Hlavní obrázek

Ženevské jezero – ubytování

U Ženevského jezera jsme byli v roce 2018 a 2019. Poprvé to bylo při přejezdu z České republiky na jih Francie, podruhé pak pro přespání před autosalonem na ženevském výstavišti. A rozhodně se do okolí jezera ještě vrátíme.

O Ženevském jezeru

Ženevské jezero leží na hranicích Švýcarska a Francie. Není nejmenší – na plochu má 580 kilometrů čtverečních, jeho délka činí přes 70 km (šířka 14 km) a nejhlubší místo má asi 310 metrů. Vody je zde požehnaně, na konec nedohlédnete – je to jako u moře, jen se sladkou vodou.

Jezerem protéká řeka Rhôna a na to, aby se všechna voda v jezeře vyměnila, je potřeba 11,4 roku.

Obecně o ubytování

Ubytování lze rozdělit do mnoha kategorií – od drahých po předražená. Ze švýcarské strany vychází lépe ubytovat se co nejdál od Ženevy. Z té Francouzské pak co nejdále od samotného jezera.

Doporučuji projít jak Booking, tak AirBNB. Jsou zde vcelku rozdílné nabídky a rozdíly v cenách jsou enormní. Bydlet můžete za 3 000 Kč na osobu a noc, ale také za 7 stovek. A věřte, že 700 Kč je na danou lokalitu bezva cena.

Pozor si dejte na to, ať máte možnost parkování u ubytování – za parkování se všude platí dost peněz, pokud to je vůbec možné.

Ubytování na francouzské straně

Na cestě z Plzně jsme si museli dát noční přespání po asi 900 kilometrech cesty. Už jsme s tím počítali v našem cestovním plánu a ubytování zamluvili s dostatečným předstihem. Protože jsme jeli ve čtyřech, nejlépe vyšel pronájem jednoho patra malého domku v takovém vytuněném kempu v kopcích nad jezerem.

Ubytování s názvem Garden & City Evian – Lugrin mělo vše, co bylo třeba – postele, malou zahrádku, ledničku a také bazén v areálu. Lidí zde nebylo moc, výhled na jezero byl – pěšky byste k němu ale jít nechtěli. 🙂

V areálu je recepce, kde je check-in – myslím že až po 15:00, do té doby tam nikdo nebyl a my jsme proto museli přes hodinu čekat. Check-out jsme pak vyřešili vhozením klíčů do schránky, protože jsme museli vyrazit do Marseille brzy ráno.

Ubytování v Laussane

Při výletě na autosalon v Ženevě jsem hledal ubytování co nejblíže výstavišti. S cenami přes 5 000 Kč na osobu jsem si to ale rozmyslel a přesídlil požadavky na dojezdovou vzdálenost, aniž bychom museli vstávat ještě v noci.

Volba padla na město Laussane, asi 60 kilometrů (40 minut cesty) od areálu Palexpo Geneve. Mohu jedině doporučit ubytování Addres Rionzi 37 1052 m’ont sur Lausanne – má vlastní garáž, kuchyňku a je kousek od dálnice. Pro 4 osoby jsme platili tuším 2 300 Kč na noc, s majitelem se vůbec nepotkáte (klíč je v trezoru na PIN).

Další tipy na ubytování

Perle d’Evian – Appartement Central et Lacustre, Évian-les-Bains

Apartmán Évian-les-Bains
Zjistit dostupnost a cenu

Hôtel Continental, Évian-les-Bains

Hotel Évian-les-Bains
Zjistit dostupnost a cenu

Domaine Beauregard, Rolle

Apartmán Rolle
Zjistit dostupnost a cenu

Appartement avec vue 180 sur le Lac Léman, Thonon-les-Bains

Apartmán Thonon-les-Bains
Zjistit dostupnost a cenu

Podělte se

Máte tip na ubytování v okolí Ženevského jezera? Napište nám a tip vložíme do článku.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Petr Krauz

Jsem SEO konzultant na volné noze se specializací na auto-moto a technické projekty, zakladatel Marketingové Plzně a milovník cestování. Nejraději objevuji nové lokality v Alpách, vyhýbám se vodě (a lodím) a o našich cestách se rád podělím na blogu. To je tady!

Přejít nahoru