Hlavní obrázek

Dovolená na Rhodosu

Poprvé v životě jsem letěla až v 19 letech na řecký ostrov Rhodos. Společnost mi tehdy dělaly mé dvě sestry a kamarádka Vendula. Byla to taková menší dámská jízda. Týden dovolené v řeckém ráji stál opravdu za to. Pojďme se podívat na to, co se dá na tomto ostrově zažít.

Doprava na Rhodos

Na Rhodos můžete jet snadno na vlastní pěst, letenky do hlavního města seženete v dnešní době na každém rohu. Protože jsme neměly s letadlem zkušenost, jely jsme s cestovní kanceláří Invia, která vše zařídila. Let na ostrov trvá jen necelé tři hodiny (pro vstup do země stačí platný občanský průkaz). 

Na Rhodosu doporučuji jezdit taxíkem – není to drahé a řidiči rozumí dobře anglicky. Využívat můžete také hromadnou dopravu, ale to už musíte dávat pozor na jízdní řády a nemáte v poznávání ostrova takovou volnost.

Rhodos – staré město

Starobylá architektura, romantická atmosféra, malebné kavárny a taverny, to je hlavní město Rhodos. Proto nesmělo na našem seznamu výletů chybět. Hlavní město leží na severním výběžku ostrova. Staré město obehnané hradbami je od roku 1988 zapsáno na seznam Unesco a má opravdu co nabídnout. 

Co si určitě prohlédnout:

  • náměstí Symi s pozůstatky antického Afroditina chrámu
  • náměstí Argirokastrou s mramorovou fontánou
  • starověkou Rytířskou ulici (Odos Ippoton) s gotickými stavbami
  • Palác Velmistra
  • Hypokratovo náměstí
  • Suleymanovu mešitu
  • přístav Mandraki a Kolos rhodský
  • amfiteátr
  • antický stadion
  • akvárium

Kolos Rhodský – obrovská bronzová socha boha Helia, jeden ze Sedmi divů antického světa. Údajně měla socha měřit až 30 metrů. Nacházela se v přístavu Mandraki, kde dodnes najdeme pilíře na kterých byla opřená.

Lázně Kalithea

Malý, ale za to pěkný, výlet je do lázní Kalithea. Termální lázně najdeme jižně od hlavního města. Krásná italská architektura lázní vystupujících až do moře obklopená exotickou vegetací vám bude připadat jako z filmu.

Lázně Kalithea jsou známé již od starověku, kdy se zde léčil známý lékař Hippokrates. 

Od hlavního vstupu se po kamenitých mozaikách dostanete až kruhové náměstí s kašnou, kde bývají pořádané svatby, není divu místo je to opravdu romantické. Určitě si nenechte ujít procházku po blízkém útesu, kde divoké moře naráží do skal.

V lázních Kalithea byl natáčen jeden díl slavného kriminálního seriálu Hercule Poirot – Dovolené na ostrově Rhodos.

Bílé městečko Lindos

Nejobdivovanější a nejkrásnější městečko ostrova Lindos najdeme na východním pobřeží. Půvabná rybářská vesnička s bílými domy nad kterou se majestátně tyčí antická akropole s chrámem bohyně Athény vám rozhodně nesmí uniknout. 

Tip: Pokud se vám v horkém dni nechce ke chrámu šplhat pěšky, doporučujeme zvolit poněkud zvláštní způsob přepravy – oslíky. Za pár Euro vás tito roztomilý kamarádi vyvezou až na vrchol.

Dominantou 120 metrů vysoké skály je pevnost johanitů vystavěná ve 14. století. Z původní stavby zůstalo poměrně dost zachováno a tak si zde milovníci architektury přijdou na své. 

Egejské moře

Po prohlídce pevnosti a chrámu si udělejte čas na procházku městečkem. Kromě několika obchodů se suvenýry zde narazíte na příjemné kavárny a byzantský kostelík Panagía. 

Akvapark Faliraki na Rhodosu

Až budete mít architektury dost a budete se chtít trochu vydovádět, všemi deseti doporučuji akvapark WaterPark ve městě Faliraki. 

Dospělí zde zaplatí 24 eur za den, děti pak 16 euro. Otevřeno mají v hlavní sezóně každý den od 9:30 do 19:00 hodin a mimo sezónu od 9:30 do 18:00 hodin.

