Hlavní obrázek

Letoviska Sliema a Gzira Malta

Na Maltě jsme se ubytovali v letovisku Gzira, které leží hned vedle známějšího letoviska Sliema. Ve městě je dostatek restaurací, obchodů, barů a z přístavu můžete vyrazit na několik výletů po celé Maltě.

Letovisko Sliema

Sliema je menší letovisko, které se nachází na severovýchodě ostrova. Je to místo, kde se opravdu nudit nebudete. Žije to tady v noci i přes den.

Při hlavní silnici, která vede kolem přístavu, najdete nespočet restaurací, barů a obchodů. Co se týče hotelů, jsou tady prý ty nejlepší na Maltě.

Nejlépe hodnocené hotely:

  • hotel The Waterfront
  • Bayview Hotel by ST Hotels
  • Grand Suites Hotel Residences and Spa
  • 115 The Strand Hotel and Suites

My jsme celou dovolenou na Maltě brali více jako lowcost, ubytovali jsme se proto v levnějším hotelu Blubay Apartments by ST Hotels. Kromě nočního hluku od studentů, kteří byli v také hotelu ubytovaní, bylo všechno v hotelu dostačující (jak říkáme, na přespání dobrý).

Trajektem do Valletty

Z přístavu v Sliema jezdí pravidelná linka trajektu do Valletty. Do hlavního města se tak dostanete opravdu za pár minut. Sliema je tak ideální lokalitou, kde se ubytovat pokud chcete pořádně prozkoumat Vallettu a ušetřit.

  • trajekt jezdí přibližně každých 30 minut, na mapě hledejte Sliema Ferry, cena za jednu jízdu/osobu je 1,5 EUR (v roce 2022)

Obchodní dům The Point

Pokud by vám i na dovolené chybělo nakupování v Sliemě najdete velký obchodní dům The Point. Otevřeno má každý den od 10:00 do 19:30. Ve městě je také Lidl nebo SPAR.

Letovisko Gzira

Hned vedle Sliemy leží další oblíbené letovisko Gzira. Pokud nevíte, že tyto dvě města leží vedle sebe, ani nepoznáte, že jste v jiné části. Stejně jako v Sliemě i v Gziře jsou restaurace, bary a obchody umístěny hlavně kolem přístavu a hlavní ulice.

Procházky přístavem

Večerní procházky přístavem při západu slunce jsou nádherné. Ze Sliemy je také krásný výhled na Vallettu se známou bazilikou Panny Marie Karmelské.

Okolo promenády narazíte na různé stánky, doporučujeme ochutnat maltskou zmrzlinu.

Naproti letoviskům Sliema a Gzira se nachází ostrov Manoel se stejnojmennou pevností Manoel, která je ale v současné době uzavřená.

Kam se vydat na Maltě?

Valletta - hlavní město Malty

Hlavní město Malty, Valletta, je nejmenším hlavním městem Evropy. Žije zde jen asi 6 000 obyvatel. Ve městě najdete spoustu památek, muzeí, restaurací a kaváren.  Kudy do Valletty V jižní části města se nachází velké autobusové nádraží, kam jezdí autobusy ze všech koutů Malty. My jsme šli do hlavního města...

Valletta - hlavní město Malty Přečíst celé

Mdina - nejkrásnější město na Maltě

Původní hlavní město ostrovního státu Malta, je často hodnoceno jako nejkrásnější město na ostrově. Po návštěvě Mdini s tímto tvrzením musíme jedině souhlasit. Jak se do města dostanu? Mdina se nachází v centru ostrova. Auta mají vjezd do historického jádra Mdiny zakázán. Na okraji města najdete několik bezplatných parkovišť (v...

Mdina - nejkrásnější město na Maltě Přečíst celé

Akvárium Malta

V maltském národním akváriu se seznámíte s podmořským životem tohoto ostrovního státu. Uvnitř uvidíte více jak 175 různých druhů zvířat. Kde akvárium najdu? Akvárium leží ve městě Qawra (Bugibba), přímo u vchodu je placené prostorné parkoviště (parkovné se platí před odjezdem v přilehlé pokladně – automatu). Za hodinu jsme zaplatili 2...

Akvárium Malta Přečíst celé

10 míst, která vidět na ostrově Gozo

Druhý největší ostrov souostroví Malta se jmenuje Gozo. Stejně jako na Maltě, i zde najdete nádherné přírodní a historické památky. My jsme sem přijeli trajektem z Malty i s autem a celý ostrov Gozo pořádně prozkoumali. Rozloha ostrova je jen 67 km2. Na délku Gozo měří 14 km a na...

10 míst, která vidět na ostrově Gozo Přečíst celé

15 míst, která musíte vidět na Maltě

Slunný ostrovní stát Malta leží ve Středozemním moři a turistům má opravdu co nabídnout. Díky bohaté historii zde narazíte na jedny z nejstarších staveb na světě. Malta také nabízí nádherné přírodní památky a pláže. Je to zkrátka ideální destinace na dovolenou po celý rok, vždyť slunce jim tady svítí více...

15 míst, která musíte vidět na Maltě Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru