Hlavní obrázek

Největší lázeňské město České republiky – Karlovy Vary

Karlovy Vary patří do takzvaného lázeňského trojúhelníku západních Čech. Město není známo jen díky lázeňství, ale také třeba díky filmovému festivalu, který se zde koná každé léto více jak 50 let.

Parkování

V centru Karlových Varů může být velmi obtížné zastavit, nebo je parkování zbytečně drahé. Máme rádi chůzi a tak většinou parkujeme kousek dál od centra, třeba na parkovišti u Lidlu. Do centra města pak pokračujeme podél řeky Ohře, která je v létě velmi oblíbená mezi vodáky. Na druhou stranu řeky přejdeme po Chebském mostě a za křižovatku se ocitneme na náměstí Republiky.

Muzeum Jan Becher

Na náměstí Republiky se nachází Jan Becher muzeum, kde se seznámíte s výrobou tradičního bylinného likéru Becherovka. Budova byla postavena v roce 1867 a více jak 100 let sloužila jako továrna. Při návštěvě si prohlédnete historické lahve Becherovky, nasajete vůni bylinek a koření, ochutnáte karlovarskou vodu a poznáte tajemství rodiny Becherů.

Muzeum je otevřeno každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin s polední pauzou mezi 12:00 – 12:30.

Při prohlídce probíhá degustace (samozřejmě až od 18 let).

Hotel Thermal

Od muzea pokračujte ulicí T. G. Masaryka (cestou si prohlédněte Národní dům, nebo sochu T. G. Masaryka) a dojdete až na nábřeží Osvobození odkud už je pěkný výhled na známý Spa Hotel Thermal.

Hotelový komplex je jedním z největších kongresových center v západních Čechách. Uvnitř je více než 2 000 konferenčních míst. 

Každý rok se v hotelu Thermal koná Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Poprvé se festival konal v roce 1947. Objevují se zde slavní filmový tvůrci z celého světa. Akce začíná pravidelně na konci června.

Kolonáda Karlovy Vary – prameny

Od hotelu Thermal se vydáme přes Dvořákovy sady a dojdeme k první kolonádě – Sadové. Ta patří k hlavním 5 kolonádám ve městě. Stavba kolonády probíhala v letech 1880 – 1881. Architekty této stavby byli Ferdinand Fellner a Hermann Helmer.

Dále pokračujeme po Mlýnském nábřeží až narazíme na Mlýnskou kolonádu. Uvnitř můžete ochutnat tyto prameny:

  • Skalní
  • Libuše
  • Rusalka
  • Mlýnský
  • Kníže Václav

Mlýnská kolonáda je ze všech největší, na délku má více jak 132 metrů. Kolonáda je postavena v neorenesančním slohu, střecha je nesena 124 sloupy s korintským zdobením.

Vřídlo

Známé Vřídlo je největším vývěrem termominerální vody v Karlových Varech. S teplotou vody 73,4°je také nejteplejším pramenem v Čechách. Voda pod tlakem vytryskává až do výšky 12 metrů.

Vřídlo najdeme ve Vřídelní kolonádě vedle kostela sv. Maří Magdalény.

Od Vřídelní kolonády se vydejte dál podél řeky Teplá, minete Divadelní náměstí, Karlovarské městské divadlo až narazíte na Grandhotel Pupp.

Grandhotel Pupp

Roku 1701 nechal tehdejší starosta Lorenz Deimel postavit Saský sál, o několik let později přibyla další budova, které se říkalo Český sál. V roce 1760 se do Karlových Varů přistěhoval cukrář Johann Georg Pupp. Oženil se s dcerou bohatého cukráře Mitterbacha a společně Český sál odkoupili. Stavbu zmodernizovali a vznikl zde hotel. 

Do současné podoby byl Grandhotel Pupp přestavěn v letech 1892 – 1893.

Věhlasný hotel Pupp je známý díky svému prvotřídnímu servisu, luxusu a výborné české gastronomii.  

Ubytování v hotelu si nemůže dovolit každý, ceny za pokoje jsou opravdu vysoké. Při filmovém festivalu zde bývají ubytovány ty největší hvězdy.

Únik do přírody – rozhledna Diana

Hned za hotelem Pupp najdeme stanici lanovky Stará louka. Lanovka staví na stanicích Jelení skok a Diana rozhledna.

Kdo se chce projít jako my, může se na vrchol k rozhledně vydat po modré turistické stezce. Cesta je dlouhá 1,2 kilometru a zdoláte 172 výškových metrů.

Lanovka vyjíždí na vrchol každých 15 minut. V letní sezóně je v provozu každý den od 9 do 19 hodin. Jednosměrná jízdenka stojí 80 Kč a zpáteční 110 Kč.

Rozhledna Diana – Karlovy Vary jako na dlani

Vstup na rozhlednu Diana je zdarma. Při krásném počasí uvidíte vrcholky Krušných hor, Slavkovský les a hlavně celé lázeňské město Karlovy Vary.

Ochoz rozhledny je ve výšce 35 metrů a na vrchol musíte zdolat 150 schodů. Komu se nechce šlapat, může jet výtahem.

Motýlí dům

Kousek za rozhlednou Diana se nachází Motýlí dům – tropická zahrada s živými exotickými motýli. Uvidíte motýli z celého světa s rozpětím křídel až 20 cm. Uvnitř je dovoleno fotografovat, takže mobily a foťáky s sebou!

Otevřeno je každý den, v hlavní sezóně od 10 do 19 hodin. Dospělý zaplatí za vstup 90 Kč a dítě 50 Kč.

Mini ZOO

V areálu rozhledny Diana najdeme i mini ZOO. Uvidíte zde miniprasátka, poníky nebo kamerunské kozy. Krmení je dovoleno jen po domluvě. Vstup je zcela zdarma.

Restaurace

Historická restaurace Diana byla postavena v roce 1914, najdeme ji hned vedle rozhledny. Ochutnat zde můžete speciality české i mezinárodní kuchyně. Já jsem zde byla už třikrát a vždy mi tady moc chutnalo 🙂

Jelení skok

Z rozhledny Diana se vydejte zpět po modré turistické stezce – na rozcestí Pod Dianou přejděte na žlutou turistickou stezku – projdete stanicí Jelení skok, kolem Chaty u Myslivny až dorazíte na vyhlídku Petra Velikého a Mayerův gloriet – dřevěný vyhlídkový altán.

Odtud je to jen kousek ke známému Kamzíkovi (vysoké skalní věži se sochou kamzíka na vrcholu) a vyhlídce Jelení skok. 

Jelení skok se jmenuje vršek, který se tyčí nad centrem Karlových Varů. 

Naše tipy na ubytování

Apartment Aqua Vita, Karlovy Vary

Apartmán Karlovy Vary
Zjistit dostupnost a cenu

Apartmán Alena, Karlovy Vary

Apartmán Karlovy Vary
Zjistit dostupnost a cenu

Ferdinandhof Apart-Hotel, Karlovy Vary

Hotel Karlovy Vary
Zjistit dostupnost a cenu

Panorama Apartments, Karlovy Vary

Apartmán Karlovy Vary
Zjistit dostupnost a cenu

Navštivte další lázeňská města západních Čech 

Co navštívit v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně jsou nejmladším lázeňským městem z takzvaného lázeňského trojúhelníku. Do Mariánek jezdíme ze všech lázeňských měst nejraději. Vždy nesmí chybět pravá lázeňská oplatka a procházka ke zpívající fontáně. Parkování Při návštěvě jakéhokoliv města se snažíme parkovat na jeho okraji. Jinak tomu není ani v Mariánských Lázních. Auto necháváme na...

Co navštívit v Mariánských Lázních Přečíst celé

Co nevynechat ve Františkových Lázních

Nejmenšími lázněmi takzvaného lázeňského trojúhelníku západních Čech jsou ty Františkovy. Strávili jsme zde prodloužený víkend na wellness pobytu. Kromě mnoha procedur jsme ale prošli i ty nejznámější místa. Parkování Františkovy Lázně leží jen 5 kilometrů od města Cheb. Zaparkovat můžete například na placeném parkovišti – Parkoviště jih. Jedna hodina parkování...

Co nevynechat ve Františkových Lázních Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru