Hlavní obrázek

Zell am See – oblíbené letní i zimní středisko

Známé letní i zimní dovolenkové středisko Zell am See je oblíbené pro svoji skvělou polohu. Křišťálově čisté jezero Zeller See láká ke koupání v letních měsících a majestátní ledovec Kitzsteinhorn zase k zimním radovánkám.


Parkování v Zell am See

Pokud nejste v Zell am See ubytovaní, parkovat můžete v jedné z několika podzemních garáží kam se vejdou stovky aut, nebo třeba na venkovním placeném parkovišti Hallenbad Parkplatz. Cena za parkování je všude podobná, za hodinu stání zaplatíte asi 2,5 Eur.

Městečko, kde to žije

V centru Zell am See to žije nejen v nočních hodinách. Najdete zde několik obchodů s módou, suvenýry, nespočet restaurací, barů a kaváren.

V létě přijde vhod kopečková zmrzlina, která je tu dostupná také na každém kroku.

Nejhezčí částí je náměstí Altstadt s kostelem Stadtpfarrkirche St. Hippolyt.

Jezero Zeller See

Jezero je pojmenováno právě po Zell am See u kterého leží. Je dlouhé 3,8 km a široké 1,5 km. Dosahuje hloubky 68 metrů a leží v nadmořské výšce 750 metrů.

Z přístavu Esplanade vyjíždí denně několik výletních lodí ať už menších nebo těch velkých. Půjčit si můžete lodičku, šlapadlo, nebo v poslední době hodně oblíbený paddleboard.

Koupání je umožněno buďto na koupališti Kinderbecken nebo na pláži u Seecampu.

Tip na letní večer: každé úterý a čtvrtek se zde koná Magic Lake Show

Procházka kolem jezera

Již několikrát jsme s Petrem celé jezero obešli, většinou parkujeme na druhé straně od centra a poté jdeme proti směru hodinových ručiček.

Nejprve tedy projdeme kolem již zmíněné pláže, pokračujeme přes promenádu u jezera až do centra Zell am See.

U stadionu Alois Latini Stadion sejdeme na polní cestičku, která vede kolem pasoucích se krav až ke kempu Panorama Camp.

Poté už jen dojdeme po chodníku zpět k zaparkovanému autu.

Délka stezky: necelých 12 km

Časová náročnost: 3 – 3,5 hodiny

Vyhlídka na Zell am See

Vydáte-li se v části Tumerbach ulicí Talstrasse směrem do kopce a u zastávek autobusů odbočíte do ulice Mitterberg Strasse, serpentinami dojedete ke krásné dřevěné kapličce Herz Jesu Kapelle. 

U restaurace Mitterberghof najdete dřevěné okénko s nádherným výhledem na Zell am See a jezero Zeller See.

Kam se vydat v okolí Zell am See

Hora Schmittenhöhe a sestup dolů

Od rakouského jezera v Zell am See stoupá do výšky 2 000 m. n. m. hora Schmittenhöhe, ze které se vám naskytne krásný pohled na jezero Zeller See. Na vrchol se dostanete hned čtyřmi lanovkami a na vrcholu si užije spoustu zábavy celá rodina. Parkování Lanovka Vrchol Schmittenhöhe Po vrcholu...
Přečíst článek

7 věcí co se dá dělat v Kaprunu

Kaprun je malé městečko v Rakousku v oblasti Salcbursko. Leží 25 km od známějšího centra Zell am See ale pro turisty má také hodně co nabídnout. Pojďte se s námi podívat co se dá v Kaprunu podniknout. Parkování Po městě Bobová dráha Hrad Kaprun Maiskoge Muzeum veteránů Soutěska Kaprun Termální...
Přečíst článek

TOP soutěsky v Rakousku na dosah od Kaprunu

Ať už máte raději přírodní krásy nebo putování po městech, rozestoupené skály a hukot studené vody pod nohami vás zaručeně uchvátí. Pojďme se podívat na nejkrásnější soutěsky, které v oblasti Kaprun-Zell am See můžete navštívit. Sigmund Thun Klamm Liechtensteinklamm Seisenbergklamm a jeskyně Lamprechtshöhle Vorderkaserklamm Kitzlochklamm Soutěska Sigmund Thun Klamm Sigmund...
Přečíst článek

Visutý most v Bad Gastein

Nebojíte-li se výšek a nevadí vám, když nemáte pevnou půdu pod nohama, určitě vyražte na visutý most v lázeňském městě Bad Gastein. Mám dobrou zprávu i pro nepříznivce vyvýšených míst, most se dá totiž obejít. Kudy do Bad Gasteinu Bad Gastein leží 105 km od Salzburgu jižním směrem, 48 km...
Přečíst článek

Vysokohorské přehrady Mooserboden v Kaprunu

Chcete-li vidět ty nejkrásnější výhledy na Vysoké Taury s mohutnými vodními přehradami v pozadí, vydejte se kousek za městečko Kaprun. Přehrady Mooserboden vám učarují stejně tak jako nám. Parkování Vstupné a návštěvní doba Cesta k přehradám Přehrada Mooserboden Přehrada Wasserfallboden Vrcholek Höhenburg Po vrcholu Na přehrady pěšky Kde najdu přehrady...
Přečíst článek
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít na začátek