Hlavní obrázek

Saint Malo – klenot Smaragdového pobřeží

Přístavní město Saint Malo najdeme mezi Bretaní a Normandií v zálivu Lamanšského průlivu. Historické městečko by nemělo uniknout vaší pozornosti a navštívit jej můžete třeba cestou ze slavného Mont Saint Michel. 

Korzárské město, metropole na břehu oceánu, klenot Smaragdového pobřeží – i takto bývá někdy Saint Malo nazýváno.

Staré Město

Saint Malo je hrdé na svoji bohatou minulost. Zachované hradby a kamenné uličky připomínají legendy korzárů.

Staré Město leží na výběžku pevniny do oceánu a je obklopené mohutnými hradbami. Pod hradbami leží oblíbená pláž, kde je možné půjčit skútr nebo plachetnici a město si tak prohlédnout i z trochu jiné perspektivy (my jsme zde byli na podzim a tak na projíždění po moři nebylo zrovna počasí).

Rozdíl hladiny mezi přílivem a odlivem je zde někdy až 15 metrů. Pozor tedy při procházení, abyste nebyli nemile překvapeni mokrem v botách 🙂

Vnitřní část města je tvořena honosnými domy z 18. století. Najdete zde nespočet malých obchůdků, útulných kaváren a restaurací (místní specialitou je hovězí steak, který kuchař vymyslel pro spisovatele Francoise René de Chateaubrianda).

Ostrůvky v Saint Malo

Za odlivu můžete navštívit dva menší ostrovy. Na severním ostrovu stojí tvrz Fort National postavené v 17. století. 

Pozor na příliv! Po zvednutí hladiny není možné se z ostrůvku dostat suchou nohou zpět do Saint Malo.

Původní pevnost Fort de Petit Bé střežila městečko v dobách jeho největší slávy. Ostrov s pevností je možné navštívit jen 13 dní v měsíci (za odlivu).

Katedrála sv. Vincenta

V centru Saint Malo stojí krásná katedrála sv. Vincenta postavená ve 12. století. Její vysoká věž je krásně vidět z moře (mořeplavcům dříve sloužila jako maják). 

Hrad Chateau de Saint Malo

Ve východní části města najdeme hrad ze 14. století s mohutnou věží. Uvnitř hradu je možné navštívit muzeum dějin města a námořní výpravy.

Otevírací doba muzea: každý den od 10:00 do 12:30 a od 14:00 do 18:00 (duben až září)

Vstupné: dospělí 6 Euro / děti 3 Eura

Chci navštívit další místa v západní Francii

Normandie pláže vylodění - zažijte den D

Na střední škole jsme měli možnost navštívit severozápadní Francii. Cílem naší cesty byla Normandie a její nejznámější pláže operace vylodění Overlord (Utah, Omaha a Gold beach). Pojďte s námi prozkoumat místa jedné z nejdůležitějších událostí 2. světové války. 6. června 1944 se na plážích v Normandii vylodily jednotky spojeneckých vojáků,...
Přečíst článek

Mont Saint Michel

Při toulkách západní Francií rozhodně nesmíte vynechat ostrov Mont Saint Michel neboli Horu svatého Michala. Toto ikonické místo někdy bývá nazýváno 8. divem světa a po jeho návštěvě s tím musím jednoznačně souhlasit. Mont Saint Michel patří k nejvýznamnějším atrakcím západní Francie. Žulový přílivový ostrov leží v regionu Dolní Normandie...
Přečíst článek
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru