Článek přečtete za < 1

Zřícenina Andělská hora

Andělská hora leží jen 10 km od Karlových Varů. Vesnice svůj název převzala od hradu, který zde byl postaven v roce 1402. Dnes je z hradu zřícenina, ze které je moc hezký výhled do okolí.

Parkování v Andělské hoře

Auto jsme zaparkovali u autobusové zastávky, stejně jako všichni ostatní návštěvníci. Parkovací plocha je ale omezená a tak je lepší hrad navštívit v dopoledních hodinách, kdy tady není tolik turistů.

Historie hradu Andělská hora

První zmínky o hradu Andělská hora pochází z roku 1402 (páni z Oseka). Dříve byl hrad nazýván Engelsburg. Nejstarší částí hradu je čtyřhranná věž.

Na přelomu 15. a 16. století prošel hrad gotickou přestavbou a rozšířil se o opevnění. Ani opevnění, ale hradu nepomohlo a roku 1635 byl dobyt švédskými vojsky a v roce 1718 dokonce zcela vyhořel. Poté už nebyl znovu obnoven a začal chátrat.

Dnes je z hradu romantická zřícenina.

Z hradu je pěkný výhled na Doupovské hory. V roce 1786 hrad navštívil známý německý básník Johann Wolfgang Goethe, tuto návštěvu připomíná cedulka pod hradem.

Otevírací doba a vstupné

Hrad je celoročně volně přístupný. Vstupné se platí pouze dobrovolné do kasičky pod schody vedoucími na zříceninu. Na hradě probíhá rekonstrukce a tak budou správci rádi za každou korunu.

Tipy na výlety v Karlovarském kraji

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top