Hlavní obrázek

Kam na inline kolečkové brusle v Plzni?

Začínáte s inline bruslením nebo hledáte inspiraci pro nové lokality? Zkuste místa, která máme vyzkoušena a nejradši.

 1. Božkovský ostrov
 2. Skatepark Doudlevce (Škoda sport park Plzeň)
 3. Trasa ze Starého Plzence do Koterova
 4. Cyklostezka kolem Boleveckého rybníka
 5. Sportovní areál PROKOPÁVKA PLZEŇ
 6. Další možnosti

Božkovský ostrov

Okruh v Božkově patří na našem seznamu míst pro kolečkové bruslení na první místo. U okruhu se je hodně parkovacích míst, okruh je široký, není to úplná placka a část vede lesem, kde se v horkých dnech trochu ochladíte. Ne jako v Doudlevcích, kde jezdíte na Sluníčku nonstop.

Kolem okruhu vede také pěšinka pro chodce/běžce, je zde spousta míst pro rodiny s dětmi (třeba potůček nebo travní plochy kolem okruhu). Směrem k Božkovu je pak na dohled občerstvení. Okruh měří asi 550 metrů.

Skatepark v Doudlevcích (Škoda sport park)

Do Doudlevec jsme jezdili dřív, než byl postaven okruh v Božkově. Okruh má kolem půl kilometru a je to taková nakloněná rovina. Asfalt je rovný, jen po dešti může klouzat značení, které je na trati.

Okruh není zastíněný, takže na vás Slunce praží po celou dobu jízdy. Výhodou je malé občerstvení přímo u okruhu, stejně tak dobrá dostupnost MHD (30, 13). K parkování je zde míst dostatek, ale v odpoledních hodinách i zde můžete narazit na limity.

Trasa ze Starého Plzence ke Koterovu

Cyklostezka vede mezi Koterovem a Starým Plzencem, je široká a primárně na ní potkáte cyklisty, inline brusliče, běžce a koloběžkáře. Trasa má asi 3 kilometry, ale doporučujeme sjíždět první polovinu (k mostíku v kopci, pod dálnicí) – to je asi kilometr a půl.

Řeka teče směrem do Plzně, takže po směru do Plzence je to trochu náročnější.

Cyklostezka kolem Boleveckého rybníka

Kolem Boleváku vede asfaltová stezka, na které se pohybuje hodně lidí pěšky i na kole. Pro inline bruslení to není nejlepší místo, ale když sem pojedete brzy ráno, zajezdíte si parádně a nikomu nebudete překážet vy a naopak nikdo nebude překážet vám. 🙂

Je možné objet celý rybník, ale část se silnicí, kde jezdí autobus č. 30 není tak hezká. Doporučuji se tedy na konci u kempu otočit a kolem Ostende se vrátit Na rampu.

K parkování u Rampy není moc míst a možná vám tedy nezbude nic jiného, než zaparkovat na velkém parkovišti u Kempu a pár kroků dojít k hezké asfaltce.

Sportovní areál PROKOPÁVKA PLZEŇ

Od roku 2022 je nedaleko Boleveckého rybníku postavený nový okruh – není největší, ale je tam (zatím) klid a super zázemí (občerstvení v areálu). Výhodou je speciální povrch přímo pro inline brusle, který ani po dešti nijak výrazně neklouže. Mrkněte na více informací na oficiálním webu.

Další možnosti

 • Víceúčelové hřiště a in-line dráha Štěnovický Borek – fajn poježdění, málo lidí, nový okruh
 • Od Božkovského ostrova ke Koterovu (od parkoviště v Božkově, rovina)
 • ŠKODALAND u Litické přehrady (České údolí) – přímo okruh pro inline, ale nijak nás nenadchl kvůli dostupnosti
 • Areál Štruncovy sady – kolem fotbalového stadionu, široká cesta a rovina bez překážek
 • Kolem Radbuzy od Skateparku v Doudlevcích – užší, několik hrbolů kvůli kořenům, hodně lidí

Máte nějaké další tipy, kam na inline brusle vyrazit? Napište nám o tom přes formulář nebo na Facebook. 🙂

Mrkněte také na to, jak vybrat kolečkové brusle nebo omrkněte chrániče na inline brusle.

Kam dál?

Výlety kolem Plzně

S Petrem jsme rodilí plzeňáci. Když není čas na celodenní výlet, rádi vyrážíme také na místa kolem Plzně. Máme pro vás pár tipů, co v okolí našeho rodiště navštívit. 1. Zámek Kozel Zámek Kozel rádi navštěvujeme nejen pěšky, ale také na kole. Z Černic to sem nemáme daleko. Kolem zámku...

Výlety kolem Plzně Přečíst celé

Starý Plzenec - Kupecká stezka a její krásy

Starý Plzenec máme z domova doslova za humny, a tak se tam rádi vydáváme na procházky. Mezi nejoblíbenější trasy patří Kupecká stezka. Kde zaparkovat Auto necháváme nejčastěji u kostela Narození Panny Marie. Parkování je tady zdarma a je to také nejbližší parkoviště u Kupecké stezky. Míst je tu obvykle dost....

Starý Plzenec - Kupecká stezka a její krásy Přečíst celé

Plovárna Hradiště v Plzni

Hledáte-li příjemné místo pro strávení letního odpoledne nedaleko Plzně, doporučujeme plovárnu Hradiště. Každý si tady najde to svoje – plavání, sport, opalování, občerstvení nebo studené točené pivo, to všechno vám může Hradiště nabídnout. Kudy do Hradiště Autem K plovárně můžete zajet autem. Stání je zajištěno na parkovišti K Řečišti.  Adresa...

Plovárna Hradiště v Plzni Přečíst celé

Rozhledna Chlum - Plzeň jako na dlani

Chcete-li si prohlédnout Plzeň z výšky, není nic lepšího než se vydat na kopec Chlum nad městskou částí Plzeň Újezd. Rozhledna sice není úplně v nejlepší kondici, ale výhled ze shora stojí za to. Kudy na Chlum Autobusem/trolejbusem Dojeďte na konečnou stanici trolejbusů Plzeň Doubravka (naproti Penny Marketu) a odtud...

Rozhledna Chlum - Plzeň jako na dlani Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Petr Krauz

Jsem SEO konzultant na volné noze se specializací na auto-moto a technické projekty, zakladatel Marketingové Plzně a milovník cestování. Nejraději objevuji nové lokality v Alpách, vyhýbám se vodě (a lodím) a o našich cestách se rád podělím na blogu. To je tady!

Přejít nahoru