Článek přečtete za 3 min.

Co se dá stihnout za víkend na Moravě

Předpověď počasí hlásí jeden z posledních slunečných víkendů a tak se na poslední chvíli rozhodneme jet na podzimní výlet na jižní Moravu. Jako vždy máme plně nabitý program, tak se s námi pojďte podívat na to, co se za víkend dá všechno stihnout.

Sobota 3. 10. 2020

Je sobota 3. října 4:45 a nám zvoní budík. V pět už jsme na cestě a těšíme se jaká nová místa zase prozkoumáme. Na snídani zastavujeme v Mcdonalds  na dálnici D1 a dáváme si míchaná vajíčka.

D1 projíždíme bez problému až do Brna. V 9:00 už parkujeme na naší první zastávce.

Rozhledna Kobylí vrch

Zaparkujeme vedle hřiště na discgolf a šlapeme na rozhlednu Kobyl vrch, která stojí mezi vinohrady v obci Kobylí. Jsme tu první a tak se nám povede vyfotit krásné fotky bez lidí. Strávíme zde asi půl hodiny kocháním se výhledy na Pálavu a podzimní vinohrady.

Větrný mlýn Starý Poddvorov

V 10:05 parkujeme u větrného mlýna kousek od Starého Poddvorova. Areál je otevřený a tak se jdeme podívat až ke mlýnu, kde se z informačních tabulí dozvíme spoustu zajímavých informací. Uděláme fotky a jedeme dál.

Rozhledna Dalibor Zaječí

Co by to bylo za návštěvu Moravy, kdyby jsme se nepodívali do vinařství U Kapličky v Zaječí. Auto necháme na hlavním parkovišti a jdeme na rozhlednu Dalibor odkud je krásný výhled na vodní nádrž Nové Mlýny.

Oběd v Dolních Věstonicích a Dívčí hrady

Hlad dostáváme akorát v Dolních Věstonicích a tak si dáme oběd restauraci U Langrů. Po dobrém obědě necháme auto  zaparkované u restaurace a vyšlápenem na zříceninu Dívčí hrady. Stejný nápad má i několik desítek dalších lidí, ale to nám nevadí. Odměnou za výšlap do pořádného kopce je nám pohled na Pavlov a Nové Mlýny.

Stezka bosou nohou Valtice

Do Valtic přijíždíme ve dvě hodiny a vyrážíme na stezku bosou nohou od kolonády na Reistně. Stezka vede při Rakouských hranicích a po cestě narazíte na několik zajímavých zastavení jako třeba Druidovo zahradu nebo sud od vína.

Hotel Kraví Hora

Ve čtyři hodiny se ubytujeme v hotelu Kraví Hora v Bořeticích, kde jsem udělala rezervaci přes Booking. Po prohlédnutí hotelu jdeme ještě na procházku na rozhlednu Kraví Hora a prozkoumat místní vinice.

V šest večer je čas na dobrou večeři v hotelové restauraci, nezapomene ani na dezert a dobré pití a v restauraci nějakou dobu posedíme.

Neděle 4. 10. 2020

Po hotelové snídani ještě čas prozkoumat místní vesničku Bořetice. Narazíme na několik vinných sklípků, kostelík a vinici.

V 8:00 opouštíme hotel a jedeme směr Brno. Zastavíme se v IKEA a pak na nás čeká prozkoumání moravské metropole.

Brnem za dvě hodiny

Parkujeme nedaleko hlavního nádraží a vyrážíme na procházku po brněnských památkách. Začneme u katedrály sv. Petra a Pavla, projdeme Denisovy zahrady a nějakou dobu strávíme také na hradě Špilberk.

Procházka vede přes Moravské náměstí s Joštem Moravským, na náměstí Svobody s brněnským orlojem. Oběd si dáme u Mamlasů a posledním zastavením je Zelný trh s kašnou Parnas.

Po jedné hodiny sedáme do naší Cupry a vyrážíme zpět do Plzně.

Moravo těšíme se zase někdy příště!

Co dalšího jsme na Moravě viděli?

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top