Článek přečtete za 2 min.

Vrchol Špičák v Karlovarském kraji

Vrchol Špičák nenajdeme jen na Šumavě, ale také v Karlovarském kraji v západním Krušnohoří. K vrcholu vede hezká stezka přes Rájecké údolí dlouhá 4 km.

Kde zaparkuji?

Pojedete-li z Kraslic po silnici do Přebuzi narazíte na památník Stříbrná, který stojí nedaleko Stříbrného potoka. U památníku je prostor pro několik aut (my jsme zde byli na začátku září a parkovali jsme zde jen my a ještě jedni turisté).

Kudy vede cesta na Špičák?

Z parkoviště se vydejte po červené turistické stezce směrem na Přebuzi. Asi po 150 metrech dojdete na rozcestí – Rájecké údolí Skalní město. Odtud vede až na Špičák zelená turistická stezka dlouhá 4 km.

Většina stezky vede po asfaltové silnici do mírného kopce. 

Tip: Cestou na Špičák můžete zavítat do Skalního města a obdivovat skály jako je Beduín, Kohout nebo Strážce skalního města.

Vrchol Špičák (991 m.n.m.)

Vrchol Špičák je se svými 991 metry nejvyšším bodem v okrese Sokolov. Na vrcholu najdeme žulové skalky, které tvoří přírodní schodiště vedoucí ke kříži. Na severní straně stojí malý dřevěný altánek (ideální místo na dobrou svačinu). 

Při dobré viditelnosti je vidět na hřebeny Krušných hor nebo na rozhlednu na Olověném vrchu.

Cesta zpět k autu

K autu jsme se vrátili stejnou cestou, celá trasa tak byla dlouhá něco málo přes 8 km a zabrala nám cca 2 hodiny. Po cestě jsme narazili jen na pár turistů a v celém Rájeckém údolí panoval příjemný klid. Cestu zvládnete i s kočárkem (jen posledních pár desítek metrů ke Špičáku je na terén náročnějších.

Nápady na výlety po Karlovarsku

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top