V akvaparku několik tobogánů a skluzavek, divokou řeku, umělé vlny, vířivky, občerstvení a zajímavé barevné sochy všemožných zvířat. Celkem jednoduše se tu dá strávit celý den.

Naše tipy na ubytování

Haraki Sea & Sun, Rhodos

Apartmán Rhodos
Zjistit dostupnost a cenu

Kresten Palace Hotel, Rhodos

Hotel Rhodos
Zjistit dostupnost a cenu

Penélope Hotel, Rhodos

Hotel Rhodos
Zjistit dostupnost a cenu

Sun Maris, Rhodos

Hotel Rhodos
Zjistit dostupnost a cenu

Vyražte na dovolenou!

Řecký Rhodos nabízí kromě několika stovek historických staveb přírodní krásy v podobě čistých oblázkových i písečných pláží s bohatou podmořskou faunou a flórou. Do kufru tak určitě přibalte šnorchl, brýle a ploutve.  

Akropole

Za mě bylo koupání na Rhodosu jedním z nejlepších vůbec. Až se budete rozmýšlet o příští dovolené, vzpomeňte si na tento malý ostrov v Egejském moři.

Další dovolené u moře

Rodi Garganico - městečko s dlouhou historií

Rodi Garganico leží na italském poloostrově Gargano. Kromě dlouhých pláží zde najdeme velmi zachovalé historické centrum a malebné uličky. Ideální místo pro klidnou letní dovolenou u moře (i) s malými dětmi. Kde Rodi Garganico leží Letovisko Rodi Garganico najdeme na italském poloostrově Gargano u Jaderského moře. Cesta z Plzně vám...

Rodi Garganico - městečko s dlouhou historií Přečíst celé

Vodice - malé Benátky Chorvatska

Přímořské město Vodice leží 11 km od Šibeniku. Velmi často bývá nazýváno malé benátky Chorvatska. V rušném letovisku si užije skvělou dovolenou celá rodina. Jak daleko je to do Vodice z ČR Vodice leží 11 km od Šibeniku při Jadranské magistrále a městečko je tak velmi dobře dostupné. Z České...

Vodice - malé Benátky Chorvatska Přečíst celé

Baška Voda - oblíbené letovisko na Makarské riviéře

Oblíbené letovisko dalmatského pobřeží, to je Baška Voda. Průzračné moře, čisté oblázkové pláže a kontrastní mohutné pohoří Biokovo učaruje každému cestovateli. Prožijte pohodový týden v nejoblíbenější zemi českých turistů i vy. Kde Baška Voda leží a jak je daleko? Baška Voda leží 10 km severozápadně od Makarské. Městečko je součástí...

Baška Voda - oblíbené letovisko na Makarské riviéře Přečíst celé

Marseille - hlavní město Provence

Jižní Francie nabízí hned několik možností jak prožít letní dovolenou. Moře milujeme, ale vydržíme u něj ležet maximálně dva dny a pak máme potřebu podnikat něco dobrodružnějšího. Jinak tomu nebylo ani na naší dovolené v jižní Francii, kam jsme se tentokrát vydali ještě s Míšou, Davidem a Bobíkem. Na 9...

Marseille - hlavní město Provence Přečíst celé

Úchvatná Dubaj - 5 nej světa

Dubaj byla cílem naší cesty v květnu 2016, to jsme byli ještě svobodný mladý pár 🙂 Dubaj byla Petrovo snem už dlouhou dobu. V cestovní kanceláři Fischer nás zaujal hotel v části Ras-al-Khaimah.  Letěli jsme s leteckou společností Flydubai, přímý let z Prahy trval necelých 6 hodin. Pro Petra nebylo...

Úchvatná Dubaj - 5 nej světa Přečíst celé

Koh Samui aneb Vánoce u moře - celodenní výlet

Vánoce v exotice? I pro nás dříve nepředstavitelné. Potom, co jsme zažili v Thajsku, doporučujeme všemi deseti. Vánoc v Česku bude ještě určitě několik, tak proč nezkusit něco jiného a nevyměnit kila cukroví za čerstvé kokosové ořechy? Ideálním místem pro vánoční dovolenou může být například thajský ostrov Ko Samui. Z...

Koh Samui aneb Vánoce u moře - celodenní výlet Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru