Hlavní obrázek

Popeye Village (Pepkova vesnice) Malta

Populární postavičku z komiksů a hraných filmů Pepka Námořníka zná asi každý. Věděli jste ale, že na Maltě můžete navštívit jeho vesničku?

O vesničce

Vesničku navrhl dánský architekt Hans Munk. Stavba probíhala více jak půl roku a podílelo se na ní 165 osob. Dřevěná prkna, která byla na stavbu použita, pocházejí z Nizozemska a střešní desky z Kanady. 

V roce 1980 se zde natáčel hraný film s Robinem Williamsem v hlavní roli.

Kde vesničku najdu?

Pepkova vesnička se nachází nedaleko městečka Mellieha v zátoce Anchor Bay. Naproti vesničce je parkování zdarma a vyhlídka, ze kterého budete mít celou vesničku jako na dlani.

K vesnici jezdí také několik autobusových linek:

 • z města Valletta linky 41 a 42
 • z města Sliema linka 222
 • z města Bugibba linka 221

Tyto linky vás dovezou na stanici Mellieha Centre odkud musíte pokračovat ještě linkou číslo 101.

Otevírací doba a vstupné

Vesnička je otevřena v tyto hodiny:

 • listopad až březen 10:00 – 17:00
 • duben až červen a říjen 10:00 – 17:30
 • červenec až září 10:00 – 18:00

Přehled vstupného a balíčků, které lze zakoupit najdete na oficiálních stránkách: https://popeyemalta.com/packages

V listopadu 2022 nás vstupenka pro dospělého stála 14 EUR,  v ceně jsme dostali poukaz na popcorn a pohlednici zdarma.

V hlavní sezóně je vesnička návštěvníky poměrně přeplněná. My ji navštívili v listopadu a tak jsme si ji mohli v klidu prohlédnout.

Co uvnitř uvidím

Vesnička je situována u zálivu Anchor Bay. U vstupu dostanete plánek vesničky s očíslovanými domy a vysvětlivkami (nic vám tak neunikne).

V areálu se můžete těšit třeba na:

 • dům Olivie
 • požární stanici
 • poštu
 • pekárnu
 • komixové muzeum
 • Santovo městečko
 • mlýn
 • kino
 • obchod se suvenýry

Pláž

V Pepkově vesničce v horkých dnech přijde vhod koupání na místní malé pláži. Voda v zálivu Anchor Bay je nádherně azurově modrá. U pláže jsou převlékárny a toalety.

Občerstvení a zábava

V Pepkově vesničce si můžete dát něco dobrého k jídlu v rybí restauraci (Fish restaurant), nebo v restauraci u námořníků (Seafarers restaurant). My si dali sýrovou pizzu a byla moc dobrá.

Ve vesničce si užijete i zábavu a to třeba v bazénu, na minigolfu nebo na hřišti (různé trefovací hry, bludiště apod.).

Poznejte Maltu s námi

Modrá jeskyně Blue Grotto Malta

Na Maltě narazíte na spoustu přírodních krás. Jednou takovou je jeskyně Blue Grotto na jihovýchodě ostrova. Za mě nejhezčí místo, které jsem na Maltě viděla. O modré jeskyni – Blue Grotto Modrá jeskyně je nejnavštěvovanějším přírodním úkazem na ostrově Malta. Jedná se o skalní útesy, které vybíhají do moře a...

Modrá jeskyně Blue Grotto Malta Přečíst celé

Dingli cliffs Malta

U vesničky Dingli na ostrově Malta narazíte na stejnojmenné útesy, které se tyčí až do výšky 253 metrů a jsou tak nejvyšším bodem celého ostrovního státu. Jak se tam dostat? Bezplatné parkoviště je u kaple sv. Marie Magdaleny, nicméně v hlavní sezóně může být plné. My zaparkovali o kousek dál...

Dingli cliffs Malta Přečíst celé

15 míst, která musíte vidět na Maltě

Slunný ostrovní stát Malta leží ve Středozemním moři a turistům má opravdu co nabídnout. Díky bohaté historii zde narazíte na jedny z nejstarších staveb na světě. Malta také nabízí nádherné přírodní památky a pláže. Je to zkrátka ideální destinace na dovolenou po celý rok, vždyť slunce jim tady svítí více...

15 míst, která musíte vidět na Maltě Přečíst celé

10 míst, která vidět na ostrově Gozo

Druhý největší ostrov souostroví Malta se jmenuje Gozo. Stejně jako na Maltě, i zde najdete nádherné přírodní a historické památky. My jsme sem přijeli trajektem z Malty i s autem a celý ostrov Gozo pořádně prozkoumali. Rozloha ostrova je jen 67 km2. Na délku Gozo měří 14 km a na...

10 míst, která vidět na ostrově Gozo Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru