Článek přečtete za 3 min.

Co se dá stihnout za víkend v Libereckém a Ústeckém kraji?

Je 5:00 a nám zvoní budík. Znamená to jediné, jedeme na víkendový výlet. Tentokrát jsme se rozhodli prozkoumat krásy Libereckého a Ústeckého kraje a stanovat v kempu Česká brána. A co jsme za víkend všechno stihli?

Sobota

Odjezd z Plzně

Budíček v 5:00 a v 5:20 už jedeme po D5 směr Praha. Po cestě se stavíme v “Mekáči” na míchaná vajíčka a jedeme dál. Cesta ubíhá dobře a tak jsme už v 8:00 na parkovišti pod Ještědem. 

Vzhůru na Ještěd

Zaparkujeme na P1 a po zelené se dereme na vrchol Ještědu. Cestu zvládneme za 50 minut a před devátou se tak kocháme výhledy na krásy Severních Čech. Prohlédneme si Rohanský kámen, dítě z Marsu, uděláme několik fotek a výšlap spláchneme točenou malinovkou. Pak už je čas na cestu zpět na parkovišti, tentokrát po modré.

Dobrý oběd je třeba

Blíží se 11. hodina, tedy pro nás čas na oběd. Nemáme dopředu vybranou restauraci a tak koukáme z okénka naší Cupry a čekáme na místo, které nás zaujme. 

Nakonec vybíráme restauraci Lemberk, kde mají pěkné denní menu. Ani si nestačíme vybrat a už nám jídlo nesou. Paráda to byla rychlost, tak frčíme dál.

Pekelné doly

Při cestě do Pekelných dolů nás trochu zdrží objížďka, ale i tak jsme na místě v 12:15. Koupíme si vstupenku a jdeme dovnitř. Zrovna se tady koná svatba a tak je tu snad stovka motorkářů. 

Projdeme dolem, zase uděláme několik fotek a pokračujeme v naší víkendové jízdě.

Sloup v Čechách – turistický okruh a hrad

Auto zaparkujeme na parkovišti u Sedmi trpaslíků a jdeme k Lesnímu divadlu. Odtud pak po červené na rozhlednu na Stráži a dál až k okruhu Bílé paní. Modrá turistická stezka není moc udržovaná a tak nás trochu zklame, ale nic si z toho neděláme a přejdeme na zelenou stezku do skalního města. 

Vydrápeme se na vrchol skal a užíváme si pěkných vyhlídek. 

Po prohlídce skal zamíříme na hrad Sloup, je zde ale nově udělaný semafor a tak se čeká docela dlouhá fronta. Hrad tedy navštívíme jindy a raději si dáme dobrou točenou zmrzlinu.

Panská skála – Kamenický Šenov

Je 16:00 a my dorazíme na naši poslední zastávku – Panskou skálu, kde se natáčela Pyšná princezna. Ke skále je to kousek a tak nám návštěva tohoto místa zabere jen asi 20 minut.

Stanujeme v kempu Česká brána

Kolem 17. hodiny se ubytujeme v kempu Česká brána. Na recepci vše proběhne hladce a tak už za 15 minut stojí náš stan z Decathlonu. Zajdeme do sprch, než je obsadí zbytek návštěvníků a je pomalu čas na večeři.

V restauraci Hawai posedíme asi do 8 hodin a pak už jdeme relaxovat do našeho stanu.

Neděle

Buďme upřímní, ve stanu se rozhodně nespí tak dobře jako doma a tak se budíme někdy po 4. hodině. Musíme ale počkat abysme nerušili noční klid a tak ležíme až do 6:30. 🙂

Následuje cesta do umývárny a ranní očista. 

V restauraci v obci je malý obchod se základními potravinami a tak si ke snídani koupíme čerstvé koláčky, které sníme u místního Olešského rybníka. Prostě snídaně na jedničku.

Zabalíme stan a v 8 už jsme na cestě na naše další dobrodružství.

Tiské stěny

Tiské stěny otevírají v 9 hodin a my už jsme na značkách. Kupujeme vstupenku, dostaneme mapu a jdeme na velký okruh skalami. Po cestě vidíme zajímavé skalní útvary jako Napoleonovu botu, obrysy Afriky, Slona nebo Starostu. 

Celý okruh nám zabere necelou hodinu, byli bysme tady i delší dobu ale vyžene nás déšť.

Cesta domů do Plzně

Déšť přišel akorát včas, ze svého bucket listu pro víkend jsme stihli všechno a tak se v 10 hodin vydáváme na cestu domů do Plzně. Tentokrát to bereme přes Ústí nad Labem. 

Oběd si dáváme již klasicky v IKEA a kolem 14. hodiny už vybalujeme věci u nás doma.

  • Celkem hodin: 32
  • Celkem kroků: 40 000
  • Převýšení: Přes 250 pater
  • Ušlých kilometrů: 30
  • Navštívených míst: 7

Přečtěte si více

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top