Článek přečtete za 2 min.

Leptokaria – Olympská riviéra

Slunce, moře a v pozadí mohutné pohoří Olymp. Pokud si takto představujete ideální letní dovolenou, řecké letovisko Leptokaria bude skvělým řešením. Na zdejších plážích si užije celá rodina.

Kde Leptokaria leží?

Leptokarii najdeme v kraji Piera, Střední Makedonii v územním celku Východní Olympos. Leží na pobřeží Egejského moře a žije zde přibližně 4 000 obyvatel, kteří se živí převážně turismem. 

Nad městem se tyčí pohoří Olymp (nejvyšší hora Mytikas 2 918 m.n.m.) se starobylou Livithrou, kde údajně žil slavný pěvěc Orfeus.

Z mezinárodního letiště v Soluni se sem dostanete asi za hodinu (80 km), autobusem za hodinu a půl.

Oblíbené letovisko

Dlouhá písčito-oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře je ideální i pro malé děti. Moře je opakovaně oceňováno Modrou vlajkou Evropské unie za svoji čistotu. 

Na pláži je půjčovna lehátek, šlapadel a vodních skútrů. Zahrajte si plážový volejbal a užijte si krásný letní den.

Původě malá pobřežní vesnička se díky turismu rozrostla v oblíbenou turistickou destinaci. Místo je vyhlášené také kvůli příznivým klimatickým podmínkám, které vyhovují alergikům a lidem trpícím lupénkou.

Pobřežní promenáda

Na pobřežní promenádě najdeme spoustu obchůdků se suvenýry, příjemné taverny, kavárny a restaurace, které ožívají hlavně ve večerních hodinách.

V horní části města je prodejna Lidl, kde nakoupíte veškeré potraviny jako v České republice za příznivé ceny. Čerstvou zeleninu a ovoce pak koupíte na trhu, nebo od prodejců přímo z auta. Kupovali jsme takto hlavně čerstvé nektarinky a jejich chuť byla prostě pecka 🙂

Hlavní třída Metaxa

Na hlavní třídě, která se jmenuje Metaxa je spousta restaurací, obchodů a zmrzlináren. Na této ulici se pořád něco děje a nejlépe se zde seznámíte s místními obyvateli a kulturou.

Co rozhodně musíte ochutnat? Pravý řecký gyros v restauraci Ganias Gyros: hlavní třída Metaxa, otevřeno mají každý den od 19:30 hodin. O něco dál je pak výborná zmrzlinárna, kam doporučujeme zajít na dezert.

Pro nás to je celou dobu Gyros u Doyla – majitel vypadal podobně, jako Doyle ze seriálu Profesionálové (1077). 🙂

Výlety v okolí

  • historická obec Kalambaka
  • romantický ostrov Sithonia
  • město Larisa
  • soutěska Tempi
  • hrad Platamon

Kde jsme bydleli

V srpnu 2014 jsme v Leptokarii strávili krásných 11 dní. Bydleli jsme v apartmánovém domě Stella.

  • vzdálenost od pláže: 550 m
  • centrum města: 100 m

Měli jsme pronajatý apartmán s manželskou postelí, kuchyní, koupelnou a velkým balkonem. Příjemní majitelé se o apartmány vzorně starají a tak naše dovolená neměla chybu.

Další možnosti ubytování lze zařídit přímo přes cestovku z Příbrami, se kterou jsme se na naši první mořskou dovolenou vydali i my – CK IRÍNY TOURS (v Leptokárii zastoupena českým obsazením v Margaritopoulos Tours).

Další místa, která jsme v Řecku navštívili

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top