Článek přečtete za 2 min.

Goldegg im Pongau – hrad a vodopád

V malé obci Goldegg im Pongau žije asi 2 400 obyvatel. Kromě krásné přírody zde najdeme hrad Goldegg a jezero Goldegger See, které doporučujeme obejít a užít si tak romantický pohled na jezero s hradem.

V den kdy přijíždíme do Rakouska, neplánujeme žádné horské túry, ale hledáme menší výlety jako jsou nejrůznější soutěsky a jezera. Tentokrát jsme objevili pěkné městečko Goldegg im Pongau a vodopád Wenger.

Parkování v obci Goldegg

Goldegg im Pongau leží 60 km jižně od města Salzburg. 

Přímo pod zámkem Goldegg je malé bezplatné parkoviště. Najdeme zde i nabíjecí stanici pro elektromobily. 

Hrad Goldegg

Hrad Goldegg byl postaven ve 14. století pány z Goldeggu. V současné době se zde nachází kulturní centrum, kde se po celý rok konají nejrůznější akce – výstavy, divadelní představení a koncerty.

Tip: V přízemí na nádvoří je malá kavárna (úterý a středa zavřeno).

Jezero Goldegger See a koupání 

Procházka okolo jezera měří necelé 2 km. Zvládnete ji tak za chviličku. Z druhé strany naproti parkovišti je krásný výhled na celé jezero a hrad.

U jezera Goldegger See je vyhrazená pláž pro koupání. Nachází se zde půjčovna paddleboardů, veslovacích člunů, stánek s občerstvením, zahrát si můžete foosball nebo stolní tenis. 

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba: v létě za dobrého počasí od 7:45 do 18:00 každý den.

Vstupné: dospělý na celý den 5 Eur, dítě na celý den 2,5 Eur.

Vodopád Wenger

Po cestě se zastavte ještě v obci Weng u krásného vodopádu Wenger. Zaparkujte za kostelem a pěšky po červené stezce dojděte k rozcestí. U rozcestí projděte dřevěnými vraty. Trasa pokračuje okolo potoka Rossbach směrem do kopce po štěrkové cestičce. Od auta k vodopádu je to asi jen 700 metrů.

Výlety na dosah ruky

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top