Článek přečtete za 3 min.

Kam na inline kolečkové brusle v Plzni?

Začínáte s inline bruslením nebo hledáte inspiraci pro nové lokality? Zkuste místa, která máme vyzkoušena a nejradši.

  1. Božkovský ostrov
  2. Skatepark Doudlevce (Škoda sport park Plzeň)
  3. Trasa ze Starého Plzence do Koterova
  4. Cyklostezka kolem Boleveckého rybníka
  5. Další možnosti

Božkovský ostrov

Okruh v Božkově patří na našem seznamu míst pro kolečkové bruslení na první místo. U okruhu se je hodně parkovacích míst, okruh je široký, není to úplná placka a část vede lesem, kde se v horkých dnech trochu ochladíte. Ne jako v Doudlevcích, kde jezdíte na Sluníčku nonstop.

Kolem okruhu vede také pěšinka pro chodce/běžce, je zde spousta míst pro rodiny s dětmi (třeba potůček nebo travní plochy kolem okruhu). Směrem k Božkovu je pak na dohled občerstvení. Okruh měří asi 550 metrů.

Skatepark v Doudlevcích (Škoda sport park)

Do Doudlevec jsme jezdili dřív, než byl postaven okruh v Božkově. Okruh má kolem půl kilometru a je to taková nakloněná rovina. Asfalt je rovný, jen po dešti může klouzat značení, které je na trati.

Okruh není zastíněný, takže na vás Slunce praží po celou dobu jízdy. Výhodou je malé občerstvení přímo u okruhu, stejně tak dobrá dostupnost MHD (30, 13). K parkování je zde míst dostatek, ale v odpoledních hodinách i zde můžete narazit na limity.

Trasa ze Starého Plzence ke Koterovu

Cyklostezka vede mezi Koterovem a Starým Plzencem, je široká a primárně na ní potkáte cyklisty, inline brusliče, běžce a koloběžkáře. Trasa má asi 3 kilometry, ale doporučujeme sjíždět první polovinu (k mostíku v kopci, pod dálnicí) – to je asi kilometr a půl.

Řeka teče směrem do Plzně, takže po směru do Plzence je to trochu náročnější.

Cyklostezka kolem Boleveckého rybníka

Kolem Boleváku vede asfaltová stezka, na které se pohybuje hodně lidí pěšky i na kole. Pro inline bruslení to není nejlepší místo, ale když sem pojedete brzy ráno, zajezdíte si parádně a nikomu nebudete překážet vy a naopak nikdo nebude překážet vám. 🙂

Je možné objet celý rybník, ale část se silnicí, kde jezdí autobus č. 30 není tak hezká. Doporučuji se tedy na konci u kempu otočit a kolem Ostende se vrátit Na rampu.

K parkování u Rampy není moc míst a možná vám tedy nezbude nic jiného, než zaparkovat na velkém parkovišti u Kempu a pár kroků dojít k hezké asfaltce.

Další možnosti

  • Víceúčelové hřiště a in-line dráha Štěnovický Borek – fajn poježdění, málo lidí, nový okruh
  • Od Božkovského ostrova ke Koterovu (od parkoviště v Božkově, rovina)
  • ŠKODALAND u Litické přehrady (České údolí) – přímo okruh pro inline, ale nijak nás nenadchl kvůli dostupnosti
  • Areál Štruncovy sady – kolem fotbalového stadionu, široká cesta a rovina bez překážek
  • Kolem Radbuzy od Skateparku v Doudlevcích – užší, několik hrbolů kvůli kořenům, hodně lidí

Máte nějaké další tipy, kam na inline brusle vyrazit? Napište nám o tom přes formulář nebo na Facebook. 🙂

Mrkněte také na to, jak vybrat kolečkové brusle nebo omrkněte chrániče na inline brusle.

Kam dál?

Autor: Petr Krauz

Jsem SEO konzultant na volné noze se specializací na auto-moto a technické projekty, zakladatel Marketingové Plzně a milovník cestování. Nejraději objevuji nové lokality v Alpách, vyhýbám se vodě (a lodím) a o našich cestách se rád podělím na blogu. To je tady!

Scroll to Top