Hlavní obrázek

RECENZE: Kemp ATC Kokořín

Pěkné penziony a hotely někdy rádi vyměníme za kemp v přírodě. Jedním takovým byl ATC Kokořín, který nás velmi příjemně překvapil svým vybavením. Strávili jsme zde jednu noc při prozkoumávání Kokořínska.

Kde kemp najdu?

Adresa: Kokořínský Důl 60

Asi 14 km od Mělníka narazíte na příjemný kemp ATC Kokořín. Přímo z kempu je to jen 2,5 km na hrad Kokořín kam si můžete udělat procházku třeba před snídaní stejně jako my.

Hrad Kokořín a Pokličky

Jak kemp vypadá

Autokemp je umístěn v romantické oblasti Kokořínska. Chatky a plocha pro stany je z jedné strany obklopena smrkovými lesy a ze strany druhé skalními útvary.

Všechna místa pro stanování jsou umístěna několik metrů od silnice a tak se nemusíte bát, že vás bude v noci rušit zvuk projíždějících aut.

Chaty nebo plocha pro stany

K dispozici je 15 chatek a tři zatravněné plochy pro karavany a stany (včetně el. přípojek). 

Vybavení kempu

V kempu dále najdete:

 • zrekonstruované sociální zařízení (sprchy jsou bez poplatku)
 • prolézačky
 • posezení
 • hřiště pro míčové hry
 • dvě velká ohniště
 • WiFi v restauraci
 • recepci, kde vám rádi se vším poradí

Ceny v kempu

 • chatka na noc 1 000 Kč (týden za 6 300 Kč)
 • stan na noc 90 Kč (větší stan 110 Kč)
 • auto osobní 60 Kč
 • motocykl 50 Kč
 • obytné auto 180 Kč
 • el. přípojka na den 100 Kč
 • pobytová taxa na den – dospělá osoba 80 Kč, dítě do 15 let 50 Kč, pes 40 Kč

Stravování

Když na vás přijde v kempu hlad, není to žádný problém protože se zde nachází malá restaurace. Otevřeno je během sezóny každý den. 

Ráno si můžete objednat k snídani třeba míchaná vajíčka a večer smažený sýr. Nalévají zde nealkoholické i alkoholické nápoje a točí pivo.

Naše hodnocení

Kemp nás velmi mile překvapil. Všude bylo uklizeno (jak na sociálním zařízení, tak v okolí kempu). Příjemní majitelé velmi rádi poradí se vším co je potřeba a jsou moc ochotní.

Strava v restauraci byla výborná, po večeři jsme si dokonce dali aperol. 

ATC Kokořín je umístěn na klidném místě a tak v noci nebyl problém s hlukem, jak to v některých kempech bývá.

Za kemp se platí při příjezdu, a tak jsme ráno nemuseli nic řešit, zabalili jsme stan a odjeli. Až budete někdy v blízkosti Kokořína, neváhejte a udělejte si tady zastávku alespoň na jednu noc.

Výlety v okolí

Nedaleko kempu ATC Kokořín narazíte třeba na:

 • hrad Kokořín
 • hrad Houska
 • Kokořínské Pokličky
 • skalní byty a jeskyně

Kokořínsko za víkend

K cestování s Petříkem využíváme každou volnou chvíli, proto byl na jeden červnový víkend plán jasný. Prozkoumáme Kokořínsko a jeho okolí. Nejsme žádní velký spáči a tak už jsme před osmou hodinou ranní byli na parkovišti pod horou Říp. Hora Říp Parkování: parkoviště v obci Rovné Hora Říp tak nějak...

Kokořínsko za víkend Přečíst celé

Hrad Kokořín a Pokličky

Krásná příroda Kokořínska učarovala i nás, a tak jsme zde strávili jeden příjemný letní víkend. Stihli jsme toho objevit hodně, jak už je naším zvykem. Nenechali jsme si ujít známý hrad Kokořín ani nedaleký skalní útvar Pokličky. Kudy na hrad Kokořín Hrad Kokořín najdeme ve Středočeském kraji asi 18 km...

Hrad Kokořín a Pokličky Přečíst celé

Hora Říp - symbol české národní historie

V České republice asi neexistuje žádný jiný kopec s tak hlubokou symbolikou jako je hora Říp. Vystoupejte na vrchol jako praotec Čech a užijte si výhled na krásnou českou krajinu. Říká se, že každý Čech by měl alespoň jednou za život na Říp vyjít. Kde leží Říp Horu Říp najdete...

Hora Říp - symbol české národní historie Přečíst celé

Hrad Bezděz - král hradů

Nedaleko Máchova jezera v Dokeské pahorkatině narazíte na majestátní zříceninu hradu Bezděz. Hrad byl poprvé zmíněn již v roce 1264 a patří tak mezi jedny z nejstarších hradů v České republice. Od návštěvníků hrad dostal přezdívku Král hradů. Kudy na Bezděz Hrad Bezděz leží 70 km od Liberce a 85...

Hrad Bezděz - král hradů Přečíst celé

Drábské světničky a Rotštejn

Při prozkoumávání Krkonoš a Českého ráje v roce 2016 nám Petrovo rodiče poradili navštívit Drábské světničky ležící kousek od Turnova. To by jsme nebyli my dva, kdybychom se tam hned nevydali na průzkum. Aktualita: V roce 2021 byly bohužel Drábské světničky uzavřeny pro veřejnost kvůli vandalům a není jasné, zda...

Drábské světničky a Rotštejn Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru