Článek přečtete za 3 min.

Recenze ubytování Hodslavice

Dovolenou v Beskydech nemusíte strávit jen v dalším nudném hotelu, kde musíte dodržovat časy snídaní a večeří. Kdo hledá volnost, ocení ubytování vybrané přes Airbnb.

Výběr ubytování v Beskydech

Pro dovolenou v Beskydech jsme hledali ubytování ze kterého budou předem vytipovaná místa v rozumné dojezdové vzdálenosti. Primárním cílem bylo, abychom se rychle dostali do Rožnova pod Radhoštěm, na Lysou horu a Štramberk

Nechtěli jsme žádný hotel se stravou, nepotřebujeme bazén ani jiné služby. Proto jsme hledali jako vždy na Airbnb. Po chvíli hledání nás zaujalo ubytování v malé obci Hodslavice u pana Jaroslava.

Romantický domeček se zahrádkou jsme si zamilovali na první pohled, v únoru jsme si udělali rezervaci a pak už jen čekali na začátek července.

Lokalita a první dojmy

Hodslavice leží v Moravskoslezském kraji jen 7 km od Nového Jičína, 19 km od Rožnova pod Radhoštěm a 10 km od Valašského Meziříčí. Ve všem zmíněných městech je Lidl a tak není problém nakoupit.

Domek pana Jaroslava stojí v klidné části Hodslavic, parkování je zajištěno přímo u domu na příjezdové zatravněné cestě.

Hned na první pohled jsme si celé ubytování doslova zamilovali. Ubytování je nově zrekonstruované a kromě kuchyně, koupelny a dvou pokojů máte k dispozici příjemnou terasu s houpací sítí, posezením a grilem.

V doba naší dovolené byli majitelé v zahraničí a tak jsme měli jen pro s sebe i celou zahradu s lehátky.

Vybavení 

Ubytování je plně vybaveno vším co je potřeba. V kuchyni je lednice s mrazákem, elektrický dvouvařič, varná konvice a veškeré potřebné nádobí (skleničky, hrnky, hrnce, pánve, příbory).

V koupelně jsou k dispozici ručníky, mýdlo, fén, toaletní papír, šampon a sprchový gel.

Celkem se zde vyspí 4 osoby, jedna v pokoji vedle kuchyně a tři v ložnici se šatní skříní.

V případě, že by bylo chladněji, je možné si zatopit v kamínkách, které jsou v obou pokojích. To ale při našem pobytu nebylo potřeba, celou dobu jsme měli přes 30 stupňů a i tak zůstala uvnitř domečku příjemná teplota do maximálně 23 stupňů.

Domek je umístěn v klidné části Hodslavic, není sem slyšet hluk ze silnice a tak se nám i velmi dobře spalo.

Nádherná terasa se zahrádkou

Po celodenních výletech jsme ocenili zejména příjemnou terasu, která byla v odpoledních hodinách ve stínu. Houpací síť byla jedním slovem prostě bezvadná. Moc se nám líbila také členitá zahrada, z horní části je dokonce vidět na bývalý větrný mlýn v Hodslavicích.

Celé ubytování je zařízeno ve venkovském stylu, všude jsou květiny a vkusné dekorace, které ještě venkovský styl více podtrhují. 

Jediné co bychom ubytování vytkli, je to, že to tady tak moc rychle uteklo a nemůžeme si domeček nechat 🙂

Co je k vidění v obci Hodslavice?

V Hodslavicích narazíte na celkem tři kostely – evangelický, klasický a dřevěný. Hodslavice jsou také rodným městem Františka Palackého, který zde má rodný dům a památník u obecního úřadu. Nad vsí pak stojí bývalý větrný mlýn, který je v současné době v osobním vlastnictví a slouží jako chata.

Nakoupit si můžete třeba v malém obchodě Hruška a ve vsi je také hospůdka.

Kam na výlet z Hodslavic?

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top