Hlavní obrázek

Saské Švýcarsko – tipy na výlet

České Švýcarsko jsme již měli poměrně prozkoumané a tak jsme se vydali do Saského Švýcarska. Kromě nádherných skal, jsme narazili i na pěkná města a gotický hrad z 12. století.

Bastei

Asi nejznámějším místem v Saském Švýcarsku je Bastei – skalní most. My jsme se k němu vydali z města Rathen. Stezka měřila 1,5 km a překonali jsme na ní 169 výškových metrů a několik desítek schodů.

Odměnou nám byl pohled na 76 metrů dlouhý skalní most, vyhlídka na řeku Labe, balkon Sachsens s nádherným výhledem a také skalní hrad Neurathen.

Hohnstein – hrad a město

Při potulování Saským Švýcarskem jsme narazili na krásné město a hrad Hohnstein. Zaparkovali jsme na parkovišti na náměstí (s parkovacími hodinami zde byla hodina parkování zdarma). 

Ve městě jsme viděli několik krásných hrázděných staveb a gotický hrad z 12. století. V části hradu se nachází hotel a zámecká kavárna s terasou.

Navštívit můžete hradní muzeum, kde se dozvíte několik zajímavostí o místním hradě. Vstup je zdarma a otevřeno je každý den od 8:00 do 18:00.

Skalní vyhlídky Schrammsteine

České a Saské Švýcarsko je hlavně o krásných skalách, proto jsme se z parkoviště Ostrauer Parkplatz (platí se zde parkovné v automatu) vydali na vyhlídkový okruh skalami Schrammsteine. Z parkoviště jsme vyrazili po červené turistické stezce (značení na mapy.cz). 

Schrammsteine, česky Šrámové skály naskýtají nádherné výhledy na Saské Švýcarsko a široké okolí. Celou oblastí vede několik cest, je jen na vás jak dlouhý okruh zvolíte. 

Některé cesty jsou docela náročné, místy se musí lézt po žebřících a úzkých mostech (rozhodně není vhodné pro malé děti, kočárky a psy). My zvolili 7,5 km okruh, který nám zabral 2 hodiny.

Bad Schandau

Na oběd jsme se stavili v lázeňském městě Bad Schandau, kde jsme čekali spoustu restaurací, ale nebylo tomu tak, nebo otevírali až později a tak jsme na oběd skončili v místním Lidlu 🙂

Nicméně město je velice pěkné a dobře udržované, když budete mít cestu kolem, udělejte si tady na chvíli zastávku. Hezké je zejména náměstí Marktplatz s kostelem sv. Jana a Sendigovou kašnou z roku 1896.

Tipy na ubytování

Urlaubsmagie – Kleiner Wohlfühlort mit Pool – H4, Sebnitz

Apartmán Sebnitz
Zjistit dostupnost a cenu

Villa Lydia, Altenberg

Apartmán Altenberg
Zjistit dostupnost a cenu

Pension Soutěsky, Hřensko

Hotel Hřensko
Zjistit dostupnost a cenu

Hotel Švýcarský dům, Sněžník

Hotel Sněžník
Zjistit dostupnost a cenu

Poznejte i České Švýcarsko

Pravčická brána v Českém Švýcarsku

Být v Českém Švýcarsku a nenavštívit Pravčickou bránu by byla velká škoda. Vydejte se s námi k největší skalní přirozené bráně na našem kontinentu. Cestou se docela zapotíte, ale slibujeme, že to bude stát za to. Jak se k Pravčické bráně dostanu? Autobusem Autobusy jezdí z Děčína do Hřenska a...

Pravčická brána v Českém Švýcarsku Přečíst celé

Rozhledna Růženka v obci Růžová

Neobvyklá stavba rozhledny Růženka stojí v obci Růžová v Ústeckém kraji. Již z dálky na nás rozhledna působila až mimozemským dojmem, z jejího ochozu se vám naskytne krásný výhled na okolní pastviny a kopce Českého Švýcarska. Foto je pořízeno z dronu DJI Mini 3 Pro od Dron Pro Cesta na...

Rozhledna Růženka v obci Růžová Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru