Článek přečtete za < 1

Satinské vodopády u Malenovic

U obce Malenovice pod Lysou horou narazíme na Satinské vodopády, které jsou již od 19. století oblíbeným výletním místem v Beskydech. Dříve se celé údolí potoku Satina využívalo k rekreaci.

Kde zaparkovat?

Nejlépe uděláte když zaparkujete na parkovišti Na Konečné (Rajská bouda – tam si pak můžete zajít třeba na oběd) nad obcí Malenovice. Za celý den parkování zde zaplatíte 50 Kč (platí se až při výjezdu drobnými nebo kartou).

Kudy k vodopádu?

Přímo od parkoviště vede žlutá turistická stezka, která vás zavede až k Satinskému vodopádu. Od parkoviště to není nijak daleko, tam a zpět ujdete jen necelé 3 km. Cesta vede převážně po silnici okolo chat.

K vodopádu se pak musí sejít z prudčího kopce po kamenech, doporučujeme tedy pevnější obuv.

O vodopádu

Horní tok Satiny je považován za jedno z nejdelších skalních koryt v moravské části Karpat. 1 km dlouhý úsek má místy až charakter soutěsky, které známe třeba z Rakouska. Vodopády dosahují výšky maximálně 3 metry, i tak jde o pěknou podívanou.

V roce 2006 byla oblast vyhlášena Přírodní památkou. Návštěva vám zabere maximálně jednu hodinu. V horkém počasí se pak můžete u Satinského vodopádu příjemně ochladit.

Další krásná místa v Beskydech

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top