Hlavní obrázek

Zell am See – oblíbené letní i zimní středisko

Známé letní i zimní dovolenkové středisko Zell am See je oblíbené pro svoji skvělou polohu. Křišťálově čisté jezero Zeller See láká ke koupání v letních měsících a majestátní ledovec Kitzsteinhorn zase k zimním radovánkám.


Parkování v Zell am See

Pokud nejste v Zell am See ubytovaní, parkovat můžete v jedné z několika podzemních garáží kam se vejdou stovky aut, nebo třeba na venkovním placeném parkovišti Hallenbad Parkplatz. Cena za parkování je všude podobná, za hodinu stání zaplatíte asi 2,5 Eur.

Městečko, kde to žije

V centru Zell am See to žije nejen v nočních hodinách. Najdete zde několik obchodů s módou, suvenýry, nespočet restaurací, barů a kaváren.

V létě přijde vhod kopečková zmrzlina, která je tu dostupná také na každém kroku.

Nejhezčí částí je náměstí Altstadt s kostelem Stadtpfarrkirche St. Hippolyt.

Jezero Zeller See

Jezero je pojmenováno právě po Zell am See u kterého leží. Je dlouhé 3,8 km a široké 1,5 km. Dosahuje hloubky 68 metrů a leží v nadmořské výšce 750 metrů.

Z přístavu Esplanade vyjíždí denně několik výletních lodí ať už menších nebo těch velkých. Půjčit si můžete lodičku, šlapadlo, nebo v poslední době hodně oblíbený paddleboard.

Koupání je umožněno buďto na koupališti Kinderbecken nebo na pláži u Seecampu.

Tip na letní večer: každé úterý a čtvrtek se zde koná Magic Lake Show

Procházka kolem jezera

Již několikrát jsme s Petrem celé jezero obešli, většinou parkujeme na druhé straně od centra a poté jdeme proti směru hodinových ručiček.

Nejprve tedy projdeme kolem již zmíněné pláže, pokračujeme přes promenádu u jezera až do centra Zell am See.

U stadionu Alois Latini Stadion sejdeme na polní cestičku, která vede kolem pasoucích se krav až ke kempu Panorama Camp.

Poté už jen dojdeme po chodníku zpět k zaparkovanému autu.

Délka stezky: necelých 12 km

Časová náročnost: 3 – 3,5 hodiny

Vyhlídka na Zell am See

Vydáte-li se v části Tumerbach ulicí Talstrasse směrem do kopce a u zastávek autobusů odbočíte do ulice Mitterberg Strasse, serpentinami dojedete ke krásné dřevěné kapličce Herz Jesu Kapelle. 

U restaurace Mitterberghof najdete dřevěné okénko s nádherným výhledem na Zell am See a jezero Zeller See.

Naše tipy na ubytování

Apartsee, Zell am See

Apartmán Zell am See, Rakousko
Zjistit dostupnost a cenu

Hotel Traube, Zell am See

Hotel Zell am See, Rakousko
Zjistit dostupnost a cenu

Apartmán Austria, Kaprun

Apartmán Kaprun, Rakousko
Zjistit dostupnost a cenu

Gästehaus Karl Haffner, Zell am See

Apartmán Zell am See, Rakousko
Zjistit dostupnost a cenu

Apartment am See, Zell am See

Apartmán Zell am See, Rakousko
Zjistit dostupnost a cenu

Kam se vydat v okolí Zell am See

Hora Schmittenhöhe a sestup dolů

Od rakouského jezera v Zell am See stoupá do výšky 2 000 m. n. m. hora Schmittenhöhe, ze které se vám naskytne krásný pohled na jezero Zeller See. Na vrchol se dostanete hned čtyřmi lanovkami a na vrcholu si užije spoustu zábavy celá rodina. Parkování u lanovky V obci Schmitten...

Hora Schmittenhöhe a sestup dolů Přečíst celé

7 věcí co se dá dělat v Kaprunu

Kaprun je malé městečko v Rakousku v oblasti Salcbursko. Leží 25 km od známějšího centra Zell am See ale pro turisty má také hodně co nabídnout. Pojďte se s námi podívat co se dá v Kaprunu podniknout. Kde parkovat Nejlepším místem, kde v Kaprunu zaparkovat je velké parkoviště pod bobovou...

7 věcí co se dá dělat v Kaprunu Přečíst celé

TOP soutěsky v Rakousku na dosah od Kaprunu

Ať už máte raději přírodní krásy nebo putování po městech, rozestoupené skály a hukot studené vody pod nohami vás zaručeně uchvátí. Pojďme se podívat na nejkrásnější soutěsky, které v oblasti Kaprun-Zell am See můžete navštívit. Soutěska Sigmund Thun Klamm Sigmund Thun Klamm je nenápadná soutěska, která startuje hned za Kaprunem...

TOP soutěsky v Rakousku na dosah od Kaprunu Přečíst celé

Visutý most v Bad Gastein

Nebojíte-li se výšek a nevadí vám, když nemáte pevnou půdu pod nohama, určitě vyražte na visutý most v lázeňském městě Bad Gastein. Mám dobrou zprávu i pro nepříznivce vyvýšených míst, most se dá totiž obejít. Kudy do Bad Gasteinu Bad Gastein leží 105 km od Salzburgu jižním směrem, 48 km...

Visutý most v Bad Gastein Přečíst celé

Vysokohorské přehrady Mooserboden v Kaprunu

Chcete-li vidět ty nejkrásnější výhledy na Vysoké Taury s mohutnými vodními přehradami v pozadí, vydejte se kousek za městečko Kaprun. Přehrady Mooserboden vám učarují stejně tak jako nám. Kde najdu přehrady Mooserboden a Wasserfallboden? Přehrady leží nad městečkem Kaprun, které je vzdálené 20 km od Zell am See, známého Rakouského...

Vysokohorské přehrady Mooserboden v Kaprunu Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru