Hlavní obrázek

Gosau a Penzion Edelweiss

Hledáte klidnou lokalitu na dovolenou s krásnými výhledy na horské velikány v Rakousku? Za nás můžu doporučit městečko Gosau a penzion Edelweiss.

O Gosau

Gosau leží v nejjižnější části Horního Rakouska v krajině Solné komory. Ze západních Čech sem trvá cesta necelých pět hodin a tak je tato lokalita velice dobře dostupná. Gosau leží v nadmořské výšce 767 m n. m. a žije zde asi 1 800 obyvatel. Dominantou obce je nádherná kulisa hřebene Gosaukamm.

Obec je jedním z výchozích měst oblíbeného lyžařského střediska Dachstein West, ale i v létě má co nabídnout. Údolím vede krásná cyklostezka a z obce můžete vyrazit hned na několik turistických tras různých náročností (např. výstup k chatě Adamekhütte nebo na Hoher Dachstein). My jsme se vydali k jezerům Vorderer Gosausee a Hinterer Gosausee.

Místní obyvatelé zde hojně chovají dobytek a tak často narazíte na krávy, ovce, kozy nebo dokonce lamy.

V Gosau se nachází několik obchodů a restaurací a tak vám zde nebude nic chybět. Navíc jen necelých 14 km odtud leží světově známé městečko Hallstatt.

Ubytování v Penzionu Edelweiss

Ubytování jsme zarezervovali přes Booking v Penzionu Edelweiss. Vybrali jsme si pokoj s malou kuchyní, koupelnou a verandou.

Apartmán byl nově zrekonstruován a vybaven vším potřebným (lednice, sporák, kávovar, konvice, nádobí, hrnce, příbory, sklenice, hrnky, toaletní potřeby, ručníky, TV, Wi-Fi a další). 

V pokoji jsme měli velkou manželskou postel, malou skříň a jídelní stůl se židlemi, na třídenní pobyt to bylo ideální.

Ubytování v penzionu probíhalo bezkontaktně, předem jsme do zprávy na Booking obdrželi kód od hlavního vstupu a kód ke schránce s klíčem od pokoje. 

Parkování u penzionu je zajištěno na soukromém parkovišti za a před penzionem.

Kam se vydat na výlet z Gosau?

Z Gosau se snadno dostanete do Hallstattu, kde můžete obejít třeba jezero Hallstatter See, nebo navštívit Solné doly. Krásná jsou také již zmiňovaná jezera Vorderer Gosausee a Hinterer Gosausee (my k nim došli z Gosau pěšky, ale pokud se vám nebude chtít, pod Vorderer Gosausee je parkoviště).

Doporučujeme také navštívit letecké a vozové muzeum Bad Ischl. O něco dál se nachází nádherná ledová jeskyně Eisriesenwelt nebo známé město Salzburg.

Hallstatt a túra okolo Hallstatter See

Být v oblasti Dachstein a nepodívat se do světově známého městečka Hallstatt by byla škoda. My jsme si návštěvu ještě zpestřili 28 km dlouhou túrou okolo jezera Hallstatter See. Parkování v Hallstattu Hallstatt jsme navštívili v květnu 2024. Do města jsme přijeli kolem půl osmé ráno a tak jsme ještě...

Hallstatt a túra okolo Hallstatter See Přečíst celé

Túra k jezerům Vorderer Gosausee a Hinterer Gosausee

Přibližně 28 km dlouhou túru k jezerům Vorderer Gosausee a Hinterer Gosausee jsme vyzkoušeli v květnu 2024. I když se při cestě překonává jen 727 výškových metrů, trasa je poměrně náročná. Začátek túry Vycházeli jsme od Penzionu Edelweiss v Gosau, kde jsme byli ubytovaní. Prošli jsme celé městečko při hlavní...

Túra k jezerům Vorderer Gosausee a Hinterer Gosausee Přečíst celé

Letecké a vozové muzeum Bad Ischl Rakousko

Tip do deštivého počasí na kratší výlet to je letecké a vozové muzeum u rakouského městečka Bad Ischl (oficiální název Museum FAHRZEUG-TECHNIK-LUFTFAHRT). Kde muzeum najdete Adresa: Sulzbach 178, 4820 Bad Ischl, Rakousko – přímo u muzea se nachází prostorné parkoviště Bad Ischl leží nedaleko světově známého městečka Hallstatt. Když vám...

Letecké a vozové muzeum Bad Ischl Rakousko Přečíst celé

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru