Článek přečtete za 2 min.

Amsterdam – doprava a parkování (P+R a tramvaj)

Amsterdam je z České republiky velmi dobře dostupný autem. Do hlavního města létá také velké množství spojů. Pokud se rozhodnete pro cestu autem, je dobré vědět, kde v Amsterdamu zaparkovat.

Cesta do Amsterdamu autem

Cesta do Amsterdamu z České republiky trvá průměrně 9-11 hodin. Na německé ani nizozemské dálnici nepotřebujete dálniční známku. Při cestě budete projíždět skrz Kolín nad Rýnem a Dusseldorf.

  • vzdálenost Praha – Amsterdam 892 km
  • vzdálenost Plzeň – Amsterdam 887 km
  • vzdálenost Brno – Amsterdam 1 097 km

Parkování v Amsterdamu

Na parkování v centru Amsterdamu rovnou zapomeňte. Stání ve městě je předražené a v úzkých uličkách je obtížné projíždět.

Nejlépe uděláte když zastavíte na jednom z P+R parkovišť. My parkovali na P+R Zeeburg 2. Projeli jsme závorou a auto zaparkovali na oploceném parkovišti. 

Cesta do centra

Z parkoviště Zeeburg se snadno dostanete do centra tramvají číslo 26, která staví hned naproti parkovišti (zastávka Bob Haarmslaan). Lístek na tramvaj zakoupíte přímo na zastávce v automatu (lze platit kartou). Na cestu do centra vám postačí 1 lístek s platností na 1 hodinu, který stojí 3,2 EUR pro dospělého. 

Lístek je potřeba označit při vstupu i při výstupu z tramvaje (jen pípnete u automatu u dveří). 

Do centra jsou to jen 4 zastávky (cca 10 minut). Tramvaj jezdí každých 5-7 minut, o víkendu každých 10 minut. 

V centru vystoupíte na zastávce Centrální nádraží – Central station, ze stejné zastávky pak opět tramvají číslo 26 dojedete zpět k parkovišti Zeeburg. 

Na kolik vyjde parkování?

Když přijedete zpět na parkoviště, parkovné zaplatíte u automatu, kde je potřeba pípnout parkovací lístek a poté i lístek z tramvaje, abyste měli parkování levnější.

Přijedete-li od pondělí do pátku, o víkendu a svátcích po 10:00 – za parkování zaplatíte jen 1 EURO.

Pokud přijdete od pondělí do pátku před 10:00, za parkovné zaplatíte 8 EUR.

Pozor: v automatu lze platit jen kartou!

Co vidět v Nizozemsku

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top