Hlavní obrázek

Rovinj – romantika na Istrii

Rovinj je velmi fotogenické romantické městečko ležící 36 km severozápadně od Puly. Na první pohled vás upoutá svojí polohou na poloostrově, na kterém leží samotné historické centrum města s bazilikou sv. Eufémie.

O městě

Letovisko Rovinj je mezi turisty oblíbené pro jeho typický středomořský starobylý vzhled. Na Istrii patří k nejhezčím městečkům. Žije zde asi 13 tisíc obyvatel. 

Původní část města se rozkládá na malém poloostrově (dříve ostrov, který byl spojen s pevninou násypem v 18. století), jehož dominantou je bazilika sv. Eufémie. Bazilika byla postavena v letech 1725-1736 a z jejího okolí je nádherný výhled na Jadran.

Další známou stavbou je hodinová věž pocházející z 12. století, která dříve sloužila jako vězení. Najdeme ji na adrese Trg Maršala Tita 6.

Víte, že Rovinj je nejnavštěvovanějším městem v Chorvatsku?

Centrum města tvoří úzké uličky s kamennými chodníky, plné obchodů, restaurací, kaváren a romantických zákoutí. Nezaměnitelný ráz městu vtiskly Benátčané, kteří sem ve 14. století vtrhli a město ovládli.

Zemědělci se v této oblasti nejvíce soustředí na pěstování vinné révy. Pěstuje se zde např. ceněná odrůda malvazija.  

Kromě zemědělství oblast profituje hlavně z turismu, továrny na zpracování tabáku nebo společnosti Mirna, která vyrábí rybí konzervy.

Pláže v Rovinj

Stejně jako v celém Chorvatsku i v Rovinji jsou pěkné oblázkové pláže. Pobřeží je lemováno borovicovými háji. Podél pláží vede promenáda se sítí stezek pro turisty i cyklisty.

Ubytování Rovinj

Rovinj je ze všech stran obklopena kempy. Mezi nejznámější patří Porton Biondi, Amarin, Ulika, Polari, Veštar a San Polo Colone.

Kromě kempů se samozřejmě můžete ubytovat v apartmánech a hotelech, kterých je ve městě opravdu hodně (Valdaliso, Park Eden, Amarin, Istra, Adriatic a další). 

Studio Istra, Rovinj

Apartmán Rovinj
Zjistit dostupnost a cenu

Apartments with WiFi Rovinj – 2243, Rovinj

Apartmán Rovinj
Zjistit dostupnost a cenu

Tina, Rovinj

Apartmán Rovinj
Zjistit dostupnost a cenu

Polina Studio, Rovinj

Apartmán Rovinj
Zjistit dostupnost a cenu

Rovinj je velmi oblíbená mezi majetnější klientelou.

Přístav

V Rovinji narazíme hned na dva přístavy. Jižní – obklopený bary a restauracemi a severní, kde kotví i větší jachty.

V přístavech je možné zakoupit výlety lodí do Benátek, Terstu nebo národního parku Brijuni.

Výlety z Rovinj

  • národní park Brijuni
  • Eufraziova bazilika v Poreči
  • Amfiteátr v Pule
  • přírodní rezervace Limský záliv
  • Mořské akvárium Rovinj
  • Akvapark Istralandia

Poreč - letovisko na západním pobřeží Istrie

Hledáte-li příjemné letovisko pro strávení letní dovolené, které není z České republiky tak úplně daleko, už nehledejte. Poreč nabízí krásné koupání, oblázkové pláže, historické centrum města s romantickými uličkami, zábavu pro celou rodinu a plno restaurací a obchodů. Vyražte do Chorvatska! Cesta z České republiky Město Poreč Poreč je chorvatské...

Poreč - letovisko na západním pobřeží Istrie Přečíst celé

Eufraziova bazilika Poreč

Unikátní stavba pocházející ze 6. století stojí v chorvatském přímořském městě Poreč. V roce 1997 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Pokud budete projíždět přes Istrii, rozhodně si nenechte její návštěvu ujít. Kde baziliku najdu? Eufrazijeva ul. 22, Poreč Bazilika stojí v historickém centru na malém poloostrově, kde se...

Eufraziova bazilika Poreč Přečíst celé

Vrsar - přístavní městečko na Istrii

Vrsar je malé zemědělské a rybářské městečko s přístavem. Žije zde asi 1 800 obyvatel. Město vyniká bohatými lesy a členitým romantickým prostředím. Díky malebnému historickému centru patří k nejhezčím letoviskům na Istrii. O městě Vrsar leží 10 km jižním směrem od Poreče. Je velmi oblíbeným turistickým cílem na pobřeží...

Vrsar - přístavní městečko na Istrii Přečíst celé

Západní Istrie Chorvatsko

Istrie je poloostrov, který vybíhá do Jaderského moře. Pro Čechy je velmi dobře dostupná. Autem se sem dostanete již za 8 hodin. My jsme prozkoumali její západní část a všechna města se nám moc líbila! Cesta autem na Istrii Krásná Istrie Majestátní památky, průzračné moře, oblázkové pláže a spousta gurmánských...

Západní Istrie Chorvatsko Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru