Článek přečtete za 2 min.

Recenze ubytování: Pivovarský dvůr Zvíkov

Příjemné ubytování jen jeden kilometr vzdálené od romantického hradu Zvíkov, najdete ve Zvíkovském Podhradí. Pivovarský dvůr Zvíkov je vhodným místem pro rodinnou dovolenou, dámskou jízdu, nebo wellness víkend s maminkou.

Kde najdu Pivovarský dvůr Zvíkov

Pivovarský dvůr Zvíkov najdete na adrese: Zvíkovské podhradí 92. Leží u hlavní silnice, která vede na hrad Zvíkov, ale ruchu od automobilů se bát nemusíte. Prohlídky hradu probíhají jen do 18. hodin a tak už večer auta okolo ubytování nejezdí.

Parkuje se přímo u hotelu, nebo pokud je plno, na louce vedle bazénu. 

Jak vypadají pokoje

Měli jsme rezervovaný pokoj pro dva s manželskou postelí a koupelnou. S pokojem jsme byli spokojeni. Postel byla veliká a pohodlná, prostorné skříně, TV se všemi obvyklými programy. V pokoji bylo krásné světlo, které dovnitř procházelo velkým oknem.

Koupelna se sprchovým koutem a WC byla jednoduše, ale účelně zařízená, vše čisté. 

Jedinou nevýhodou našeho pokoje bylo, že byl umístěn přímo nad restaurací a venkovní terasou a tak nám šel při větrání do pokoje kouř. Večer byl také slyšet hluk z restaurace, ale jen do 22:00, kdy se restaurace zavírá. Po zbytek noci již bylo ticho.

Restaurace a stravování

K ubytování jsme si zaplatili snídaně, které probíhaly formou švédských stolů. Vybrat jsme si mohli ze: 

  • slané a sladké pečivo
  • jogurt
  • müssli
  • sýry a uzeniny
  • ovoce a zelenina
  • míchaná vajíčka, nebo vařená vejce
  • džusy a teplé nápoje

Na večeři jsme šli do místní restaurace, kterou velmi doporučuji. Oba večery jsme si moc pochutnali! Velké porce, na dnešní dobu normální ceny a příjemný personál.

Wellness

Zdarma k ubytování získáte přístup do bazénu se slanou vodou a protiproudem (26°C) a vířivky (36°C). U bazénu jsou k dispozici lehátka, kde můžete v klidu odpočívat.

V Pivovarském dvoře si můžete i připlatit za privátní vířivku, saunu a relaxační místnost.

Pivovar a pivo Zlatá labuť

V Pivovarském dvoře Zvíkov si vaří vlastní pivo Zlatou labuť. Pivovar byl založen v roce 1993 a je jedním z nejstarších minipivovarů v ČR. 

Každý víkend probíhá prohlídka pivovaru (pro ubytované zdarma), domluvit si můžete i individuální prohlídku.

Moje hodnocení

Wellness víkend v Pivovarském dvoře jsme si moc užili, jediné co nám vadilo, bylo, že jsme nemohli větrat když hosté restaurace kouřili na terase. 

Příjemní majitelé se zajímali, zda máme vše co potřebujeme a tak nám nic nechybělo. Hezká je také lokalita, kde se hotel nachází. Na hrad Zvíkov dojdete ani ne za 15 minut.

TIP: Další tipy na ubytování v Jižních Čechách naleznete na webu MegaUbytko.cz.

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top