Hlavní obrázek

Akvárium Malta

V maltském národním akváriu se seznámíte s podmořským životem tohoto ostrovního státu. Uvnitř uvidíte více jak 175 různých druhů zvířat.

Kde akvárium najdu?

Akvárium leží ve městě Qawra (Bugibba), přímo u vchodu je placené prostorné parkoviště (parkovné se platí před odjezdem v přilehlé pokladně – automatu). Za hodinu jsme zaplatili 2 Eura.

Vedle vchodu je autobusová zastávka, kde staví velké množství linek z celého ostrova.

Otevírací doba a vstupné do akvária

Akvárium má otevřeno každý den od 10:00 do 18:00 hodin. Poslední vstup je možný v 17:30.

  • dospělý od 13 let – 14,9 EUR
  • senioři nad 60 let – 11,9 EUR
  • děti 4-12 let – 7,9 EUR
  • děti 0-3 – zdarma

*ceny v roce 2022

Na co se v akváriu mohu těšit?

Akvárium je rozděleno do několika zón:

  • Západní pobřeží Malty a ponorky
  • Vallettský přístav
  • Tropické oceány
  • Římské doby
  • Ostrovy Gozo a Comino
  • Plazi a obojživelníci

Při prohlídce postupně procházíte všemi zónami, žádnou tak nemůžete minout. Součástí zóny – Tropické oceány je podmořský tunel se žraloky i menšími rybami.

V akváriu nechybí populární klaun očkatý, slavná postavička z animovaného filmu Nemo, dále uvidíte třeba zlaté pyraně, medúzy, mořské koníky či perutýna. 

Na konci prohlídky se prochází obchodem se suvenýry. V akváriu je také restaurace a z venkovní terasy je nádherný výhled na Středozemní moře.

Co vidět na Maltě?

Dingli cliffs Malta

U vesničky Dingli na ostrově Malta narazíte na stejnojmenné útesy, které se tyčí až do výšky 253 metrů a jsou tak nejvyšším bodem celého ostrovního státu. Jak se tam dostat? Bezplatné parkoviště je u kaple sv. Marie Magdaleny, nicméně v hlavní sezóně může být plné. My zaparkovali o kousek dál...

Dingli cliffs Malta Přečíst celé

Modrá jeskyně Blue Grotto Malta

Na Maltě narazíte na spoustu přírodních krás. Jednou takovou je jeskyně Blue Grotto na jihovýchodě ostrova. Za mě nejhezčí místo, které jsem na Maltě viděla. O modré jeskyni – Blue Grotto Modrá jeskyně je nejnavštěvovanějším přírodním úkazem na ostrově Malta. Jedná se o skalní útesy, které vybíhají do moře a...

Modrá jeskyně Blue Grotto Malta Přečíst celé

15 míst, která musíte vidět na Maltě

Slunný ostrovní stát Malta leží ve Středozemním moři a turistům má opravdu co nabídnout. Díky bohaté historii zde narazíte na jedny z nejstarších staveb na světě. Malta také nabízí nádherné přírodní památky a pláže. Je to zkrátka ideální destinace na dovolenou po celý rok, vždyť slunce jim tady svítí více...

15 míst, která musíte vidět na Maltě Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru