Hlavní obrázek

Dingli cliffs Malta

U vesničky Dingli na ostrově Malta narazíte na stejnojmenné útesy, které se tyčí až do výšky 253 metrů a jsou tak nejvyšším bodem celého ostrovního státu.

Jak se tam dostat?

Bezplatné parkoviště je u kaple sv. Marie Magdaleny, nicméně v hlavní sezóně může být plné. My zaparkovali o kousek dál u radarové stanice Dingli.

K útesům jezdí ve všední dny autobusová linka číslo 201, nicméně pokud můžete řídit, určitě na Maltě doporučujeme zapůjčení auta.

Víte, že: Nejvyšším bodem Malty je Ta´Dmejrek vysoký 253 metrů?

Procházka okolo útesů

Podél celých útesů Dingli vede silnice Triq Panoramatika dlouhá asi 3 km. My parkovali kousek od radarové stanice a šli jsme zpět směrem ke kapli sv. Marie Magdaleny.

Výhledy na útesy, Středozemní moře a neobydlený ostrov Filfla jsou odsud nádherné (zejména při západu Slunce). Nadherná kaple sv. Marie Magdaleny jen dotváří romantickou atmosféru tohoto místa.

  • útesy byly pojmenovány po architektovi Tommasovi Dinglim, který se proslavil zejména církevní architekturou. Jeho stavby můžeme vidět např. ve městě Mosta na Maltě nebo Victoria na ostrově Gozo.

Tipy na výlety – ostrov Malta

Modrá jeskyně Blue Grotto Malta

Na Maltě narazíte na spoustu přírodních krás. Jednou takovou je jeskyně Blue Grotto na jihovýchodě ostrova. Za mě nejhezčí místo, které jsem na Maltě viděla. O modré jeskyni – Blue Grotto Modrá jeskyně je nejnavštěvovanějším přírodním úkazem na ostrově Malta. Jedná se o skalní útesy, které vybíhají do moře a...

Modrá jeskyně Blue Grotto Malta Přečíst celé

15 míst, která musíte vidět na Maltě

Slunný ostrovní stát Malta leží ve Středozemním moři a turistům má opravdu co nabídnout. Díky bohaté historii zde narazíte na jedny z nejstarších staveb na světě. Malta také nabízí nádherné přírodní památky a pláže. Je to zkrátka ideální destinace na dovolenou po celý rok, vždyť slunce jim tady svítí více...

15 míst, která musíte vidět na Maltě Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru