Článek přečtete za 2 min.

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Velkolepou sbírku těch nejkrásnějších automobilů a zajímavostí Tatra si můžete přijít prohlédnout do Technického muzea Tatra v Kopřivnici. Kromě pondělí je v muzeu otevřeno každý den po celý rok.

Parkování u muzea

Zaparkovat můžete na parkovišti u obchodního domu Albert, k hlavnímu vstupu je to odtud jen pár metrů.

Automobilka Tatra

Tatra je český výrobce automobilů sídlící v Kopřivnici. Od roku 2017 spadá podnik pod holding Czechoslovak Group. Tatra je třetí nejstarší existující automobilkou světa s nepřerušenou výrobou automobilů. 

Firmu založil v roce 1850 Ignác Šustala, který nejprve vyráběl kočáry a bryčky. Postupně se společnost začala orientovat na další druhy dopravy – železnici (1882), osobní automobily (1897), nákladní automobily (1898), letadla (meziválečné období).

Otevírací doba a vstupné

  • květen až září – kromě pondělí každý den od 9 do 17 hodin
  • říjen až duben – kromě pondělí každý den od 9 do 16 hodin
  • dospělý zaplatí 130 Kč
  • snížené vstupné 90 Kč

Co uvidím v muzeu?

V muzeu je vystaveno více než 50 automobilů, několik desítek modelů, motorů a nejrůznějších světových unikátů. 

Mezi nejoblíbenější model patří vůz Präsident (lidově nazýván kočár bez koní), který byl v Kopřivnici vyroben na konci 19. století. Jedná se o kopii ze 70. let, která byla vyrobena podle dobových fotografií.

V muzeu dále uvidíte prototyp malého aerodynamického vozu V570 (velmi podobný VW Brouk), Tatru 600 Tatraplan kabriolet pro Stalina z roku 1949, železniční drezínu, vojenské a hasičské vozy ale také závodní modely.

Výstava nákladních vozů a obchod se suvenýry

V celé expozici technického muzea je umístěno 7 video boxů, ve kterých se dozvíte vše o historii automobilky Tatra. My jsme se nejvíce těšili na nákladní vozy, ale ty jsou bohužel od května 2021 přesunuty do nového Muzea nákladních automobilů Tatra.

Věrní fanoušci automobilky Tatra určitě rádi zavítají do obchodu se suvenýry. Muzejní obchůdek, který najdete hned u hlavního vchodu je plně zásoben nejrůznějšími suvenýry, jako jsou modely aut, trička, hrníčky nebo kšiltovky.

Expozice Dany a Emila Zátopkových

Před vstupem do technického muzea je vybudována expozice věnovaná Daně a Emilovy Zátopkovým, asi nejznámějším olympijských vítězům v naší historii. Uvnitř uvidíte autentické medaile, plakety, poháry, upomínkové předměty, reprezentační bundu Emila Zátopka nebo oštěp Dany Zátopkové z OH v Helsinkách v roce 1952.

Kousek od Kopřivnice

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top