Hlavní obrázek

Top 5 zámků v Jižních Čechách

Jižní Čechy nejsou jen krajem rybníků, ale také krásných a romantických zámků. Navštivte s námi 5 top zámků jižních Čech a užijte si letní dovolenou v České republice poznáváním krásných míst plných historie.


1. Zámek Blatná

Příjemným výletem je návštěva vodního zámku Blatná, který leží jen 60 km od Plzně. Zámek Blatná patří mezi významné vodní stavby v České republice a proto by neměl uniknout ani vaší pozornosti. 

Návštěvu zámku doporučujeme spojit s procházkou v zámeckém parku a vyfotit si roztomilé daňky. 

2. Zámek Hluboká nad Vltavou

Perlou mezi českými zámky je jednoznačně Hluboká nad Vltavou. Zámek Hluboká pochází ze 13. století a dnes se pyšní romantickým stylem do kterého byl přestavěn. 

Mimo zámku doporučujeme navštívit také Alšovu jihočeskou galerii se stálou expozicí sbírek od 13. století po současnost. Vedle zámku Hluboká se nachází krásná zahrada plná květů, která přímo vybízí k malé procházce.

3. Zámek Třeboň

Renesanční zámek Třeboň najdeme v centru stejnojmenného města. Vybrat si zde můžete ze tří prohlídkových okruhů a návštěvu areálu zakončit třeba posezením v zámeckém parku. Když budete mít štěstí, narazíte na krásné pávy, kteří se tu rádi prochází. 

Při návštěvě zámku Třeboň nezapomeňte navštívit historické náměstí tohoto města, Schwarzenberskou hrobku, nebo se projet na lodi po rybníce Svět.

4. Zámek Červená Lhota

Romantický zámek Červená Lhota najdeme 20 km od Veselí nad Lužnicí. Zámek velmi často měnil svou podobu až do současného neorenesančního stylu. Na zámku si můžeme vybrat z několika okruhů, prohlédnout si kapli Nejsvětější Trojice, nebo se projet na lodičkách po místním rybníce. 

Pokud vás zajímá proč se zámek jmenuje Červená Lhota, není nic jednoduššího než si přečíst náš článek nebo na zámek vyrazit.

5. Zámek Český Krumlov

Zámek a hrad Český Krumlov patří na seznam světového dědictví UNESCO. Jde o nejvýznamnější památku středoevropské oblasti. Krásy zámku můžete prozkoumat na 5 prohlídkových okruzích. Vaší pozornosti by ale nemělo uniknout ani okolí zámku. Velmi zajímavou stavbou je Plášťový most, který zámek spojuje se zámeckou zahradou.

Chvíli odpočinku si užijete právě v zámecké zahradě s otáčivým hledištěm a zámeckým rybníkem, kde si v rušném Krumlově plném turistů dopřejete alespoň chvíli klidu.

Ubytování v okolí

Pokud plánujete zůstat déle. Podívejte se na výběr z možností ubytování v Jižních Čechách.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru