Hlavní obrázek

Co se dá stihnout za víkend na Moravě

Předpověď počasí hlásí jeden z posledních slunečných víkendů a tak se na poslední chvíli rozhodneme jet na podzimní výlet na jižní Moravu. Jako vždy máme plně nabitý program, tak se s námi pojďte podívat na to, co se za víkend dá všechno stihnout.

Sobota 3. 10. 2020

Je sobota 3. října 4:45 a nám zvoní budík. V pět už jsme na cestě a těšíme se jaká nová místa zase prozkoumáme. Na snídani zastavujeme v Mcdonalds  na dálnici D1 a dáváme si míchaná vajíčka.

D1 projíždíme bez problému až do Brna. V 9:00 už parkujeme na naší první zastávce.

Rozhledna Kobylí vrch

Zaparkujeme vedle hřiště na discgolf a šlapeme na rozhlednu Kobyl vrch, která stojí mezi vinohrady v obci Kobylí. Jsme tu první a tak se nám povede vyfotit krásné fotky bez lidí. Strávíme zde asi půl hodiny kocháním se výhledy na Pálavu a podzimní vinohrady.

Větrný mlýn Starý Poddvorov

V 10:05 parkujeme u větrného mlýna kousek od Starého Poddvorova. Areál je otevřený a tak se jdeme podívat až ke mlýnu, kde se z informačních tabulí dozvíme spoustu zajímavých informací. Uděláme fotky a jedeme dál.

Rozhledna Dalibor Zaječí

Co by to bylo za návštěvu Moravy, kdyby jsme se nepodívali do vinařství U Kapličky v Zaječí. Auto necháme na hlavním parkovišti a jdeme na rozhlednu Dalibor odkud je krásný výhled na vodní nádrž Nové Mlýny.

Oběd v Dolních Věstonicích a Dívčí hrady

Hlad dostáváme akorát v Dolních Věstonicích a tak si dáme oběd restauraci U Langrů. Po dobrém obědě necháme auto  zaparkované u restaurace a vyšlápenem na zříceninu Dívčí hrady. Stejný nápad má i několik desítek dalších lidí, ale to nám nevadí. Odměnou za výšlap do pořádného kopce je nám pohled na Pavlov a Nové Mlýny.

Stezka bosou nohou Valtice

Do Valtic přijíždíme ve dvě hodiny a vyrážíme na stezku bosou nohou od kolonády na Reistně. Stezka vede při Rakouských hranicích a po cestě narazíte na několik zajímavých zastavení jako třeba Druidovo zahradu nebo sud od vína.

Hotel Kraví Hora

Ve čtyři hodiny se ubytujeme v hotelu Kraví Hora v Bořeticích, kde jsem udělala rezervaci přes Booking. Po prohlédnutí hotelu jdeme ještě na procházku na rozhlednu Kraví Hora a prozkoumat místní vinice.

V šest večer je čas na dobrou večeři v hotelové restauraci, nezapomene ani na dezert a dobré pití a v restauraci nějakou dobu posedíme.

Neděle 4. 10. 2020

Po hotelové snídani ještě čas prozkoumat místní vesničku Bořetice. Narazíme na několik vinných sklípků, kostelík a vinici.

V 8:00 opouštíme hotel a jedeme směr Brno. Zastavíme se v IKEA a pak na nás čeká prozkoumání moravské metropole.

Brnem za dvě hodiny

Parkujeme nedaleko hlavního nádraží a vyrážíme na procházku po brněnských památkách. Začneme u katedrály sv. Petra a Pavla, projdeme Denisovy zahrady a nějakou dobu strávíme také na hradě Špilberk.

Procházka vede přes Moravské náměstí s Joštem Moravským, na náměstí Svobody s brněnským orlojem. Oběd si dáme u Mamlasů a posledním zastavením je Zelný trh s kašnou Parnas.

Po jedné hodiny sedáme do naší Cupry a vyrážíme zpět do Plzně.

Moravo těšíme se zase někdy příště!

Co dalšího jsme na Moravě viděli?

Lednicko-valtický areál pěšky i na kole

K cestování jednoznačně patří také poznávání památek. Na Jižní Moravě proto nesmíte vynechat známý Lednicko-valtický areál – místo, které patří do světového dědictví UNESCO a najdeme v něm hned několik zajímavých míst. Zámek Lednice Na Jižní Moravě budete jen těžko hledat romantičtější stavbu než je zámek Lednice. Je postaven v...

Lednicko-valtický areál pěšky i na kole Přečíst celé

Mikulov - tipy, co dělat v Mikulově

Mikulov = město vína a jedno z nejkrásnějších měst na Jižní Moravě. Poprvé jsme ho navštívili v roce 2015 a znovu pak v roce 2019, kdy jsme se zde i ubytovali. Na první pohled vás už z dálky zaujme Svatý kopeček a naproti ležící zámek. Místo, které určitě doporučujeme navštívit....

Mikulov - tipy, co dělat v Mikulově Přečíst celé

Sklípky a vinařství Jižní Moravy

Co se vám vybaví jako první, když se řekne Jižní Morava? Určitě sklípky a vinařství. Já a Petr nepatříme zrovna mezi milovníky a znalce vína, ale i tak jsme několik sklípků a vinařství navštívili. Tady jsou ty co nás nejvíce zaujaly. Petrov – Plže Památková rezervace lidové architektury, to jsou...

Sklípky a vinařství Jižní Moravy Přečíst celé

Macocha a Moravský kras

Při dovolené na Jižní Moravě jsme se jeden den vydali prozkoumat naši největší propast v České republice – Macochu v Moravském krasu. Z Plzně je to na jednodenní výlet přeci jenom daleko. Jak se tam dostat? Kde nechat auto: Parkoviště Skalní Mlýn, Blansko.  Vstupenky: V informačním středisku Skalní mlýn si...

Macocha a Moravský kras Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru