Článek přečtete za 2 min.

Bled Slovinsko – jezero na rychlovku

V roce 2018 jsme s bráchou vyrazili do Slovinska – přes Mangart, kemp Špik, a pak Triglav zpět domů. Nemohli jsme vynechat všemi zmiňovaný Bled – jezero s typickým kostelíkem. Musím říct, že jsme od toho očekávali něco jiného. Úplně něco jiného.

O jezeru Bled

Bled je jezero, které najdeme na severozápadě Slovinska, ve stejnojmenném městě – Bled. Jezero je zásobováno vodou především z podzemí, nemá žádný významný přítok. Největší hloubka jezera je 30,6 metru, výška hladiny je 475 metrů nad mořem.

V jezeře žijí ryby – štika, sumec, okoun a plotice.

Lokalita a parkování

Parkování u jezera je dost mizerně zajištěné – moc místa tu prostě není. Jezero jsme dvakrát objeli dokola, než jsme ukořistili placený obdélník pro naši Cupru na severozápadní straně jezera s názvem P Mala Zaka. Brzy ráno to bude asi lepší, my jsme měli kolem Bledu cestu po deváté a to bylo beznadějně plno.

Parkování stojí 2 Eura na hodinu. V našem “lowcost” režimu dovolené jsme tam bouchli právě hodinu a šli k jezeru.

Kolem jezera a koupání

Jezero lze obejít nebo objet na kole, trasa má necelých 7 kilometrů. Na větší polovině je však zákaz koupání nebo je vstup zpoplatněný. Při první příležitosti Tom skočil do vody – na pár minut. Nejteplejší nebyla a čas na zaparkování se nám krátilo.

Ke kostelíku si lze pronajmout lodičku. S ohledem na čas a počet turistů jsme to ani nezkoušeli. Stejně tak jsme si nedávali nic v okolních stáncích – ceny byli odpovídající spíše vysokohorskému nadstandardu.


Má smysl k Bledu jezdit?

Asi ano. Mě osobně to nenadchlo, Tomovi se to taky nezdálo. Parkování a příliš turistů nás zkrátka nepřesvědčili. Věřím, že to bude klidné místo mimo sezónu – v sezóně se vydáme příště raději někam jinam. Třeba do krásných slovinských hor.

Autor: Petr Krauz

Jsem SEO konzultant na volné noze se specializací na auto-moto a technické projekty, zakladatel Marketingové Plzně a milovník cestování. Nejraději objevuji nové lokality v Alpách, vyhýbám se vodě (a lodím) a o našich cestách se rád podělím na blogu. To je tady!

Scroll to Top