Článek přečtete za 2 min.

Park Güell Barcelona

Mezi nejznámější díla španělského architekta Gaudího patří jednoznačně Park Güell. Park se nachází na severu města na svahu hory Turó del Carmel a je z něj nádherný výhled na celou Barcelonu. V roce 1984 byl zapsán na seznam UNESCO.

Kde park najdu a jak se tam dostanu?

Park Güell leží na severu města v okrajové části Barcelony (čtvrť Gracia). 

  • cesta metrem: Linka L3 stanice Lesseps (1 200 metrů od parku – 20 minut pěšky), stanice Vallcarca (1 100 metrů – 20 minut pěšky)
  • cesta autobusem: zastávka Park Güell linka 116, přímo u vstupu do parku. Jezdí od stanic metra Lesseps (L3) a Joanic (L4)
  • my jsme sem došli bez problému pěšky od stavby Sagrada Família asi za 1,5 hodiny

Otevírací doba a vstupné

Vstupenky jsme kupovali předem na oficiálním webu https://parkguell.barcelona/en/planning-your-visit/prices-and-times jelikož park je velmi vyhledávaný mezi tursity a tak by se vám mohlo snadno stát, že budete čekat v dlouhé frontě. 

Vstupenka se kupuje na přesný datum a čas.

Dospělý zaplatí 10 EUR, děti 7-12 a senioři nad 56 let 7 EUR a děti do 7 let mají vstup zdarma.

Otevřeno je denně od 9:30 do 19:30.

Info: My měli vstupenku zakoupenou na 14:30, u parku jsme ale byli již ve 13:00. Ostraha nás bez problému pustila do parku dříve.

Unikátní park s krásným výhledem na Barcelonu

Architekt Gaudí dostal na konci 19. století od movitého zákazníka pana Güella zakázku na projekt zahradního města. Původně zde mělo vzniknout malé sídliště. Nakonec se ale nenašlo dostatek kupců pozemků a projekt sídliště se po odkoupení městem změnil v park.

Park je plný charakteristických Gaudího prvků, které jsou velmi často inspirované přírodou. Okolo promenád se vlní sloupy ve tvaru stromů, další stavby zase připomínají toky lávy. Hodně staveb je bohatě zdobeno barevnými mozaikami. Z parku je nádherný výhled na celou Barcelonu a moře.

Víte že? Nejznámějším prvkem z celého parku je salamandr hlídající hlavní schodiště. Salamandr je také jedním ze symbolů Barcelony, často tak můžete narazit na prodejce prodávající všemožné sošky, přívěsky nebo plyšáky.

U hlavního vchodu stojí dvě menší budovy, které nám připomínaly budovy z nějaké pohádky. Jsou zdobeny barevnou mozaikou, nechybí stylové věžičky a Gaudího typické oblouky.

Dalšími místy, která stojí za to navštívit je hlavní zdobené schodiště, sál Sta sloupů, Gaudího muzeum, horní plošina s výhledem na celou Barcelonu.

Info: Uvnitř parku je několik toalet a restaurace s občerstvením.

Co musíte vidět a zažít v Barceloně

Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako holka pro všechno ve společnosti 4Dent. Hlavně se ale věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Scroll to Top