Článek přečtete za 2 min.

Wildpark Ferleiten pod Grossglockner Hochalpenstrasse

Wildpark Ferleiten najdete pod branami vjezdu na vysokohorskou silnici Grossglockner v rakouských Alpách. Park je označován jako zábavní, ale pro nás je to spíše minizoo s běžnějšími evropskými zvířaty. Na tučňáky nebo krokodýly zde nenarazíte.

Cesta do parku

Z Kaprunu/Zell am See se vydáte přes městečka Bruck an der Großglocknerstraße, Fusch a skončíte ve Ferleitenu. Celá cesta vede do kopce, ale to s autem není moc problém. 

  • Taxenbacher Fusch 96, 5672 Taxenbacher-Fusch, Rakousko

Zaparkovat můžete před branami na Grossglockner po pravé straně – zde je obvykle místa dostatek. Parkování je zdarma a není časově omezeno.

Vstupné a otevírací doba

Wild- & Erlebnispark Ferleiten je otevřen od května do začátku listopadu od 8 hodin ráno do večera. Za dospělého zaplatíte 9 Eur (2020), za dítě od 4 do 14 let pak 4 Eura.

Do Ferleiten parku se můžete vydat s dětmi, s pejskem a díky bezbariérové trase je to vhodné místo také pro vozíčkáře nebo osoby se sníženou pohyblivostí.

Zvířata v parku

V parku narazíte na rysy, sviště, kozorohy, alpaky, kozy, ve volném výběhu pak srnky a jeleny, bizony a od června 2020 nově medvědy a vlky (za těmi můžete i v ČR – třeba do Srní).

Kromě toho jsou zde i opice (ne úplně horská zvířata), králíci, oslíci a budova vodního světa. 

Máte se na co těšit

Park jsme navštívili už několikrát a hned při další návštěvě Rakouska se sem podíváme znovu. Pokud patříte mezi milovníky přírody, horského vzduchu a zvířat (nejen na talíři), rozhodně si nesmíte nechat Ferleiten ujít.

Kam dál v Rakousku?

Autor: Petr Krauz

Jsem SEO konzultant na volné noze se specializací na auto-moto a technické projekty, zakladatel Marketingové Plzně a milovník cestování. Nejraději objevuji nové lokality v Alpách, vyhýbám se vodě (a lodím) a o našich cestách se rád podělím na blogu. To je tady!

Scroll to Top