Hlavní obrázek

Park Güell Barcelona

Mezi nejznámější díla španělského architekta Gaudího patří jednoznačně Park Güell. Park se nachází na severu města na svahu hory Turó del Carmel a je z něj nádherný výhled na celou Barcelonu. V roce 1984 byl zapsán na seznam UNESCO.

Kde park najdu a jak se tam dostanu?

Park Güell leží na severu města v okrajové části Barcelony (čtvrť Gracia). 

Metro v Barceloně

Při prvním pohledu na mapu barcelonského metra budete možná zděšení. Po podrobnějším prozkoumání ale zjistíte, že to není tak složité a že se díky metru pohodlně dostanete ke všem známým památkám ve městě. Značení metra Barcelonské metro je na ulici značené velkou červenou cedulí s…
Přečíst více
  • cesta metrem: Linka L3 stanice Lesseps (1 200 metrů od parku – 20 minut pěšky), stanice Vallcarca (1 100 metrů – 20 minut pěšky)
  • cesta autobusem: zastávka Park Güell linka 116, přímo u vstupu do parku. Jezdí od stanic metra Lesseps (L3) a Joanic (L4)
  • my jsme sem došli bez problému pěšky od stavby Sagrada Família asi za 1,5 hodiny

Otevírací doba a vstupné

Vstupenky jsme kupovali předem na oficiálním webu https://parkguell.barcelona/en/planning-your-visit/prices-and-times jelikož park je velmi vyhledávaný mezi tursity a tak by se vám mohlo snadno stát, že budete čekat v dlouhé frontě. 

Vstupenka se kupuje na přesný datum a čas.

Dospělý zaplatí 10 EUR, děti 7-12 a senioři nad 56 let 7 EUR a děti do 7 let mají vstup zdarma.

Otevřeno je denně od 9:30 do 19:30.

Info: My měli vstupenku zakoupenou na 14:30, u parku jsme ale byli již ve 13:00. Ostraha nás bez problému pustila do parku dříve.

Unikátní park s krásným výhledem na Barcelonu

Architekt Gaudí dostal na konci 19. století od movitého zákazníka pana Güella zakázku na projekt zahradního města. Původně zde mělo vzniknout malé sídliště. Nakonec se ale nenašlo dostatek kupců pozemků a projekt sídliště se po odkoupení městem změnil v park.

Park je plný charakteristických Gaudího prvků, které jsou velmi často inspirované přírodou. Okolo promenád se vlní sloupy ve tvaru stromů, další stavby zase připomínají toky lávy. Hodně staveb je bohatě zdobeno barevnými mozaikami. Z parku je nádherný výhled na celou Barcelonu a moře.

Víte že? Nejznámějším prvkem z celého parku je salamandr hlídající hlavní schodiště. Salamandr je také jedním ze symbolů Barcelony, často tak můžete narazit na prodejce prodávající všemožné sošky, přívěsky nebo plyšáky.

U hlavního vchodu stojí dvě menší budovy, které nám připomínaly budovy z nějaké pohádky. Jsou zdobeny barevnou mozaikou, nechybí stylové věžičky a Gaudího typické oblouky.

Dalšími místy, která stojí za to navštívit je hlavní zdobené schodiště, sál Sta sloupů, Gaudího muzeum, horní plošina s výhledem na celou Barcelonu.

Info: Uvnitř parku je několik toalet a restaurace s občerstvením.

Co musíte vidět a zažít v Barceloně

Sagrada Família Barcelona

Sagrada Família je nejznámější stavbou Barcelony i celého Španělska. Ikonický Chrám smíření katalánského architekta Antonia Gaudího jezdí ročně obdivovat statisíce turistů z celého světa. Při návštěvě Barcelony tak prohlídka nesmí uniknout ani vám. Kde chrám najdu? Adresa: Carrer de Mallorca, 401 Přímo u stavby Sagrada Família naleznete stanici barcelonského metra...

Sagrada Família Barcelona Přečíst celé

Gaudího stavby v Barceloně

Díla španělského architekta Gaudího lidé buďto nesnášejí, nebo milují. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, Gaudího stavby plné barev, přírodních motivů a netradičních tvarů ve vás určitě vyvolají silné emoce. Kdo je to Antonio Gaudí Antonio Gaudí se narodil v roce 1852 na jihu Katalánska. Již od mládí měl kladný...

Gaudího stavby v Barceloně Přečíst celé

Co musíte vidět v Barceloně

Když se řekne Barcelona každý si představí nejznámější stavbu Sagrada Família a dalšího Gaudího stavby jako je Casa Vicens, Casa Milá, Casa Batlló nebo Park Güell. Toto nádherné španělské město skrývá ale mnohem více míst, která stojí za to prozkoumat. 1. Ulice La Rambla Nejznámější ulice celé Barcelony začíná u...

Co musíte vidět v Barceloně Přečíst celé

Akvárium Barcelona

Barcelonské akvárium je pátým největším akváriem v Evropě. Uvnitř můžete pozorovat více než 8 000 druhů živočichů a rostlin. Akvárium najdete v přístavu Port Vell vedle obchodního domu Maremagnum. Jak se do akvária dostanu? Otevírací doba a vstupné Otevřeno je denně od 10:00 do 20:00 hodin.  Největším lákadlem v akváriu...

Akvárium Barcelona Přečíst celé

Metro v Barceloně

Při prvním pohledu na mapu barcelonského metra budete možná zděšení. Po podrobnějším prozkoumání ale zjistíte, že to není tak složité a že se díky metru pohodlně dostanete ke všem známým památkám ve městě. Značení metra Barcelonské metro je na ulici značené velkou červenou cedulí s písmenem M ve čtyřúhelníku. Linky...

Metro v Barceloně Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru