Hlavní obrázek

Ledovce v Rakousku – TOP 9 lyžování na ledovci

Ledovců v Rakousku je hned celá řada. Pokud jste milovníci sněhu a lyžování, užijete si to nejen v hlavní sezóně. Lidí je zde totiž mimo špičku pomálu a sněhu obvykle dostatek. Při současných sněhových podmínkách v ČR i zahraničí je lyžování na ledovci navíc stále častější varianta i v hlavní sezóně.

Přečtěte si také: TOP 6+1 lokalit pro lyžování v okolí Kaprun-Zell am See.

1. Ledovec Kitzsteinhorn

1 976 – 3 029 m. n. m.

Ledovec Kitzsteinhorn zná skoro každý lyžař především díky jeho umístění – v oblasti Vysokých Taur je jedním z mála lyžařských areálů v Salcbursku a leží hned nad údolím s městy Kaprun a Zell am See. 

Kitzsteinhorn nabízí celkem 41 sjezdovek, přičemž ty v horní polovině jsou dostupné pouze na kotvě. To je za nás asi jediná výtka, protože přes s denní permanentkou přes 55 Eur už očekáváte trochu jiný luxus.

Můžete také vyjet na nejvyšší bod Kitzu – Top of Salzburg do výšky 3 029 m. n. m., odkud je parádní výhled na celý areál.

Kitzsteinhorn je také propojený lanovkou přímo z Kaprunu – na jednu permanentku můžete lyžovat tedy i na Maiskogelu.

TIP: Ubytujte se a získejte slevu #krauzovinacestach.

2. Ledovec Hintertux

1 500 – 3 250 m. n. m.

Hintertux je jediným z ledovců v Rakousku, kde můžete lyžovat po celý rok. I v květnu (05/2020) zde je přes 340 cm sněhu. Hintertux je od Kitzsteinhornu vzdálený 113 kilometrů.

Na Tuxu je otevřeno přes 85 kilometrů sjezdovek, od prosince do dubna pak lze využít jednu permanentku Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000 s 196 kilometry lyžařských tras.

3. Stubai

1 697 – 3 212 m. n. m.

Ledovcový areál Stubai je asi nejrozsáhlejším areálem v Rakousku. Nabízí přes 100 km sjezdovek a téměř celoroční provoz. Nejdelší trať z vrcholku do údolí měří 10 kilometrů! V nížině už musíte počítat s měkčím sněhem, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout.

Podobně směřované dlouhé sjezdovky jsou stále oblíbenější – třeba v italském Kronplatzu můžete dojet z vrcholku až k vlaku na stanici Percha – tato sjezdovka měří ovšem “pouhých” 6 kilometrů.

4. Weißsee

804 – 2 600 m. n. m.

Weißsee (Weissee) je malinké lyžařské středisko u Uttendorfu – asi 25 kilometrů od Kaprun-Zell am See. Když jsou dobré sněhové podmínky, nabízí 23 kilometrů sjezdovek. Protože je středisko menší a mimo TOP lokalitu Rakouska, celodenní skipass vyjde na polovinu co na Kitzsteinhorn nebo další okolní střediska (Schmittenhöhe, Kitzbühel).

Když vyjde počasí, je to pro mě osobně nejlepší lyžování vůbec. V areálu je jen pár lidí, ty tři sjezdovky bohatě stačí. Na oběd můžete zajít do Rudolfshütte.

Weissee jsme navštívili pěšky také v létě – hned po spuštění letní sezóny (byli jsme první po otevření pokladny v první den spuštění). Ledovec nás trochu překvapil – v kraťasech jsme mrzli v silném větru, 0°C a na několika centimetrech sněhu. Sestup dolu to ale výrazně zlepšil a skončili jsme na parkovišti v tričku.

5. Mölltal (ledovec a Ankogel)

1 267 – 3 122 m. n. m.

Ledovec Mölltal a středisko Mölltal Ankogel leží kolem 50 km od Kitzsteinhornu. Celý areál nabídne přibližně 53 kilometrů sjezdovek. Mölltal patří mezi střediska, kde je asi nejjistější sněhová pokrývka.

6. Ötztal 

670 – 3 340 m. n. m.

Tohle je masakr! Celá lyžařská oblast nabízí totiž přes 300 kilometrů sjezdových tratí. To za víkend nesjezdíte. 🙂

V oblasti Ötztal jsou na ledovci Sölden nejznámějšími vrcholky Rettenbach a Tiefenbach s 36 kilometry tratí. Kromě toho nabídne ledovec snowpark/funpark.

7. Ledovec Kaunertal

2 180 – 3 108 m. n. m.

Ledovec Kaunertal je vcelku vysoko položený a díky tomu dostatek sněhu nabízí od října do června. Prodlouženou lyžařskou sezónu si můžete užít na cca dvaceti kilometrech, z nichž 15 km sjezdovek je označeno modrou barvou. Po úplně začátečníky nebo děti je zde cvičná louka.

8. Ledovec Dachstein

2 296 – 2 700 m. n. m.

Dachstein není nejvyšší ledovec Rakouska, ale řadí se na první místo co se týče výšky ve Štýrsku. Dachstein patří do Ski amadé.

Můžete si zajezdit na desítkách kilometrů sjezdovek, projít se po visutém mostě Sky Walk, navštívit ledový palác Eispalast nebo se povozit v panoramatické lanovce.

Zdroj obrázku: https://www.skiamade.com/cs/Skiarealy/Schladming-Dachstein/Dachstein-Gletscher

9. Pitztal

1 740 – 3 340 m. n. m.

Pitztal je v Rakousku nejmladším ledovcem. V sezóně od září do května si zajezdíte na 21 km sjezdovek, ve funparku, U-rampě. Jsou zde také moc hezké ledovcové restaurace Wildspitz a Kristall.


Další články z Rakouska

Lyžování v Rakousku - TOP 6+1 v okolí Zell am See/Kaprun

Za pořádným lyžováním nemusíte jezdit daleko a už vůbec nemusíte střídat ubytování, abyste si zajezdili ve více střediscích. Když zakotvíte v Kaprunu a okolí, čeká na vás mnoho skvělých středisek – některá jsou hlavně pro začátečníky, někde si to užijí spíše zkušení lyžaři. Lyžování v Kaprunu a okolí 1. Ledovec...

Lyžování v Rakousku - TOP 6+1 v okolí Zell am See/Kaprun Přečíst celé

Krimmelské vodopády: Rakousko

Krimmelské vodopády (v němčině Krimmler Wasserfälle) tvoří kaskáda tří menších vodopádů na horské říčce Krimmler Ache. Vodopády najdete nad vesničkou Krimml, jen pár kilometrů od jedné z nejznámějších oblastí Rakouska – Kaprun/Zell am See. Parkování a vstupné Zaparkovat můžete v údolí přímo v Krimmlu, který je ovšem dost daleko od...

Krimmelské vodopády: Rakousko Přečíst celé

Rakousko - ubytování u Kaprunu a Zell am See

Při cestování navštěvujeme města (a vlastně civilizaci obecně) jen zřídka, naše cesty vedou obvykle do přírody. Mojí, zatím, nejoblíbenější lokalitou jsou rakouské Alpy. A je tam taky super apartmán, kam se rádi vracíme. Nejoblíbenější lokalita v Rakousku V místech kolem Kaprunu a Zell am See je toho spousta. Napadá mě...

Rakousko - ubytování u Kaprunu a Zell am See Přečíst celé

7 nejkrásnějších míst rakouských Alp - Vysoké Taury v létě

S Maruškou máme rádi cestování. Ať už je to autem, na kole nebo pěšky. Líbí se nám ve městech, vesnicích, ale úplně nejlepší dovolené máme vždy v přírodě. Každý rok se proto vydáváme alespoň na pár dní do Rakouska. Mezi mou nejoblíbenější destinaci patří Vysoké Taury – údolí od Zell...

7 nejkrásnějších míst rakouských Alp - Vysoké Taury v létě Přečíst celé

Ledovec Kitzsteinhorn u Kaprunu

Kitzsteinhorn je jedním z nejznámějších kopců, ledovců i lyžařských středisek Rakouska. Ve spojení s velmi oblíbenou lokalitou Zell am See/Kaprun je to místo, které byste si neměli nechat uniknout. Léto a zima na Kitzsteinhornu Sezóna na ledovci je opravdu dlouhá – pokud ji nezkrátí koronavirus, obvykle trvá od konce listopadu...

Ledovec Kitzsteinhorn u Kaprunu Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Petr Krauz

Jsem SEO konzultant na volné noze se specializací na auto-moto a technické projekty, zakladatel Marketingové Plzně a milovník cestování. Nejraději objevuji nové lokality v Alpách, vyhýbám se vodě (a lodím) a o našich cestách se rád podělím na blogu. To je tady!

Přejít nahoru