Článek přečtete za < 1

Abertamy – Rašeliniště Pernink

Po cestě na Klínovec nebo Plešivec se zastavte u Perninského rašeliniště. Návštěva tohoto místa vám zabere maximálně půl hodiny a uvidíte kus krásné chráněné přírody.

Parkování u rašeliniště

Parkoviště Perninské rašeliniště se nachází přímo u vstupu do chráněné oblasti.

Perninské rašeliniště

Na konci minulého století poškodilo Perninské rašeliniště nešetrné frézování, které skončilo v roce 2000. Od té doby spravují oblast Lesy ČR a poškozená plocha se tak pomalu obnovuje.

Rašeliništěm vede naučná stezka, která vás s touto přírodní památkou seznámí. Okolo rašeliništního jezírka je vybudován povalový chodníček, po kterém dojdete až k vyhlídkovému altánu. Stezka je doplněna o několik informačních tabulí, kde se dozvíte zajímavé údaje o této oblasti.

V roce 2015 bylo rašeliniště vyhlášeno evropsky významnou lokalitou Natura 2000. Roste zde např. klikva bahenní, všivec mokřadní nebo plavuň pučivá. Často zde spatříte vzácné druhy motýlů, zejména pak žluťáska borůvkového.

Kam dál?

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top