Článek přečtete za < 1

Lamadorádo – procházka s lamou

Milujeme lamy, proto když jsem našla stránku s možností procházky s lamou. Pro Petříka to bylo překvapení, a tak do poslední chvíle nevěděl kam jedeme. S ohledem na stáří lam již není procházka možná, ale můžete se podívat alespoň na pár fotek z procházky. 🙂

Lama

Lamafarma Bernartice

Za lamami jsme museli dojet na malou farmi do Kolince v Plzeňském kraji.

Termín jsme domlouvali předem s paní Christine Sagstetter. Paní byla velmi milá a ochotná, také s námy absolvovala samotnou procházku s lamami.

Příprava na lamatrekking

Po příjezdu na farmu jsme zaparkovali přímo u ohrad, kde se spokojeně pase několik lam. Paní Christine nám o lamách řekla několik zajímavých informací, lamy pro nás připravila, navlékla jim ohlávky a vodítka a mohli jsme vyrazit.

Procházka byla dlouhá asi 3 kilometry a zabrala nám jednu hodinu. Lamy jsou tvrdohlavá zvířata, několikrát jsme stavěli na pastvu. Výjimkou nebylo ani časté okusování stromů všeho druhu 🙂

Lamatrekking

Nyní již není možnost procházky, lamy si můžete jen pohladit. Můžete také zakoupit produkty z jejich vlny po předchozí domluvě a nebo v obchůdku v Hartmanicích.

Další mini výlet za zvířaty

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top