Hlavní obrázek

7 tipů co vidět v Srbsku

Do Srbska nejezdí na dovolenou každý a proto když se rozhodnete do této země vyrazit, může se vám hodit našich 7 tipů jaká místa stojí za návštěvu.

Pevnost Golubac

U břehu řeky Dunaje stojí pevnost Golubac postavená již ve 14. století. Za necelých 130 Kč pro dospělého si většinu pevnosti můžete prohlédnout. V rámci prohlídky se dostanete do hradních věží, na hradby nebo do muzea a galerie.

Pevnost RAM

Menší turecká pevnost RAM stojí také na břehu řeky Dunaje, jen kousek od Rumunska. Pevnost pochází z 15. století a stejně jako na pevnosti Golubac, i zde můžete nahlédnout dovnitř. 

Felix Romuliana

Aby nebylo historických staveb málo, jako další místo doporučujeme palácový komplex Felix Romuliana, který byl vybudován ve 3. až 4. století. K vidění jsou zde zbytky palácových staveb, věží, obranných zdí, původní dlažby a omítky a sloupoví.

Jeskyně Rajko 

Nedaleko srbského města Majdanpek v národním parku Djerdap narazíte na nádhernou jeskyni Rajko. Jeskyně je dlouhá více jak 2 km a za poplatek je možné ji navštívit. Při prohlídce jsme ji měli dokonce jen pro sebe a užili jsme si tak krásy stalaktitů, stalagmitů a stalagtátů naplno. 

Rajačke Pimnice

Rajačke Pimnice – oblast vinných sklepů, které jsou staré více jak 200 let nám trochu připomínala Petrovské Plže na jižní Moravě. Areál sklípků je opravdu nádherný, doporučujeme se zde projít a ochutnat nějaké dobré srbské víno.

Město Niš a pevnost

Ve městě Niš jsme si prohlédli osmanskou pevnost, Bali-Begovu mešitu, náměstí krále Milana, věž lebek a Mediánu. Ochutnali jsme pravou srbskou kuchyni v místním bistru a užili si tak jedno hezké odpoledne. 

Bělehrad

Při našem roadtripu jsme měli v plánu návštěvu hlavního města Srbska, Bělehradu. Počasí nám ale nepřálo (takhle silný déšť jsme snad jinde nezažili) a tak jsme z hlavního města viděli jen jeden obchodní dům.

Bělehrad tak objevte za nás a pošlete nám nějaké fotky na náš Facebook 🙂

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru