Hlavní obrázek

Recenze vily Monte Pana Santa Cristina Val Gardena

Villa Monte Pana je skvělým výchozím místem na desítky turistických tras po okolí. Areál nabízí aktivity pro celou rodinu a rozhodně se zde nebudete nudit.

Poloha ubytování

Villa Monte Pana leží pod vrcholky Sassolungo nad městem Santa Cristina Val Gardena. Vedle vily se nachází Sporthotel Monte Pana – na recepci se vyzvedávají klíče od apartmánů ve vile.

Z hory Monte Pana vedou desítky turistických tras do okolí (např. na túru kolem štítů Sassolungo nebo na známou vysokohorskou pastvinu Seiser Alm). 

Do centra Santa Cristiny je to od vily jen 5 minut autem (klikatá silnice do kopce). Ve městě jsou obchody a restaurace.

Náš apartmán

Na recepci jsme dostali klíče od apartmánu Odeon. Uvnitř na náš čekal obývací pokoj s jídelnou, plně vybavená kuchyně, koupelna s vanou a malá ložnice s prostornou skříní. Vybavení apartmánu bylo již poněkud starší, ale nepoškozené a čisté.

Rezervujte si apartmán ve Villa Pana.

Ubytování jsme měli bez stravy, vařili jsme si tak sami v apartmánové kuchyňce.

Okolí vily

Vila je umístěna v nádherné krajině pod vrcholky Sassolungo. Kolem jsou pastviny, kde se pasou krávy a narazíte tady i na několik desítek koní. 

Vedle vily je lanovka Tschucky, která vás vyveze blíže k vrcholkům Sassolungo. I ze Santa Cristiny se k vile můžete svézt sedačkovou lanovkou. Jedna cesta stojí 10 Euro (2022).

U lanovky je občerstvení – Snackbar Panagnam (panini, tousty, zmrzlina apod.) s pěkným dětským hřištěm.

Tip: Přímo nad vilou je golfové hřiště s 18 jamkami, jedna hra stojí 5 Euro, vstupné se platí u lanovky Tschucky, kde dostanete míčky a hole.

Další aktivity v okolí ubytování

  • zipline
  • jízda na koních
  • wellness v hotelu Sportohotel Monte Pana
  • půjčovna elektrokol

Závěr: Ubytování ve vile Monte Pana splnilo veškeré naše požadavky a byli jsme nadšeni lokalitou a množstvím aktivit, které se zde dají podnikat. 

Výlety po okolí

Štíty Sassolung a Passo Sella - túra

Štíty Sassolungo s nejvyšším vrcholem Sassolungo (3 181 metrů) patří k nejkrásnějším místům v italských Dolomitech. My se rozhodli tyto horské velikány obejít po krásné turistické stezce. Začátek túry Výchozím bodem na túru okolo štítů Sassolungo pro nás bylo naše ubytování Villa Monte Pana nad městem Santa Cristina. Nejdříve se...

Štíty Sassolung a Passo Sella - túra Přečíst celé

Seiser Alm - túra

Vysokohorská pastvina Seiser Alm láká ročně stovky turistů. Nejoblíbenějším místem je jednoznačně vyhlídka na vrcholy Sassolungo – Belvedere dell´Alpe di Siusi. Jak se na vyhlídku dostat? Návod jak se dostat k vyhlídce Kudy vedla naše trasa Na vysokohorskou pastvinu Seiser Alm jsme se vydali přímo z našeho ubytování Villa Panna...

Seiser Alm - túra Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru