Článek přečtete za 3 min.

Plešivec v Krušných horách

Plešivec je hora v Karlovarském kraji v Krušných horách vysoká 1 028 metrů. Najdeme ji 2 km jihovýchodně od města Abertamy. Na jejím vrcholu stojí restaurace s rozhlednou, hotel, lanové centrum a houpačka, která pro vás bude nezapomenutelným adrenalinovým zážitkem.

Parkování pod Plešivcem

Parkoviště není daleko od samotného vrcholu. Auto můžete nechat na parkovišti Skiareál Plešivec – dětské centrum. Parkovné se neplatí. Zaparkovat je také možné přímo pod rozhlednou, to se ale připravíte o pěknou procházku.

Pěšky na Plešivec

Na vrchol Plešivce je to pěšky jen 1,6 km po asfaltové cestě. Převýšení je jen 99 metrů a tak se nejedná o žádný složitý výstup, jako třeba na Lysou horu v Beskydech. Cestou uvidíte lanovou dráhu C – Abertamy a tratě Trail Parku Plešivec, který nabízí 4 různé obtížnosti.

Lanovkou na Plešivec

V letní sezóně funguje pouze lanovka A – LD Pstruží o délce 1 500 metrů a to jen o víkendech mezi 10 a 16 hodinou.

Rozhledna Plešivec

Rozhledna stojící na Plešivci je vysoká 21 metrů a byla postavena místními stavbaři v roce 1895. Na vrchol je třeba zdolat 66 schodů. Z vyhlídkové plošiny, která je 16 m nad zemí je krásný výhled na Krušné hory, Karlovarsko, Slavkovský a Český les.

Vstup do rozhledny je přes restauraci, platí se zde vstupné do kasičky 10 Kč za osobu.

  • otevírací doba: každý den od 10 do 22 hodin

Lanové centrum

Lanové centrum najdeme v lese pod hotelem Orion. Dráhy vedou na stromech ve výškách 4 až 12 metrů. Nemusíte se bát, že byste stezku nezvládli, na začátku vás proškolí instruktor. Nejsnazší trasa má 11 překážek (zabere cca 40 minut) a nejnáročnější trasa má 10 překážek + 70 metrový lanový sjezd (zabere 45 minut).

Čekají na vás různé prolézačky, přejezdy, zhupy, sítě a lávky.

  • 1 osoba – 1 trasa 190 Kč (r. 2021), každá další trasa + 100 Kč

V areálu na Plešivci je postaveno rozsáhlé dětské hřiště se skluzavkami a různými prolézačkami.

Obří houpačka

Nad hotelem Orion vedle bufetu stojí obří houpačka, která vás vytáhne do výšky 16 metrů! Jde o jedinečný adrenalinový zážitek při kterém na chviličku zažijete stav beztíže. Na houpačku je možné jít ve dvou, minimální výška osoby 130 cm.

  • 1 skok 1 osoba – 190 Kč
  • 1 skok 2 osoby – 290 Kč

Před skokem jste proškoleni obsluhou houpačky, na lanech jste upevněni v sedáku podobnému tomu pro ferraty.

Stezka Krušnohorských pověstí

Dalším tipem co zažít na Plešivci je Naučná stezka Krušnohorských pověstí začínající poblíž Plešivce. Její délka je 760 metrů a seznámíte se na ní s několika strašidli a pohádkovými bytostmi (skřítek Perkmon, čert, Marzebilla, Ohnivec, Hejkal, loupežníci a další).

Plešivec v zimě

Skiareál Plešivec byl nově otevřen v roce 2014 a tak je vybaven třemi moderními 4sedačkovými lanovkami a Freestyle parkem. Celková délka sjezdovek čítá necelých 15 km tratí. Černá sjezdovka měří 960 metrů a je nejprudčí sjezdovkou na Karlovarsku.

Cena za jednodenní skipas se pohybuje okolo 680 Kč (dospělý) a 460 Kč (dítě).

Poznejte Karlovarský kraj

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top