Článek přečtete za 2 min.

Jezero Hintersee v Rakousku

Nádherné jezero Hintersee najdete v Rakousku nedaleko Mittersillu. My jsme si jezero oblíbili pro jeho čistotu, nádhernou barvu, okolní krajinu a zvířata, která se tu pasou. Udělejte si sem také výlet a zamilujte se, stejně jako my.

Jak se k jezeru dostanu?

U obce Mittersill jeďte směrem na Klausen po silnici Felbertauernstrasse. Asi po 5 minutách projedete tunelem, za ním se dejte nahoru do kopce na vedlejší silnici Oberfelben.

Dále je úzká silnice, která stále stoupá do kopce a vede skrz pasoucí se krávy, raději tak dávejte dobrý pozor. 

Parkování u Hintersee

Na konci silnice narazíte na parkoviště s malým infocentrem. Za stání se tady nic neplatí a vejde se sem asi 20 aut.

Z Mittersillu je to na parkoviště necelých 5 kilometrů.

Jezero Hintersee

Od parkoviště je to k jezeru už jen kousek. Jako první vás zaujme velká kniha, ve které se dozvíte informace o jezeře, tedy pokud umíte Německy 🙂

Jezero Hintersee se dá z části obejít. Na konci cesty je malá restaurace, kde si můžete zakoupit drobné občerstvení a nápoje. Restaurace se jmenuje Jausenstation Gamsblick a jsou zde také toalety vkusně umístěné do dřevěných kadibudek, ale nebojte, uvnitř najdete klasický splachovací záchod.

Dále lze pokračovat až nad jezero po černé turistické stezce, ale musíte tady být ideálně v červenci nebo srpnu, dříve a později je tady už mnohdy sníh.

Nad restaurací je malá dřevěná chata místního pastevce, který chová krávy a kozy, které se vesele pasou okolo. Když budou mít nálada, ochotně se s vámi vyfotí 🙂

Vyhlídka na Hintersee

Chcete-li si vyfotit jezero i z jiného úhlu, doporučujeme vyhlídku z druhé strany. Dostanete se na ni z parkoviště, kousek za mostíkem odbočte doleva, projděte dřevěným plotem a pokračujte do kopce. Stezka se jmenuje Wanderweg. Po 200 metrech chůze do kopce se dostanete na louku, kde se někdy pasou koně, ale hlavně je odtud krásný pohled na jezero Hintersee.

Stezka dále pokračuje až k jezeru a je na ní několik informačních tabulí.

Túry v okolí Hintersee

Od jezera Hintersee lze podniknout několik túr. Většina vede po černé turistické značce a je poměrně náročná.

Příští rok máme v plánu výšlap na jezero Plattachsee, ležící nad Hintersee. Jestli se nám povede zdolat, tak se o tom určitě dozvíte tady na blogu.

Stezky z jezera Hintersee

  • na jezero Plattachsee, lze jít po červené nebo černé stezce (2,5 hodiny, převýšení 913 metrů)
  • na chatu St. Pöltner Hütte (3,5 hodiny, převýšení 1 199 metrů)
  • Hörndl (4,5 hodiny, převýšení 1 490 metrů)

Ráj pro náročné turisty i rodiny s dětmi

U jezera Hintersee si přijde na své náročný vysokohorský turista i rodina s dětmi. Okolo jezera je několik laviček, kde si můžete v klidu odpočinout a vychutnat si zdejší nádhernou krajinu. Jen dejte pozor, piknik je tady už zakázaný.

Nevynechejte v Rakousku

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top