Hlavní obrázek

Recenze ubytování: Pivovarský dvůr Zvíkov

Příjemné ubytování jen jeden kilometr vzdálené od romantického hradu Zvíkov, najdete ve Zvíkovském Podhradí. Pivovarský dvůr Zvíkov je vhodným místem pro rodinnou dovolenou, dámskou jízdu, nebo wellness víkend s maminkou.

Kde najdu Pivovarský dvůr Zvíkov

Pivovarský dvůr Zvíkov najdete na adrese: Zvíkovské podhradí 92. Leží u hlavní silnice, která vede na hrad Zvíkov, ale ruchu od automobilů se bát nemusíte. Prohlídky hradu probíhají jen do 18. hodin a tak už večer auta okolo ubytování nejezdí.

Parkuje se přímo u hotelu, nebo pokud je plno, na louce vedle bazénu. 

Hrad Zvíkov

Romantický hrad Zvíkov leží nad soutokem řek Otavy a Vltavy v Jihočeském kraji. Hrad založil již ve 13. století Přemysl Otakar I. a později si jej oblíbil i císař Karel IV. Díky přístavišti, které se pod hradem nachází, si můžete Zvíkov prohlédnout téměř po celý…
Přečíst více

Jak vypadají pokoje

Měli jsme rezervovaný pokoj pro dva s manželskou postelí a koupelnou. S pokojem jsme byli spokojeni. Postel byla veliká a pohodlná, prostorné skříně, TV se všemi obvyklými programy. V pokoji bylo krásné světlo, které dovnitř procházelo velkým oknem.

Rezervujte si pokoj v Pivovarský dvůr Zvíkov.

Koupelna se sprchovým koutem a WC byla jednoduše, ale účelně zařízená, vše čisté. 

Jedinou nevýhodou našeho pokoje bylo, že byl umístěn přímo nad restaurací a venkovní terasou a tak nám šel při větrání do pokoje kouř. Večer byl také slyšet hluk z restaurace, ale jen do 22:00, kdy se restaurace zavírá. Po zbytek noci již bylo ticho.

Restaurace a stravování

K ubytování jsme si zaplatili snídaně, které probíhaly formou švédských stolů. Vybrat jsme si mohli ze: 

  • slané a sladké pečivo
  • jogurt
  • müssli
  • sýry a uzeniny
  • ovoce a zelenina
  • míchaná vajíčka, nebo vařená vejce
  • džusy a teplé nápoje

Na večeři jsme šli do místní restaurace, kterou velmi doporučuji. Oba večery jsme si moc pochutnali! Velké porce, na dnešní dobu normální ceny a příjemný personál.

Wellness

Zdarma k ubytování získáte přístup do bazénu se slanou vodou a protiproudem (26°C) a vířivky (36°C). U bazénu jsou k dispozici lehátka, kde můžete v klidu odpočívat.

V Pivovarském dvoře si můžete i připlatit za privátní vířivku, saunu a relaxační místnost.

Pivovar a pivo Zlatá labuť

V Pivovarském dvoře Zvíkov si vaří vlastní pivo Zlatou labuť. Pivovar byl založen v roce 1993 a je jedním z nejstarších minipivovarů v ČR. 

Každý víkend probíhá prohlídka pivovaru (pro ubytované zdarma), domluvit si můžete i individuální prohlídku.

Moje hodnocení

Wellness víkend v Pivovarském dvoře jsme si moc užili, jediné co nám vadilo, bylo, že jsme nemohli větrat když hosté restaurace kouřili na terase. 

Příjemní majitelé se zajímali, zda máme vše co potřebujeme a tak nám nic nechybělo. Hezká je také lokalita, kde se hotel nachází. Na hrad Zvíkov dojdete ani ne za 15 minut.

TIP: Další tipy na ubytování v Jižních Čechách naleznete na webu MegaUbytko.cz.

Hrad Zvíkov

Romantický hrad Zvíkov leží nad soutokem řek Otavy a Vltavy v Jihočeském kraji. Hrad založil již ve 13. století Přemysl Otakar I. a později si jej oblíbil i císař Karel IV. Díky přístavišti, které se pod hradem nachází, si můžete Zvíkov prohlédnout téměř po celý den. Kudy na Zvíkov a...

Hrad Zvíkov Přečíst celé

Zámek a lázně Bechyně

Jihočeská Bechyně je známá hlavně díky lázním, keramice a poloze nad soutokem řek Smutná a Lužnice. Velmi pěkný je i zámek, který je v současném době v soukromém vlastnictví, ale i tak si jej můžete prohlédnout. Parkování v Bechyni Bechyně leží 48 km od Českých Budějovic a 120 km od...

Zámek a lázně Bechyně Přečíst celé

Město Písek a kamenný most

Jihočeské město Písek je známé hlavně díky kamennému mostu přes řeku Otavu. Kamenný most je nejstarším dochovaným mostem v České republice. Hezké je také centrum města s hradem a městskými hradbami. Kudy do Písku Ze západních a jižních Čech se do Písku pohodlně dostanete po silnici E49 vedoucí z Plzně...

Město Písek a kamenný most Přečíst celé

Zámek Březnice ve Středních Čechách

Renesanční zámek Březnice, který prošel později barokní úpravou, leží ve Středočeském kraji. Při prohlídce uvidíte renesanční jídelnu, zámeckou kapli nebo Lokšanskou knihovnu z roku 1558, která je nejstarší u nás. V areálu zámku je krásný anglický park s rybníkem a renesanční bylinná zahrádka s kavárnou. Kudy do Březnice Březnice leží...

Zámek Březnice ve Středních Čechách Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru