Hlavní obrázek

5 míst, která navštívit v Maďarsku

Chystáte se do Maďarska? Dovolenou nemusíte trávit jen u Balatonu nebo v termálních lázních. Poznejte i další zajímavá místa, která Maďarsko nabízí.

Budapešť

Při návštěvě Maďarska nesmíte vynechat hlavní město Budapešť. Je zde k vidění opravdu hodně – Budínský hrad, Parlament, mosty přes řeku Dunaj, centrum města a spousta církevních staveb.

V Budapešti narazíte na desítky skvělých restaurací, kaváren, barů a nudit se rozhodně nebudete.

Celé město lze pohodlně obejít pěšky a tak se nemusíte zabývat hromadnou dopravou.

Budapešť, město na Dunaji

Při road tripu přes Maďarsko jsme návštěvu hlavního města Maďarska nemohli vynechat. Prohlédli jsme si celou řadu památek a soch, ochutnali výborné jídlo a odjížděli jsme s pocitem, že centrum Budapešti s hradem je velice podobné naší Praze. O městě Budapešť je 9. největším městem…
Přečíst více

Restaurace The Magic Budapešť, na skok k Harry Potterovi

Když jsem zjistila, že se v Budapešti nachází restaurace ve stylu Harryho Pottera, bylo jasné, že tam Krauzovi na cestách nesmí chybět. Jako velký fanoušek musím, říct, že návštěva stála opravdu za to. Kde restauraci najdu? Restauraci najdete na adrese Budapest, Hajós u. 25, 1065…
Přečíst více

Balaton

Maďarské moře – Balaton. U Čechů velice populární. Jezero jsme si nenechali ujít ani my. Ubytovali jsme se v městečku Siófok s hezkým korzem plným restaurací. V noci to tam opravdu žije a tak si v Siófoku užijí pobyt zejména mladí lidé.

Tip: Vyrazte na plavbu lodí a poznejte tak celé jezero.

Balaton a Siófok

Při cestě do Maďarska naše kroky vedly jako první ke známému jezeru Balaton. Ubytování jsme si našli v městečku Siófok v jižní části jezera. Z Česka nám sem cesta trvala jen něco málo přes 6 hodin. Něco málo o Balatonu Balatonské jezero nebo také zkráceně…
Přečíst více

Stoličný Bělehrad

Dalším hezkým městem v Maďarsku je Stoličný Bělehrad, ve kterém najdete pěkné a klidné historické centrum s bazilikou sv. Štefana či zbytky hradu s rotundou.

Město je na půl cesty z Balatonu do Budapešti, tak se tam po cestě zastavte.

Stoličný Bělehrad – Székesfehérvár

Do Stoličného Bělehradu jsme zavítali po cestě z Balatonu do Budapešti. Překvapilo nás jeho krásné historické centrum a klidná atmosféra. Ve Stoličném Bělehradě žije asi 100 000 obyvatel a najdete zde hned několik památek. O městě Stoličný Bělehrad (maďarsky Székesfehérvár) leží asi 40 minut jízdy…
Přečíst více

Segedín

Do Segedínu jsme se vydali ochutnat segedínský guláš – bohužel neúspěšně 🙂 Objevili jsme ale hezké město ležící na řece Tise s nádhernou katedrálou – Dóm.

V Segedínu sídlí univerzita a narazíte tady na spoustu mladých lidí. Nechybí obchody, kavárny, restaurace a hezké parky.

Město Segedín (Szeged), kde jsme segedín nesehnali

Do města Segedín jsme se vydali hledat dobrý segedín k obědu, bohužel jsme ho, ale nikde neobjevili. Městu jsme to ale odpustili, protože jsme zjistili, že odtud segedínský guláš vůbec nepochází.  O městě Segedín je třetím největším městem Maďarska, leží na řece Tise nedaleko srbských…
Přečíst více

Sárvár – termální lázně

Město Sárvár je známé hlavně díky lázeňství. Leží na západě Maďarska asi 210 km od Budapešti. V lázních se můžete zastavit třeba po cestě na Balaton. 

V okolí Sárváru vyvěrají dva léčebné prameny, které se používají při léčbě některých onemocnění pohybového ústrojí a gynekologických a dermatologických onemocnění.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru