Hlavní obrázek

Manhattan – místa, která navštívit

Nejoblíbenější newyorský městský obvod mezi turisty, to je Manhattan. Vysoké mrakodrapy, stovky restaurací, tisíce lidí a pulzující doprava. Někdo si tohle místo zamiluje a někdo ho bude nesnášet. Co na Manhattanu musíte navštívit?

Flatiron Building

Adresa: 175 5th Ave, New York

Výšková budova leží na rohu 23th Street. V roce 1902, kdy byla stavba dokončena, patřila se svými 87 metry k nejvyšším stavbám v New Yorku. Je postavena ve stylu Beaux-Arts. Zajímavá je hlavně díky jejímu žehličkovitému tvaru – proto také nese pojmenování Flatiron.

Chrysler Building

Adresa: 405 Lexington Ave, New York

Chrysler Building je jedním z nejhezčích mrakodrapů v New Yorku. Postaven byl na přelomu 20. a 30. let 20. století.

Se svojí výškou 319 metrů byl mrakodrap Chrysler nejvyšší stavbou světa, toto prvenství mu ale vydrželo jen necelý rok – předstihl jej další newyorský mrakodrap Empire State Building. 

Chrysler Building je známý hlavně díky 58 metrů vysoké ocelové špičce s půlkruhovými architektonickými prvky.

Madison square garden

Adresa: 4 Pennsylvania Plaza, New York

V hale MSG se pořádají zápasy NHL a NBA, wrestlingu, boxu nebo také koncerty. Pokud tedy patříte k fanouškům americké NHL, neváhejte a na jeden zápas New York Rangers si zajděte.

Obchodní dům Macy’s

Adresa: 151 W 34th St, New York

Ikonický módní dům to je Macy’s, který najdeme na Heraldově náměstí. V 10 patrech najdete nejrůznější módu, ale i domácí potřeby. Skoro v každém patře narazíte na nějaké občerstvení, např. Mcdonald’s. 

Info: Zajímavé jsou staré dřevěné eskalátory.

Rockefeller Center

Adresa: 45 Rockefeller Plaza, New York

Kdo viděl Sám doma 2, jistě si vzpomene na scénu, kdy se Kevin setká se svojí maminkou u vánočního stromku. Tato scéna se odehrává právě u Rockefeller Center, kde bývá na Vánoce umístěn obří stromeček.

Známé je také kluziště, které v letních měsících nahrazuje areál pro bruslení na kolečkových bruslích.

U Rockefeller Center dále narazíte na:

  • Top of The Rock
  • NBC Studios
  • Radio City Music Hall
  • The Channel Gardens

Katedrála sv. Patrika

Adresa: 5th Ave, New York

Katedrála sv. Patrika je největší neogotickou římskokatolickou katedrálou v Severní Americe. Byla postavena v letech 1858 až 1878. Stavba je dlouhá 138 metrů, široká 53 metrů a veže dosahují výšky 101 metrů. 

Budova je postavena z bílého mramoru a dovnitř se vejde až 2 200 návštěvníků.

Dovnitř můžete zdarma nahlédnout (je otevřeno od 6:45 do 20:45).

Grand Central Terminal – vlakové nádraží

Adresa: 89 E 42nd St, New York

Grand Central Terminal je vlakové nádraží s nejvíce nástupišti na světě. Najdeme jich zde 44. Prohlídku těchto majestátních prostor si nesmíte nechat ujít (zabere vám 10 minut). Nádraží jistě znáte z mnoha filmů.

Městská knihovna – NY Public Library

Adresa: 476 5th Ave, New York

Newyorská městská knihovna spravuje více jak 55 milionů knižních publikací a vědeckých prací. Jedná se o nádhernou stavbu, kterou můžete znát např. z filmu Sex ve městě (měla se zde odehrát svatba Carrie a pana božského).

Zdarma si knihovnu projdete denně od 10:00 do 18:00

Washington Square Park a Vítězný oblouk

Adresa: Washington Square

Washington Square Park je pojmenovaný po prvním prezidentovi USA. Uprostřed parku stojí fontána a v jejím pozadí se tyčí Washington Square Arch – vítezný oblouk postavený v roce 1889. 

