Článek přečtete za 3 min.

Visutý most v Bad Gastein

Nebojíte-li se výšek a nevadí vám, když nemáte pevnou půdu pod nohama, určitě vyražte na visutý most v lázeňském městě Bad Gastein. Mám dobrou zprávu i pro nepříznivce vyvýšených míst, most se dá totiž obejít.

Kudy do Bad Gasteinu

Bad Gastein leží 105 km od Salzburgu jižním směrem, 48 km od známého městečka Zell am See a necelých 50 km od apartmánu Austria, kde jsme pravidelně v Rakousku ubytování. Z pokoje nám to tak pod lanovku na Bad Gastein trvalo asi jen 50 minut. Směrem z Zell am See projedete třeba města Taxenbach, Luggau, nebo Bad Hofgastein.

Lanovka na vrchol

Letos jsme byli v Rakousku s mojí maminkou, a tak jsme volili snazší dopravu na vrcholky Vysokých Taur. Proto byla v Bad Gasteinu jasnou volbou oranžová kabinová lanovka Stubnerkogelbahn.

Přímo pod lanovkou je velké neplacené parkoviště. Naproti parkovišti je pak stanice lanovky Stubnerkogelbahn, kde se kupují lístky. První lanovka vyjíždí na vrchol v 8:30 a poslední v letních měsících v 16. hodin, ale jízdní řád je lepší sledovat na oficiálních stránkách.

  • cesta nahoru i dolů stojí pro dospělého 27,50 Eur a pro děti 14 Eur

Lanovka jede na vrchol asi 15 minut, do kabinky se vejde maximálně 8 lidí a po cestě se můžete kochat pěknými výhledy na Bad Gastein a okolí.

Visutý most v Bad Gasteinu

Hlavní atrakcí v Bad Gasteinu je visutý most dlouhý 140 metrů a umístěný 28 metrů nad zemí. 

Vstup na most je za budovou lanovky a restaurace, je zde jednosměrka aby nedocházelo na mostě k zácpám. Kdo nemá rád výšky asi nebude nadšený, ale mě osobně vyvýšená a nezpevněná místa nevadí a tak jsem si procházku po mostě užila.

Kdo se na most bojí, může si ho alespoň vyfotit. Okolo je nádherný výhled na rakouskou scenérii Vysokých Taur a i samotný most je velmi fotogenický.

Autorem mostu je Franz Schaffinger. Lanový most je zajištěn lanami a odolává i větru o rychlosti 200 km/h. Jeho šířka je pouze jeden metr a podlaha je tvořena průhlednou mřížkou. Někomu to nahání husí kůži a někdo to miluje, jaký jste případ vy?

Vyhlídka a procházka po vrcholu

Návštěva vrcholu Bad Gastein nám zabrala asi dvě hodiny. Hned u lanovky byly krásné rakouské krávy, které si úplně říkali o vyfocení.

Na pravé straně od výstupu se nachází již zmíněný visutý most a za ním další vyhlídka s lavičkami.

Nalevo od lanovky a restaurace jsou pak další dvě vyhlídkové plošiny. Na každé plošině jsou cedulky s názvy hor, které jsou odtud vidět. Za poplatek 1 Euro pak můžete nahlédnout do dalekohledu a vrcholky tak prozkoumat zblízka.

V okolí se pase několik desítek krav a koní a roste zde několik druhý alpských rostlin, takže je rozhodně co pozorovat.

Náročnější túry pro zdatné turisty

K visutému mostu lze dojít samozřejmě pěšky, turistická stezka začíná dole u parkoviště a podle místních ukazatelé vám výstup zabere asi 3 hodiny.

Přímo z vrcholu Stubnerkogel ve výšce 2246 m. n. m. vedou další turistické stezky:

  • výšlap na vrchol Zitterauer Tisch ve výšce 2463 m.n.m. po červené turistické stezce
  • dlouhá túra na jezero Unterer Bockhartsee také po červené stezce

Hora Stubnerkogel nabízí krásný výlet pro všechny věkové kategorie díky snadnému přístupu lanovkou. Naopak, kdo se chce více zapotit, vybere si jednu z turistických tras. Panoramata Vysokých Taur spolu s krásně čistým vysokohorským vzduchem, ale zajisté učarují každému.

Z visutého mostu Bad Gastein (Rakousko) můžete vyrazit také na:

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top