Hlavní obrázek

Chinatown a Little Italy v New Yorku

Chcete-li se v New Yorku na chvíli ocitnout v jiném světě, zavítejte do čtvrtí Chinatown nebo Little Italy. Ochutnejte místní speciality, kupte si nějaký suvenýr, nebo se jen tak procházejte uličkami a nasávejte atmosféru.

Chinatown New York

Malá čtvrť na jihu Manhattanu, kde žije 150 000 obyvatel to je Chinatown v New Yorku. Když budete přecházet Manhattan Bridge směrem z Brooklynu na Manhattan, ocitnete se v úplně jiném světě.

Čínská čtvrť je městem ve městě. Veškeré nápisy jsou psány čínsky, vycházejí jim tady dokonce i čínské noviny, najdeme tu čínskou operu a divadlo. 

Víte že? První obyvatelé z Číny začali do Ameriky připlouvat v 19. století. Aby se vyhnuli rasismu, začaly v amerických městech vznikat čínské čtvrti.

Hlavní tepnou Čínské čtvrti je známá ulice Canal Street (ve velkém se tady prodává padělané zboží). 

Na každém rohu narazíte na nějakou čínskou restauraci nebo stánek, nebojte se ochutnat nové chutě.

Co vidět v Čínské čtvrti?

  • chrám Mahayana Buddhist Temple – u vjezdu na Manhattan bridge
  • Eastern States Buddhist Temple – Mott Street
  • Konfuciovo náměstí
  • náměstí Chatham Square
  • Columbus Park

Zkuste se čínskou čtvrtí chvíli procházet a nasávat atmosféru. Budete se cítit jako na druhém konci světa.

Little Italy New York

Umístění: čtvrť je ohraničena ulicemi Canal Street, East Houston Street, Bowery a Broadway

Italové připluli do Ameriky koncem 19. století a tvořili třetí největší imigrační vlnu (hned po Irech a Němcích). 

Začali se usazovat na dolním Manhattanu a vytvořili si zde vlastní italskou čtvrť – Malou Itálii. 

Dnes zde žije asi 100 000 obyvatel.

Hlavní třída v Little Italy se jmenuje Mulberry Street. Na obou koncích je umístěn nápis Little Italy, tak ji určitě neminete.

Po celé ulici voní pizza, dopřát si můžete pravou italskou zmrzlinu, tiramisu nebo italské espresso, které jinak v New Yorku neseženete.

Další tipy na výlety v New Yorku

23 míst, která musíte v New Yorku navštívit

New York, město, které nikdy nespí. Otřepaná fráze, která je ale stále platná. Při dovolené v New Yorku se rozhodně nudit nebudete. Poznejte výškové budovy, krásné parky, muzea, náměstí a čtvrti, ve kterých se na chvíli budete cítit jako v jiném světě. Za Krauzovi na cestách doporučujeme navštívit: 1. Empire...
Přečíst článek
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru