Hlavní obrázek

Vrsar – přístavní městečko na Istrii

Vrsar je malé zemědělské a rybářské městečko s přístavem. Žije zde asi 1 800 obyvatel. Město vyniká bohatými lesy a členitým romantickým prostředím. Díky malebnému historickému centru patří k nejhezčím letoviskům na Istrii.

O městě

Vrsar leží 10 km jižním směrem od Poreče. Je velmi oblíbeným turistickým cílem na pobřeží Jadranu. Z České republiky sem dojedete přibližně za 8-10 hodin. 

Ve Vrsaru se našly vykopávky z antické doby, město začalo vzkvétat ve 12. století, kdy zde bylo biskupské sídlo.

Historické centrum leží na pahorku, jehož dominantou je kostel sv. Martina, který je vidět již z dálky. Jeho zvonice skrývá neobvyklou sbírku starých církevních zvonů.

Město je známé díky těžbě kamene, která má ve Vrsaru tradici již od římské doby. Každý rok se zde koná sochařská škola Montraker pro mladé umělce. Jejich díla jsou pak vystavena po celém městečku.

Pláže ve Vrsaru

Pobřeží okolo Vrsaru je velmi členité. Najdeme zde mnoho malých neobydlených ostrůvků. Pláže jsou většinou skalnaté, ale upravené (navezené kamínky) s prostory pro opalování a pozvolným vstupem do moře (vhodné i pro malé děti). Některé pláže ve městě jsou dokonce vyznamenány Modrou vlajkou (Valkanela, Porto Sole, Vala, pláž hotelového komplexu Belvedere).

Ubytování ve Vrsaru

Destinace okolo Vrsaru je nejvíce zaměřená na kempy, které se pyšní skvělým vybavením (nejlepší v Chorvatsku). Nejvyhlášenější jsou kempy Valkanela, Porto Sole, Orsera nebo nudistická Koversada.

Romana Soul, Vrsar

Apartmán Vrsar
Zjistit dostupnost a cenu

Apartmani Gilda, Vrsar

Apartmán Vrsar
Zjistit dostupnost a cenu

Apartments Barica, Vrsar

Apartmán Vrsar
Zjistit dostupnost a cenu

Old town studio and apartment, Vrsar

Apartmán Vrsar
Zjistit dostupnost a cenu

Dáváte-li přednost ubytování v hotelu, mezi ty nejlepší patří hotel Belvedere, Petalon nebo Pineta.

Mnoho sportovních aktivit

Vrsar je vhodný také pro aktivní turisty. Vyzkoušet můžete windsurfing, vodní lyže, potápění, sportovní rybolov, tenis, volejbal nebo minigolf. V okolí je i několik cyklostezek (možnost zapůjčení horských kol).

Přístav

Ve Vrsaru si nenechte ujít procházku přístavem, kde kotví spíše menší lodě. Promenáda je obklopena restauracemi, kavárnami a bary, kde to ve večerních hodinách pěkně žije. 

Vyhlídka na město a moře

Z přístavu vede cestička na vyhlídku na město a moře, která se rozkládá nad kamenolomem Montraker. 

Z vyhlídky budete mít celý Vrsar i s přístavem jako na dlani.

Výlety z Vrsaru

Pula - amfiteátr a další památky

Pulu najdeme v jižní části istrijského poloostrova. Leží 70 km od Rijeky a 137 km od Zadaru. Pula patří mezi větší letoviska, žije zde přibližně 65 tisíc obyvatel. Nejznámější památkou ve městě je zajisté starořímský amfiteátr. Parkování v Pule Pokud nejste v Pule ubytovaní a jedete do města za památkami,...

Pula - amfiteátr a další památky Přečíst celé

Rovinj - romantika na Istrii

Rovinj je velmi fotogenické romantické městečko ležící 36 km severozápadně od Puly. Na první pohled vás upoutá svojí polohou na poloostrově, na kterém leží samotné historické centrum města s bazilikou sv. Eufémie. O městě Letovisko Rovinj je mezi turisty oblíbené pro jeho typický středomořský starobylý vzhled. Na Istrii patří k...

Rovinj - romantika na Istrii Přečíst celé

Poreč - letovisko na západním pobřeží Istrie

Hledáte-li příjemné letovisko pro strávení letní dovolené, které není z České republiky tak úplně daleko, už nehledejte. Poreč nabízí krásné koupání, oblázkové pláže, historické centrum města s romantickými uličkami, zábavu pro celou rodinu a plno restaurací a obchodů. Vyražte do Chorvatska! Cesta z České republiky Město Poreč Poreč je chorvatské...

Poreč - letovisko na západním pobřeží Istrie Přečíst celé

Eufraziova bazilika Poreč

Unikátní stavba pocházející ze 6. století stojí v chorvatském přímořském městě Poreč. V roce 1997 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Pokud budete projíždět přes Istrii, rozhodně si nenechte její návštěvu ujít. Kde baziliku najdu? Eufrazijeva ul. 22, Poreč Bazilika stojí v historickém centru na malém poloostrově, kde se...

Eufraziova bazilika Poreč Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru