Hlavní obrázek

Co dělat v Kaprunu a Zell am See, když prší?

Deštivé počasí na dovolené asi nemá rád nikdo. Jenže co se s tím dá dělat, že? Zastihly vás přeháňky v okolí Kaprunu a Zell am See? Vhod vám určitě přijdou naše rady jak se zabavit.

Relaxace v Tauern Spa

V chladném a deštivém dni není nic lepšího, než relaxace v teplém bazénu, vířivce nebo sauně. Všechno tohle a ještě mnohem víc najdete v termálních lázní Tauern Spa nedaleko Kaprunu. 

S sebou můžete vzít i děti, které se vydování na tobogánu nebo ve světelné jeskyni. Nás nejvíce zaujal venkovní vyhřívaný bazén se slanou vodou, ze kterého je krásný výhled na nejvyšší horu v oblasti – Kitzsteinhorn.

Lázně jsou otevřeny každý den od 9:00 do 22:00 hodin. Dospělý za tři hodiny v bazénu zaplatí 27 Eur a děti 14 Eur.

Muzeum veteránů v Kaprunu

Přímo v centru Kaprunu narazíte na malé muzeum plné historických vozidel, které je umístěno ve sklepní části jednoho z místních hotelů.

Těšit se můžete třeba na:

 • Velorex
 • českého Péraka
 • Jaguar Type E
 • několik desítek motocyklů
 • retro výstavu
 • kabinu lanovky

Návštěva muzea vám zabere asi jednu hodinu. Otevřeno je každý den od 10:00 do 18:00 hodin a za vstupné zaplatíte necelých 10 Eur.

Nationalparkzentrum Mittersill – muzeum rakouské přírody

Dalším místem, kde můžete zahnat nudu v deštivých dnech je muzeum přírody v Mittersillu. 

Uvnitř na vás čeká:

 • 360° kino 
 • 270° projekční plocha
 • ledovec, kterého se můžete dotknout
 • zvířata divoké rakouské přírody
 • tajemství řeky
 • sviští doupě – prolézačka pro děti

Vstupné pro dospělého stojí 12 Eur, pro děti 6 Eur. Muzeum si můžete prohlédnout každý den od 10:00 do 17:00 hodin. Prohlídka vám zabere asi 1,5 – 2 hodiny.

Lamprechtská jeskyně

Lamprechtská jeskyně leží 37 km od Kaprunu. Jde o druhou největší jeskyni v Evropě, která je zpřístupněná pro veřejnost.

Parkování je přímo u jeskyně zdarma. V obchodě se suvenýry se kupují vstupenky za 7 Eur pro dospělého a 4 Eura pro dítě.

Uvnitř na vás čeká 392 schodů po kterých se dostanete k velkému vodopádu. Ze shora je krásný výhled až na samé dno jeskyně. 

Prohlídka trvá přibližně jednu hodinu, doporučujeme pevnou obuv a mikinu nebo bundu s sebou.

Procházka soutěskou

Když není přímo průtrž mračen, dobrým tipem je procházka některou z rakouských soutěsek. 

My jsme již navštívili tyto soutěsky:

TOP soutěsky v Rakousku na dosah od Kaprunu

Ať už máte raději přírodní krásy nebo putování po městech, rozestoupené skály a hukot studené vody pod nohami vás zaručeně uchvátí. Pojďme se podívat na nejkrásnější soutěsky, které v oblasti Kaprun-Zell am See můžete navštívit. Soutěska Sigmund Thun Klamm Sigmund Thun Klamm je nenápadná soutěska,…
Přečíst více

Dobroty z místní mlékárny

V obci Maishofen v ulici Saalfeldnerstrasse 2 musíte navštívit místní mlékárnu Pinzgau Milch. Uvnitř je malý obchůdek s místními specialitami z alpského mléka. Mají zde opravu velký výběr mléčných výrobků, ale i uzenin, čokolád a suvenýrů.

Tip: Rozhodně vyzkoušejte některý z jejich sýrů.

Otevírací doba mlékárny: od pondělí do pátku od 7:30 do 18:00, sobota 8:00 – 13:00, neděle zavřeno.

Parkuje se na malém parkovišti přímo před mlékárnou.

Kam vyrazit když počasí přeje?

7 nejkrásnějších míst rakouských Alp - Vysoké Taury v létě

S Maruškou máme rádi cestování. Ať už je to autem, na kole nebo pěšky. Líbí se nám ve městech, vesnicích, ale úplně nejlepší dovolené máme vždy v přírodě. Každý rok se proto vydáváme alespoň na pár dní do Rakouska. Mezi mou nejoblíbenější destinaci patří Vysoké Taury – údolí od Zell...

7 nejkrásnějších míst rakouských Alp - Vysoké Taury v létě Přečíst celé

Krimmelské vodopády: Rakousko

Krimmelské vodopády (v němčině Krimmler Wasserfälle) tvoří kaskáda tří menších vodopádů na horské říčce Krimmler Ache. Vodopády najdete nad vesničkou Krimml, jen pár kilometrů od jedné z nejznámějších oblastí Rakouska – Kaprun/Zell am See. Parkování a vstupné Zaparkovat můžete v údolí přímo v Krimmlu, který je ovšem dost daleko od...

Krimmelské vodopády: Rakousko Přečíst celé

Visutý most v Bad Gastein

Nebojíte-li se výšek a nevadí vám, když nemáte pevnou půdu pod nohama, určitě vyražte na visutý most v lázeňském městě Bad Gastein. Mám dobrou zprávu i pro nepříznivce vyvýšených míst, most se dá totiž obejít. Kudy do Bad Gasteinu Bad Gastein leží 105 km od Salzburgu jižním směrem, 48 km...

Visutý most v Bad Gastein Přečíst celé

Vysokohorské přehrady Mooserboden v Kaprunu

Chcete-li vidět ty nejkrásnější výhledy na Vysoké Taury s mohutnými vodními přehradami v pozadí, vydejte se kousek za městečko Kaprun. Přehrady Mooserboden vám učarují stejně tak jako nám. Kde najdu přehrady Mooserboden a Wasserfallboden? Přehrady leží nad městečkem Kaprun, které je vzdálené 20 km od Zell am See, známého Rakouského...

Vysokohorské přehrady Mooserboden v Kaprunu Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru