Článek přečtete za 3 min.

Rakousko – ubytování u Kaprunu a Zell am See

Při cestování navštěvujeme města (a vlastně civilizaci obecně) jen zřídka, naše cesty vedou obvykle do přírody. Mojí, zatím, nejoblíbenější lokalitou jsou rakouské Alpy. A je tam taky super apartmán, kam se rádi vracíme.

Nejoblíbenější lokalita v Rakousku

V místech kolem Kaprunu a Zell am See je toho spousta. Napadá mě soutěska v Kaprunu, nádherné jezero i centrum v Zellu, přehrady Mooserboden, jezero Hintersee nebo lanový visutý most u Bad Gasteinu… Tím nejkrásnějším místem je pro mě ovšem údolí nad Krimmelskými vodopády.

Určitě tu kaskádu tří vodopádů znáte. Každý, kdo vyleze nad první dva (nebo dokonce nad ten třetí) se rád vyfotí a pochlubí na Facebooku nebo Instagramu. Idylka – opalovačka, nohy ve vodě, pohoda. Nad vodopády je ovšem možné vyběhnout za necelou hodinu a pak dalších několik hodin pokračovat v nádherném údolí.

Přečtěte si také náš článek: TOP 7 míst z rakouských Alp

Pro milovníky vysokohorských silnic jsou k dispozici neokoukané průsmyky, ale také třeba Grossglocker Hochalpenstrasse.

Video od TomášKrauz.com

Zpět ke Kaprunu

Ať už máte raději městské posedávání nebo náročnější turistiku, potřebujete výchozí bod pro vaše cesty. Na našich cestách nepotřebujeme all inclusive – rádi si uvaříme sami. Stačí nám teplo, čisto a nepohrdneme internetem. I přesto, že obvykle vybíráme ubytování na AirBNB, na Rakousko máme Apartmán Austria.

  • 2 kilometry od Kaprunu
  • čistý pokoj s plně vybavenou kuchyňkou
  • v klidu se tam vyspí 5 lidí
  • recepce, restaurace (polopenzi lze domluvit předem) – vše v češtině

S ohledem na vyšší obsazenost je potřeba zamlouvat dovolenou s větším předstihem, TOP termíny jsou pryč klidně rok dopředu. Díky našemu plánování to ale není problém. 🙂 

Když do poptávkového formuláře, e-mailu nebo telefonu uvedete naše heslo “#krauzovinacestach”, získáte u pobytu nad 4 noci slevu 15 Eur. -> K rezervaci

Po večerech

S Mařenkou nepatříme mezi ty, kteří do rána paří na párty nebo popíjí na baru. Přes den se dokonale zničíme v kopcích, kdy běháme od šesti ráno do večera, dáme si večeři a pak si na hodinku pustíme televizi.

V recenzích jsme viděli pár zmínek o umístění apartmánu u silnice a kvůli tomu hluku aut. Už jsme spali několikrát u lidí ve sklepě (kde nad vámi lidi dupou o 106), v Kodani dokonce ve sklepě domu asi 3 kilometry od letiště, přímo pod přistávacím koridorem. A stejně jako v Kodani, ani tady jsme s hlukem problém neměli. 🙂

Pokud máte dostatek energie, můžete se v létě vydat autem do Zell am See na laserovou show. Parkovat můžete na některém z placených parkovišť nebo na jednom neplaceném – po levé straně za benzinovou pumpou. Za nějakých 10 minut pěšky dorazíte k jezeru Zeller Zee.

Jo, a není to daleko!

Do Rakouska už jsme se párkrát vydali a tak máme cestu najetou. Existují dvě možnosti, jak se do Kaprunu/Piesendorfu (z Plzně) dostat.

  • po dálnici (asi 550 kilometrů, 5 a půl hodiny jízdy)
  • po okreskách (360 kilometrů, 5 a půl hodiny)

Když nejsou objížďky, cesta po silnici (převážně) B20 je naprosto pohodová. Můžete jet na spotřebu a vlastně v cíli budete za stejně dlouhou dobu. Ve zkratce pojedete přes města: Plzeň -> Domažlice -> Babylon -> Straubing -> Eggenfelden -> Altötting -> Trostberg -> Traunstein -> Inzell -> Unken (vítejte v Rakousku) -> Lofer -> Saalfelden -> Zell am See (najeďte do tunelu, ať neprojíždíte zbytečně městem -> na konci tunelu vpravo).

I když pojedete po dálnici, velkou část Rakouska vás bude čekat mimo ni. Budete muset koupit dálniční známku a najedete o asi 190 km víc.

Tak šťastnou cestu!

Co vidět v nejbližším okolí Kaprunu?

Autor: Petr Krauz

Jsem SEO konzultant na volné noze se specializací na auto-moto a technické projekty, zakladatel Marketingové Plzně a milovník cestování. Nejraději objevuji nové lokality v Alpách, vyhýbám se vodě (a lodím) a o našich cestách se rád podělím na blogu. To je tady!

Scroll to Top