Jde o místo, kde není tolik turistů, narazíte tady na několik stánků a místní umělce. Vedle parku začíná slavná ulice 5th Avenue, která se táhne až nad Central Park.

Guggenheimovo muzeum

Adresa: 1071 5th Ave, New York

Guggenheimovo muzeum je nejznámější galerií moderního umění na světě. Uvnitř najdeme stovky uměleckých děl např. od Maneta nebo Gogha.

Muzeum je otevřené každý den kromě úterý od 11:00 do 18:00. Vstupné pro dospělého je 25 USD (2022).

Metropolitní muzeum umění – MET

Adresa: 1000 5th Ave, New York

Dalším slavným muzeem v New Yorku je Metropolitní muzeum umění MET.

Muzeum vystavuje umělecká díla největších světových umělců a ročně jej navštíví více jak 7 milionů turistů. Uvnitř se můžete těšit na egyptské, asijské, řecké, římské a evropské umění.

Otevřeno je každý den kromě středy od 10:00 do 17:00. Vstupenka pro dospělého stojí 25 USD (2022).

Apple store na 5th Avenue

Adresa: 767 5th Ave, New York

Fanouškům americké značky Apple udělá radost návštěva obchodu na 5th Avenue. V podzemní se nachází nádherná prodejna s těmi největšími novinkami, můžete si prohlédnout vše, co Apple běžně prodává a využít wifi zdarma.

Místa, která v NYC nesmíte vynechat

23 míst, která musíte v New Yorku navštívit

New York, město, které nikdy nespí. Otřepaná fráze, která je ale stále platná. Při dovolené v New Yorku se rozhodně nudit nebudete. Poznejte výškové budovy, krásné parky, muzea, náměstí a čtvrti, ve kterých se na chvíli budete cítit jako v jiném světě. Za Krauzovi na cestách doporučujeme navštívit: 1. Empire...

23 míst, která musíte v New Yorku navštívit Přečíst celé

Times Square New York

Hledáte-li nejikoničtější místo v New Yorku, pak je to legendární Times Square, kde se každý rok vítá Nový rok a světelné reklamy na vás svítí z každého rohu. Kde Times Square najdu? Times Square je křižovatkou ulic Broadways a 7. Avenue. Až budete procházet městem a uvidíte obrovské světelné reklamy,...

Times Square New York Přečíst celé

Empire State Building - vyhlídka na město

103 pater vysoký mrakodrap tyčící se nad Manhattanem, to je Empire State Building. Z vyhlídek v 86. nebo 102. patře, budete mít celý New York jako na dlani. Vstupenky a otevírací doba ESB můžete navštívit od pondělí do čtvrtka mezi 11:00 a 24:00 a od pátku do neděle od 9:00...

Empire State Building - vyhlídka na město Přečíst celé

Central Park New York

Central Park je nejznámějším městským parkem na světě. Vznikal v letech 1857-1876 a jeho rozloha činí 341 hektarů. Co v Central Parku nesmíte vynechat? O Central Parku Central Park se rozprostírá v horní části Manhattanu od 59. do 110. Street. Od roku 1963 je národní historickou památkou.  Park má obdélníkový...

Central Park New York Přečíst celé

Socha Svobody New York

Když se řekne USA, jako první se mi asi vybaví socha Svobody (Statue of Liberty). K soše Svobody vás doveze trajekt a je jen na vás jestli si zaplatíte vstupné také do podstavce nebo místního muzea. Jak to v podstavci sochy Svobody vypadá? O soše Svobody V roce 1776 Francie...

Socha Svobody New York Přečíst celé

Coney Island a Lunapark

Místo, kde to žije nejen o víkendech to je Lunapark na Coney Island v jižní části Brooklynu. Kromě šílených atrakcí zde najdete dlouhou pláž s pozvolným přístupem do Atlantiku. Kde Coney Island najdu a jak se tam dostanu? Coney Island leží v nejjižnější části Brooklynu u pobřeží Atlantského oceánu. Pohodlně...

Coney Island a Lunapark Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru