Článek přečtete za 2 min.

Vrsar – přístavní městečko na Istrii

Vrsar je malé zemědělské a rybářské městečko s přístavem. Žije zde asi 1 800 obyvatel. Město vyniká bohatými lesy a členitým romantickým prostředím. Díky malebnému historickému centru patří k nejhezčím letoviskům na Istrii.

O městě

Vrsar leží 10 km jižním směrem od Poreče. Je velmi oblíbeným turistickým cílem na pobřeží Jadranu. Z České republiky sem dojedete přibližně za 8-10 hodin. 

Ve Vrsaru se našly vykopávky z antické doby, město začalo vzkvétat ve 12. století, kdy zde bylo biskupské sídlo.

Historické centrum leží na pahorku, jehož dominantou je kostel sv. Martina, který je vidět již z dálky. Jeho zvonice skrývá neobvyklou sbírku starých církevních zvonů.

Město je známé díky těžbě kamene, která má ve Vrsaru tradici již od římské doby. Každý rok se zde koná sochařská škola Montraker pro mladé umělce. Jejich díla jsou pak vystavena po celém městečku.

Pláže ve Vrsaru

Pobřeží okolo Vrsaru je velmi členité. Najdeme zde mnoho malých neobydlených ostrůvků. Pláže jsou většinou skalnaté, ale upravené (navezené kamínky) s prostory pro opalování a pozvolným vstupem do moře (vhodné i pro malé děti). Některé pláže ve městě jsou dokonce vyznamenány Modrou vlajkou (Valkanela, Porto Sole, Vala, pláž hotelového komplexu Belvedere).

Ubytování ve Vrsaru

Destinace okolo Vrsaru je nejvíce zaměřená na kempy, které se pyšní skvělým vybavením (nejlepší v Chorvatsku). Nejvyhlášenější jsou kempy Valkanela, Porto Sole, Orsera nebo nudistická Koversada.

Dáváte-li přednost ubytování v hotelu, mezi ty nejlepší patří hotel Belvedere, Petalon nebo Pineta.

Mnoho sportovních aktivit

Vrsar je vhodný také pro aktivní turisty. Vyzkoušet můžete windsurfing, vodní lyže, potápění, sportovní rybolov, tenis, volejbal nebo minigolf. V okolí je i několik cyklostezek (možnost zapůjčení horských kol).

Přístav

Ve Vrsaru si nenechte ujít procházku přístavem, kde kotví spíše menší lodě. Promenáda je obklopena restauracemi, kavárnami a bary, kde to ve večerních hodinách pěkně žije. 

Vyhlídka na město a moře

Z přístavu vede cestička na vyhlídku na město a moře, která se rozkládá nad kamenolomem Montraker. 

Z vyhlídky budete mít celý Vrsar i s přístavem jako na dlani.

Výlety z Vrsaru

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top