Článek přečtete za < 1

Rozhledna na Kotli u Rokycan

Mezi naše pravidelné výlety patří i návštěvy rozhleden a vyhlídek. Nenáročnou procházkou dojdete k pěkné ocelové rozhledně na Kotli, ze které je krásný výhled nejen na Rokycansko. 

Kde zaparkovat

Nejbližším parkovištěm od rozhledny je – Parkoviště pod rozhlednou Kotel. Kdo se chce více projít, zaparkuje v Kamenném Újezdě a na rozhlednu se vydá po modré turistické stezce.

Parkování Kotel

Vzdálenost z parkoviště: 1,8 km
Vdálenost z Kamenného Újezda nádraží: 4 km

K rozhledně vede zpevněná lesní cesta, na které mineme několik odpočinkových míst. 

Rozhledna Kotel

Rozhledna byla postavena v roce 2014. Ocelová konstrukce ve tvaru válce dosahuje výšky 28 metrů. Uprostřed stavby se vine točité schodiště, pro zdolání vrcholu musíte vystoupat 142 schodů. 

Z vrcholku rozhledny na Kotli se vám naskytne krásný výhled na Brdy, Šumavu, Český les nebo Krušné hory. Z rozhledny je dobře vidět známý hrad Radyně.

Orientaci v krajině usnadňují panoramatické fotky s popisem míst.

Kóta paty rozhledny: 575 m. n. m. 
Vstup na rozhlednu je zdarma.
Časová náročnost výletu: 1 hodina

Geologická expozice Kotel

Kromě dalšího odpočinkového místa a stojanu na kola najdeme u rozhledny na Kotli geologickou expozici, která je zde instalována od roku 2015. Exponáty jsou postupně přidávány a sbírka se tak rozrůstá.

Další výlety v okolí Plzně

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top