Hlavní obrázek

Druhá tvář New Yorku

Ze sociálních sítí a filmů se mnohdy může zdát, že New York je dokonalým místem, kde by chtěl žít každý. Všechny památky a turistická místa se nám moc líbila, ale narazili jsme také na nepořádek, bezdomovce, feťáky a další pochybné existence, ze kterých šel někdy až strach. Většinou si na cestách fotíme jen to hezké, ale v New Yorku jsme udělali výjimku a pár nelichotivých míst jsme vyfotili.

Odpadky a krysy

Skoro na všech ulicích se na okrajích chodníků skladují pytle s odpadky, které poté sváží popelářské vozy. V Česku jsme zvyklí na popelnice a tak nás velké množství pytlů poněkud překvapilo. 

Očividně popelářské vozy množství odpadků nestíhají svážet a tak odpadky na ulicích zapáchají a poměrně překážejí.

Metro

Newyorské metro je kapitolou samo o sobě. Ve většině stanic páchne moč a na lavičky je lepší si nesedat. Vozy metra jsou, ale poměrně uklizené a bezpečné. 

Ve stanici možná uvidíte pobíhat krysy, těch jsou v New Yorku miliony. Ne všechny stanice jsou hezky upravené, když projíždíte třeba kolem stanice Bowery, asi byste zde ani nechtěli vystoupit.

Bezdomovci

Všude po městě se potulují bezdomovci, leží na zastávkách, v metru, nebo přímo na ulici a žebrají o peníze. Někteří dokonce čekají v rychlých občerstveních, až si půjdete něco koupit a otravují vás, abyste jim do vašeho nákupu, také něco přihodili.

Situace s bezdomovci v New Yorku není tak špatná jako třeba v Los Angeles, ale každý rok se zhoršuje.

Drogy a “pochybné” existence

Na ulici nedaleko Times Square jsme viděli feťáka se stříkačkou, jak si právě píchal svou denní dávku.

V McDonaldu jsme zase byli svědky prodeje marihuany, prodejce měl na noze dokonce hlídací náramek od Policie.

Nejhorší zážitek máme z metra, kdy jsme jeli v jednom vagonu se zfetovanou černoškou, která se kývala ze strany na stranu a pořád si něco mumlala, to by tak děsivé nebylo, kdyby v ruce nedržela malý šroubovák. Od té doby jsem se v metru necítila příliš dobře, přeci jen, nikdy nevíte, co zfetovaný člověk udělá.

Kriminalita

V celém USA je vysoká kriminalita, na osobní věci jsme si na přeplněných místech dávali pozor, v metru jsme radši nevytahovali mobil a nic se nám nestalo. Bohužel ne všichni turisté mají takové štěstí a často bývají okradeni nebo podvedeni třeba prodejci falešných lístků do divadla na Times Square.

Na špatné věci se rychle zapomíná a tak nám s odstupem času zbyli na New York jen ty hezké vzpomínky. 

Ne všechno je ale růžové a tak je podle mě důležité ukázat na blogu i druhou tvář tohoto velkoměsta (abyste třeba nebyli při návštěvě New Yorku překvapení tak jako my).

Metro v New Yorku

Cestovali jste dosud jen metrem v Praze? Pak pro vás může být představa cestování newyorským metrem poměrně děsivá. Není se, ale čeho bát, vše, je velice dobře značené a po prvotním zorientování i logické. O newyorském metru Metro v New Yorku patří mezi nejstarší na světě. Celková délka metra je...

Metro v New Yorku Přečíst celé

23 míst, která musíte v New Yorku navštívit

New York, město, které nikdy nespí. Otřepaná fráze, která je ale stále platná. Při dovolené v New Yorku se rozhodně nudit nebudete. Poznejte výškové budovy, krásné parky, muzea, náměstí a čtvrti, ve kterých se na chvíli budete cítit jako v jiném světě. Za Krauzovi na cestách doporučujeme navštívit: 1. Empire...

23 míst, která musíte v New Yorku navštívit Přečíst celé

Manhattan - místa, která navštívit

Nejoblíbenější newyorský městský obvod mezi turisty, to je Manhattan. Vysoké mrakodrapy, stovky restaurací, tisíce lidí a pulzující doprava. Někdo si tohle místo zamiluje a někdo ho bude nesnášet. Co na Manhattanu musíte navštívit? Flatiron Building Adresa: 175 5th Ave, New York Výšková budova leží na rohu 23th Street. V roce...

Manhattan - místa, která navštívit Přečíst celé

Co ochutnat v New Yorku

K cestování neodmyslitelně patří i poznávání světové kuchyně. Do New Yorku jsme se obzvlášť těšili. Co všechno jsme vyzkoušeli? Hot dog – Gray’s Papaya Hot dogy jsou v New Yorku a v celém USA vyhlášené. Vyzkoušeli jsme jich hned několik – u stánku v Central Parku, u stánku v centru,...

Co ochutnat v New Yorku Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru