Hlavní obrázek

TOP soutěsky v Rakousku na dosah od Kaprunu

Ať už máte raději přírodní krásy nebo putování po městech, rozestoupené skály a hukot studené vody pod nohami vás zaručeně uchvátí. Pojďme se podívat na nejkrásnější soutěsky, které v oblasti Kaprun-Zell am See můžete navštívit.

Soutěska Sigmund Thun Klamm

Sigmund Thun Klamm je nenápadná soutěska, která startuje hned za Kaprunem (při cestě směrem na Kitzsteinhorn/Mooserboden) a za 3,5 Eur vás odvede 750 metrů dlouhá lávka až k jezeru Klammsee.

  • parkování zdarma u Kraftwerk Informationszentrum
  • nenáročná soutěska s pár desítkami schodů i pro netrénované (s kočárkem to nezkoušejte)

Na konci soutěsky se před vámi objeví umělé jezero Klammsee, z něhož říčka protéká skrz soutěsku a celým Kaprunem. Toto jezero lze obejít asi za 20-30 minut. Když je sluníčko, můžete si na druhé straně u přítoku smočit nohy v ledové vodě. Jezero je hezké, ale rozhodně narazíte na zajímavější kousky – třeba Hintersee u Mittersillu nebo Zell am See v části promenády.

Liechtensteinklamm

Lichntensteinklamm – Lichtenštejnskou soutěsku – najdete poblíž města Sankt Johann im Pongau. Soutěsku je oproti té v Kaprunu o něco užší a delší. Lichteinsteinklamm je dlouhá 4 kilometry, ale přístupná je bohužel jen část – asi 1,5 km. 

Soutěska je místy hluboká až 300 metrů, ale tam se určitě nedostanete. Celá cesta vede při zemi nad potůčkem a v některých místech je opravdu úzká, sotva projdete. Na konci soutěsky je krásný vodopád.

Doporučujeme návštěvu brzy ráno, kdy nebudete čekat ve frontě na vstupenky (6 Eur za dospělého). Díky vodě ze soutěsky byste mohli být při čekání na vstupu nuceni vytáhnout pláštěnky.

  • soutěska je pro návštěvníky otevřena denně od osmi do šesti hodin (od května do října)
  • do soutěsky můžete i se psem

Seisenbergklamm a jeskyně Lamprechtshöhle

Soutěska Seisenbergklamm vede z Weissbachu, mezi Loferem a Saalfeldenem. Celý okruh měří asi 3 kilometry, přičemž stezka nad potokem zabírá jen malou část. S kočárkem se do soutěsky nevydávejte.

Jeskyně Lamprechtshöhle

Tohle místo je naprosto perfektní a hodí se pro návštěvu i v době mírného deště. A věřte, že to se hodí – v deštivém dni najít zajímavá místa pro návštěvu není jen tak. Stačí přejet z parkoviště od Vorderkaserklamm pár set metrů, zaparkovat přímo před vstupem do jeskyně a trochu se přiobléct (4-6 stupňů po celý rok)

Jedná se o nejdelší jeskyni v Salcbursku a jednu z nejhlubších jeskyní na světě. Jeskynní systém měří až 50 kilometrů – nebojte, takhle daleko chodit nemusíte. 🙂 Zpřístupněno je něco přes 650 metrů a jedná se o téměř nejspodnější část jeskynního systému.

V jeskyni se můžete těšit na trochu užší prostory, stejně tak ke konci na převýšení 70 metrů na 392 schodech. Celková návštěva zabere asi hodinu. Focení vám moc času nezabere, protože je tam dost šero a na profi fotky se stativem není místo ani prostor kvůli dalším návštěvníkům.

  • Otevírací doba pro rok 2020 – 29. 05. až 08.11.2020 (od 08:00 do 19:00)
  • Vstupné 2020 – pro dospělého 7 Eur

Vorderkaserklamm

Soutěska se nachází mezi obcemi St. Martin a Weissbach. Soutěska Vorderkaseklamm je dlouhá 400 metrů a její hloubka činí až 80 m. Místy je úzká jen 80 centimetrů. Těšit se můžete na více než 50 lávek a 35 schodišť s celkem 373 schody.

  • zaparkovat můžete hned u soutěsky nebo 1,8 km daleko na velkém parkovišti u silnice
  • vstupné je placené – 5,50 Eur na dospělého (aktuální ceny zde)
  • můžete zakoupit také kombinovanou vstupenku a za zvýhodněnou cenu pokračovat do jeskyně Lamprechtshöhle a soutěsky Seisenbergklamm.

Kitzlochklamm

Soutěska Kitzlochklamm leží v obci Taxenbach 20 km od Kaprunu. Najdeme v ní přes 400 schodů takže nic pro malé děti a kočárky. Soutěska je tvořená kaňonem vyhloubeným řekou Rauriser Ache.

Parkuje se buď to přímo u vstupu do soutěsky, nebo na parkovišti nad řekou Salzach v Kitzlochklamm Strasse.

Soutěska je otevřená od začátku května do konce září každý den od 8 do 18 hodin. Platí se zde vstupné za dospělého 7,5 Eur a za děti 5 Eur. Hned u vstupu je potřeba si vzít helmu, která je zde povinná kvůli místům, kde jsou nízké nebo úzké průchody přímo u skály.

Kousek od vstupu narazíte na 60 metrový vodopád. Dále už na vás čekají již zmiňované schody, lávky, mosty nad rozbouřenou vodou nebo vyhlídkový můstek nad propastí.

Na konci soutěsky je památník, který připomíná tragédii z roku 1974, kdy se pod skupinou studentek propadl most a 8 jich zemřelo.

Občerstvit se můžete přímo u vstupu, kde je malý bufet a také toalety.

Návštěva soutěsky vám zabere asi 1 hodinu.

Co si přečíst dál?

7 nejkrásnějších míst rakouských Alp - Vysoké Taury v létě

S Maruškou máme rádi cestování. Ať už je to autem, na kole nebo pěšky. Líbí se nám ve městech, vesnicích, ale úplně nejlepší dovolené máme vždy v přírodě. Každý rok se proto vydáváme alespoň na pár dní do Rakouska. Mezi mou nejoblíbenější destinaci patří Vysoké Taury – údolí od Zell...

7 nejkrásnějších míst rakouských Alp - Vysoké Taury v létě Přečíst celé

Krimmelské vodopády: Rakousko

Krimmelské vodopády (v němčině Krimmler Wasserfälle) tvoří kaskáda tří menších vodopádů na horské říčce Krimmler Ache. Vodopády najdete nad vesničkou Krimml, jen pár kilometrů od jedné z nejznámějších oblastí Rakouska – Kaprun/Zell am See. Parkování a vstupné Zaparkovat můžete v údolí přímo v Krimmlu, který je ovšem dost daleko od...

Krimmelské vodopády: Rakousko Přečíst celé

Lyžování v Rakousku - TOP 6+1 v okolí Zell am See/Kaprun

Za pořádným lyžováním nemusíte jezdit daleko a už vůbec nemusíte střídat ubytování, abyste si zajezdili ve více střediscích. Když zakotvíte v Kaprunu a okolí, čeká na vás mnoho skvělých středisek – některá jsou hlavně pro začátečníky, někde si to užijí spíše zkušení lyžaři. Lyžování v Kaprunu a okolí 1. Ledovec...

Lyžování v Rakousku - TOP 6+1 v okolí Zell am See/Kaprun Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Petr Krauz

Jsem SEO konzultant na volné noze se specializací na auto-moto a technické projekty, zakladatel Marketingové Plzně a milovník cestování. Nejraději objevuji nové lokality v Alpách, vyhýbám se vodě (a lodím) a o našich cestách se rád podělím na blogu. To je tady!

Přejít nahoru