Článek přečtete za < 1

Ostravice Ráj dřevěných soch

Ať už budete Ostravicí jen projíždět, nebo zde vyrazíte na túru na vrchol Smrk, zastavte se v Ráji dřevěných soch, které se budou líbit nejen vašim dětem.

Kudy za sochami?

Adresa: Ostravice 187 (hned na začátku Ostravice směrem z Frýdlantu nad Ostravicí.

Otevírací doba a vstupné

Každý všední den je otevřeno od 8 do 20 hodin, o víkendu pak od 9 do 20 hodin. Vstupné se platí dobrovolné do kasičky u vstupu.

Sochy od místního řezbáře

Ostravický řezbář pan Luděk Vančura jednoho dne začal vyřezávat sochy ze dřeva. Nejprve sochy vystavoval u sebe doma, ale později si pronajal prostory v Biskupské zahradě vedle Obecního úřadu. Dnes si tak můžete prohlédnout desítky soch, převážně zvířat.

Uvnitř zahrady uvidíte třeba skřítka Dobbyho z filmu Harry Potter, vodníky, medvědy, betlém, zdobené lavičky nebo jeleny.

Hned u vstupu stojí prasátko Pepina, které má na sobě připevněnou kasičku kam se vhazuje dobrovolné vstupné. Přispějte panu Vančurovi alespoň pár korun, za jeho kreativitu si to určitě zaslouží.

Tip v Ostravici: na parkovišti u nádraží ochutnejte v místním obchůdku ovčí sýry nebo výborné frgály.

Co podniknout v okolí

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top