Hlavní obrázek

Adršpašsko-teplické skály

Znáte pohádky Třetí princ, Z pekla štěstí, nebo Princ a Večernice? Pokud ano, pak pro vás asi nebude překvapením, že se všechny tyto příběhy natáčely právě v Adršpachu. Pohádky miluji a tak jsme se sem s Petříkem museli také vypravit.

Paní starostová a starosta

Poslední dobou je v Adršpašských skalách poměrně velký nával turistů, proto je lepší tu být hned ráno. Parkovat můžete kousek od vstupu do areálu, kde jsou asi tři velká parkoviště. 

Socha u vstupu

V roce 2016 jsme za 4 hodiny parkování zaplatili 100 Kč.

Od parkoviště určitě nezabloudíte, všude jsou ukazatele a je to jen opravdu kousek k hlavnímu vstupu. Jakmile překročíte koleje, uvidíte už turistické informační centrum, kde také zakoupíte vstupenky.

V hlavní sezóně za dospělou osobu zaplatíte 120 Kč.

Aktuální informace najdete v oficiálním ceníku.

Otevírací doba Adršpach

Skály je možné navštívit celoročně.

  • 1.4. – 31. 10. 8:00 – 18:00
  • 1. 11. – 31. 3. 8:00 – 16:00

Skalní město

Adršpašské skály patří k nejnavštěvovanějším skalám v České republice. Prohlídkový okruh je dlouhý 4 km a na jeho konci vás čekají dva vodopády a krásné jezírko.

Cestou minete tyto skály a místa:

  • Homole cukru
  • Gotickou bránu – můžete ji znát z pohádky Třetí princ
  • Sloní náměstí
  • Starostová a starosta
  • Želva
  • Velké panorama
  • Malý vodopád
  • Adršpašské jezírko

Okruh je vhodný i pro kočárky nebo vozíčkáře, jen se od Malého vodopádu musíte vrátit stejnou cestou zpět. Dál jsou na stezce schody.

Vzít s sebou můžete i pejska, platí se za něj vstupné 10 Kč.

Adršpašské jezero Pískovna

Doporučujeme na závěr obejít také Adršpašské jezero Pískovna s nádherně čistou vodou. Jezírko vzniklo zatopením bývalého pískovcového lomu. Po cestě narazíte na vyhlídkové místo odkud je hezky vidět celá plocha jezírka.

Adršpašské jezírko

Kolem parkovišť najdete několik občerstvení, takže se nemusíte bát, že byste měli na výletě hlad.

Jezírko Pískovna

V Adršpašsko-teplických skalách se nám moc líbilo a tento výlet můžeme jedině doporučit. Návštěva areálu vám zabere asi 3 hodiny, takže zbude ještě dostatek času na další výlet. 

Kde se ubytovat v Adršpachu

Prohlédněte si zajímavé možnosti na ubytování v Adršpachu a blízkém okolí.

Další skály v České republice

Prachovské skály

Skalnaté útvary jako z jiného světa najdeme v Českém ráji. Ideálním výchozím bodem pro návštěvu Prachovských skal je např. Jičín, který leží 5 až 7 kilometrů daleko.  Skály jsou velmi populární mezi horolezci. Kdo by neznal píseň Ivana Mládka – Prachovské skály. Archeologické nálezy dokazují, že v Prachovských skalách žili...

Prachovské skály Přečíst celé

Tiské stěny - ráj pro turisty i horolezce

Při projíždění obcí Tisá v Ústeckém kraji, vás na první pohled zaujme mohutný skalní masiv, který tvoří dlouhou stěnu tyčící se nad městečkem. Uvnitř areálu Tiských stěn se nachází další stovka zajímavých skalních útvarů, které byste měli prozkoumat. Kde zaparkovat Naši Cupru jsme nechali stát na neplaceném parkovišti pod turistickou...

Tiské stěny - ráj pro turisty i horolezce Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru