Hlavní obrázek

Půjčení auta v zahraničí

Půjčení auta v zahraničí není žádná věda. Prvně jsme se o tom přesvědčili na Maltě v roce 2022. Díky půjčenému autu jsme mohli celý ostrov důkladně prozkoumat.

Kde jsme auto rezervovali?

Auto v zahraničí jsme si poprvé půjčovali na Maltě na podzim roku 2022. Rezervaci jsme dělali asi týden před odletem. 

Na stránkách Rentalcars.com jsme si vybrali místo půjčení vozu (v našem případě letiště na Maltě), vyplnili datum, kdy potřebujeme auto půjčit a kdy vrátit.

V daném termínu nám vyběhlo několik vozů od několika půjčoven. Podle hodnocení jednotlivých půjčoven jsme nakonec vybrali autopůjčovnu Sixt a vůz Peugeot 108, který byl na cestování úzkými maltskými uličkami ideální.

K rezervaci je potřeba kreditní karta

V rezervaci jsme zvolili možnost komplexního pojištění vozu a v dalším kroku už jen vyplnili údaje o řidiči. 

K vytvoření rezervace je nutné mít zřízenou kreditní kartu, běžná debetní karta neprojde.

  • Peugeot 108 nás na 5 dní na Maltě stál 2 232 Kč vč. komplexního pojištění (listopad 2022)

Vyzvednutí auta na letišti

Autopůjčovna Sixt sídlí hned vedle hlavního terminálu na letišti na Maltě v patrových garážích. V kanceláři jsme sdělili jen číslo rezervace a ihned jsme dostali klíčky od auta.

Na kreditní kartě nám byla zablokována částka 10 000 Kč, která nám byla po vrácení vozu do 3 dnů vrácena (standardní postup autopůjčoven).

Poté se nás ujal zaměstnanec autopůjčovny, společně jsme auto zkontrolovali a do dokumentu zakreslili drobné oděrky, které se na voze nacházeli (auto jsme si pro jistotu i ze všech stran vyfotili).

  • auto bylo čisté, s plnou nádrží, dálniční známkou a parkovacími hodinami

Vrácení vozu

Jelikož jsme odlétali brzy ráno, auto jsme zaparkovali na stejné místo, na kterém stálo při půjčení a klíčky jsme hodili do schránky se jménem autopůjčovny Sixt.

Po návratu do ČR nám byla blokovaná částka z kreditní karty vrácena. Půjčený Peugeot jsme vraceli s plnou nádrží, tak jak bylo předem domluveno.

Spokojenost s autopůjčovnou Sixt

Se službami autopůjčovny Sixt jsme byli spokojeni, vše proběhlo dle domluvy a nenastal žádný problém. Budete-li tedy přemýšlet, od jaké autopůjčovny si na dovolené půjčit auto, tak Sixt můžeme jedině doporučit.

*nejedená se o spolupráci

Další tipy

Jak se sbalit jen do příručního batohu

Trendem poslední doby jsou velmi levné letenky do nejrůznějších destinací. Portály lákají na ceny letenek pod 500 Kč. Co si, ale člověk hned neuvědomí je fakt, že za takovou cenu si s sebou rozhodně velký kufr nevezme. Je tak složité se sbalit jen do příručního batohu? Naše první cestování s...

Jak se sbalit jen do příručního batohu Přečíst celé

Cestovní pojištění - v klidu na cestách

Klidnou dovolenou vám cestovní pojištění nezajistí, ale rozhodně se budete moci cítit více v pohodě. Na cestách vás mohou potkat různé potíže a tak je lepší se na každý delší výlet raději pojistit. Co je to cestovní pojištění do zahraničí Cestovní pojištění do zahraničí je nepovinné pojištění, které vás chrání...

Cestovní pojištění - v klidu na cestách Přečíst celé

Flightradar 24 – aplikace na sledování letadel online

Flightradar24 je užitečná webová stránka a také mobilní aplikace, která uživatelům slouží ke sledování letů velkého množství velkých i malých letadel nebo vrtulníků na celém světě. Kromě polohy dokáže u vybraného letadla zobrazit také informace o letu, jako je počáteční a cílová destinace nebo typ letadla, u kterého vám ukáže...

Flightradar 24 – aplikace na sledování letadel online Přečíst celé

Jak si vybrat dovolenou přes cestovní kancelář

Výběr dovolené je jedním z nejoblíbenějších rodinných témat. Pokud už doma také diskutujete o tom, kam se letos podíváte, pojďte se s námi nejprve podívat na pár tipů pro jednoduchý výběr vysněné dovolené, a hlavně nejlepší cestovní kanceláře, která vám vaše prázdniny bez dalších starostí zajistí. Kdy začít s výběrem?...

Jak si vybrat dovolenou přes cestovní kancelář Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru