Hlavní obrázek

Saint Malo – klenot Smaragdového pobřeží

Přístavní město Saint Malo najdeme mezi Bretaní a Normandií v zálivu Lamanšského průlivu. Historické městečko by nemělo uniknout vaší pozornosti a navštívit jej můžete třeba cestou ze slavného Mont Saint Michel. 

Korzárské město, metropole na břehu oceánu, klenot Smaragdového pobřeží – i takto bývá někdy Saint Malo nazýváno.

Staré Město

Saint Malo je hrdé na svoji bohatou minulost. Zachované hradby a kamenné uličky připomínají legendy korzárů.

Staré Město leží na výběžku pevniny do oceánu a je obklopené mohutnými hradbami. Pod hradbami leží oblíbená pláž, kde je možné půjčit skútr nebo plachetnici a město si tak prohlédnout i z trochu jiné perspektivy (my jsme zde byli na podzim a tak na projíždění po moři nebylo zrovna počasí).

Rozdíl hladiny mezi přílivem a odlivem je zde někdy až 15 metrů. Pozor tedy při procházení, abyste nebyli nemile překvapeni mokrem v botách 🙂

Vnitřní část města je tvořena honosnými domy z 18. století. Najdete zde nespočet malých obchůdků, útulných kaváren a restaurací (místní specialitou je hovězí steak, který kuchař vymyslel pro spisovatele Francoise René de Chateaubrianda).

Ostrůvky v Saint Malo

Za odlivu můžete navštívit dva menší ostrovy. Na severním ostrovu stojí tvrz Fort National postavené v 17. století. 

Pozor na příliv! Po zvednutí hladiny není možné se z ostrůvku dostat suchou nohou zpět do Saint Malo.

Původní pevnost Fort de Petit Bé střežila městečko v dobách jeho největší slávy. Ostrov s pevností je možné navštívit jen 13 dní v měsíci (za odlivu).

Katedrála sv. Vincenta

V centru Saint Malo stojí krásná katedrála sv. Vincenta postavená ve 12. století. Její vysoká věž je krásně vidět z moře (mořeplavcům dříve sloužila jako maják). 

Hrad Chateau de Saint Malo

Ve východní části města najdeme hrad ze 14. století s mohutnou věží. Uvnitř hradu je možné navštívit muzeum dějin města a námořní výpravy.

Otevírací doba muzea: každý den od 10:00 do 12:30 a od 14:00 do 18:00 (duben až září)

Vstupné: dospělí 6 Euro / děti 3 Eura

Naše tipy na ubytování

Villa lormarin, Saint Tropez

Vila Saint Tropez
Zjistit dostupnost a cenu

Spacious apt near the sea in Saint-Malo, Saint-Malo

Apartmán Saint-Malo
Zjistit dostupnost a cenu

Le Rocher du Sillon & Le Petit Sillon, Saint-Malo

Apartmán Saint-Malo
Zjistit dostupnost a cenu

La Goélette, Saint-Malo

Vila Saint-Malo
Zjistit dostupnost a cenu

Chci navštívit další místa v západní Francii

Normandie pláže vylodění - zažijte den D

Na střední škole jsme měli možnost navštívit severozápadní Francii. Cílem naší cesty byla Normandie a její nejznámější pláže operace vylodění Overlord (Utah, Omaha a Gold beach). Pojďte s námi prozkoumat místa jedné z nejdůležitějších událostí 2. světové války. 6. června 1944 se na plážích v Normandii vylodily jednotky spojeneckých vojáků,...

Normandie pláže vylodění - zažijte den D Přečíst celé

Mont Saint Michel

Při toulkách západní Francií rozhodně nesmíte vynechat ostrov Mont Saint Michel neboli Horu svatého Michala. Toto ikonické místo někdy bývá nazýváno 8. divem světa a po jeho návštěvě s tím musím jednoznačně souhlasit. Mont Saint Michel patří k nejvýznamnějším atrakcím západní Francie. Žulový přílivový ostrov leží v regionu Dolní Normandie...

Mont Saint Michel Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru