Hlavní obrázek

Co vidět v Toskánsku

Toskánsko láká ročně desítky tisíc turistů a není se čemu divit. Nabízí koupání v moři, krásnou krajinu plnou vinic, olivových hájů a cypřišových alejí, nádhernou architekturu, romantická malá městečka nebo horké prameny. Získá si Toskánsko i vás?

O Toskánsku

Toskánsko leží ve střední Itálii. Na západě jej omývá Tyrhénské moře. Oblast je veliká necelých 23 000 km2 a žije zde asi 3,7 milionu obyvatel.

Toskánská oblast je známá hlavně díky umění, pestré historii, produkci vína a nádherné scenérií. 

Města jsou často obklopena etruskými hradbami a cypřišovými alejemi, které jsou pro tuto oblast typické. 

Pisa

Pisa bude pravděpodobně prvním městem, které vás při plánování dovolené v Toskánsku napadne. Šikmou věž zná snad každý, a proto by návštěva tohoto města neměla uniknout ani vám. Kromě Šikmé věže toto město vybízí k návštěvě katedrály Nanebevzetí Panny Marie, Baptisteria sv. Jana nebo městských hradeb.

Šikmá věž v Pise

V Toskánsku jsme nemohli vynechat město Pisa s proslulou Šikmou věží. Na některých fotografiích se až zas tak šikmá nezdá, ale ve skutečnosti když stoupáte po točitých schodech nahoru, tak je šikmá až, až. Parkování v Pise Zaparkovali jsme na placeném parkovišti na adrese: Via…
Přečíst více

Florencie

Dalším městem, které by se mělo objevit na vašem seznamu je Florencie, ve které stojí monumentální Santa Maria del Fiore vysoká 114,5 metru. Pokud patříte mezi milovníky umění, nesmí vám uniknout ani galerie Uffizi plná skutečných skvostů. Florencie je největším městem v Toskánsku a tak se tady určitě nudit nebudete.

Florencie – největší město v Toskánsku

Florencie je hlavním a největším městem Toskánska. Turisty láká zejména florentský dóm Santa Maria del Fiore a není se čemu divit, jde o vskutku majestátní stavbu. Co dalšího zde vidět? Parkování ve Florencii Stáli jsme na placeném parkovišti Viale Fillippo Strozzi, kde je automat (lze…
Přečíst více

Pitigliano

Až si budete chtít odpočinout od velkých měst plných turistů, zkuste zajet do malého městečka Pitigliano, které si nás naprosto získalo. Město je vybudováno na sopečném tufu a okolo něj je nádherná krajina.

Menší města v Toskánsku

Kromě Pitigliana stojí za zmínku také další menší města jako je Lucca, Fiesole, Volterra, San Gimignano, Grosseto, Viareggio, Montepulciano, Arezzo, Montepulciano nebo Vinci. V každém městečku je to trochu jiné, ale všude panuje ta pravá toskánská atmosféra. Ve městech narazíte na spoustu obchodů, muzeí a hlavně restaurací a zmrzlináren. 

Menší města v Toskánsku

Kromě větších měst v Toskánsku jako je Pisa nebo Florencie jsme při našem road tripu navštívili i několik dalších menších měst. Kde se nám líbilo nejvíce, kde jsme parkovali a kde měli tu nejlepší zmrzlinu? Dozvíte se v následujícím článku. Lucca Město Lucca leží nedaleko…
Přečíst více

Prameny Saturnia

Když už vás procházení úzkých uliček v toskánských městech omrzí, je čas na trochu odpočinku. Ten si můžete užít např. u horkých pramenů Saturnia, kam je vstup zcela zdarma. Ponořte se do horkých jezírek a užívejte si tu pravou relaxaci ve vodě, která má okolo 37°C. 

Abbazia di San Galgano

Abbazia di San Galgano je romantické opatství bez střechy, které leží v provincii Siena. Dovnitř opatství se platí vstupné, ale zdarma si jej můžete prohlédnout i zvenku. Udělejte si zde krátkou procházku a poznejte zase jinou část Toskánska.

Val d´Orcia a cypřišová alej Asciano

Milovníci přírody si přijdou na své v krajině Val d´Orcia plné zelených luk a polí, vinic a olivových hájů. Doporučujeme zejména vyhlídku Gladiator Shooting Spot, kde se natáčel slavný film Gladiátor.

Toskánsko zajisté nemůžete opustit, bez toho aniž byste si vyfotili slavnou alej Asciano, která patří k hotelu Agriturismo Baccoleno. Parkovat můžete při silnici kousek od vyhlídky.

Ubytování v Toskánsku

Všechna ubytování jsme osobně vyzkoušeli a můžeme je jedině doporučit.

Il Casale del Cotone

Il Casale del Cotone, San Gimignano

Hotel San Gimignano
Zjistit dostupnost a cenu

Residenze Pianetti, Manciano

Apartmán Manciano
Zjistit dostupnost a cenu

BIBIAREZZO camera CARTAZUCCHERO – CIOCCOLATO, Arezzo

Apartmán Arezzo
Zjistit dostupnost a cenu

Albergo La Scogliera, Castiglione della Pescaia

Hotel Castiglione della Pescaia
Zjistit dostupnost a cenu

La Terrazza, Empoli

Apartmán Empoli
Zjistit dostupnost a cenu

Hotel lisà, Viareggio

Hotel Viareggio
Zjistit dostupnost a cenu

Toskánsko z dronu

Tento článek vznikl ve spolupráci s DronPro.cz
Navštivte svět dronů pod jednou střechou na pražském Smíchově nebo na e-shopu a podívejte se na svět s nadhledem.
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme! Dejte nám vědět
Autor: Marie Krauzová

Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se hlavně věnuji e-shopu s dentální technikou a oblečením. Baví mě cvičení, čtení, vaření a nově i hra na piano. Nejvíce mě naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.

Přejít nahoru